Pelėdų kaimo moterys pynė vainikus

Vakaras prieš adventą
Gražu, kai lapkričio dangus žvaigždėtas, Kai naktys trumpos, vakarai ilgi.
Tada susirenkam visi į vieną vietą
Ir kaip smagu vainiką pint būry.

Pelėdnagių bendruomenės centras įsikūrė 2003 metais, per tuos metus labai daug kas pasikeitė. Jų teminį Pelėdų kaimą lanko ekskursija po ekskursijos. Šita bendruomenė nesupranta kaip bendruomenės, kurios senai dirba neišsiverčia be paramos. Lapkričio 29 d. daugelis pelėdnagiškių rinkosi į šventę, kuri vyko bendruomenės centre. Atvyko svečiai iš Kėdainių, Paobelės, bei kitų gretimų kaimų. Teminio Pelėdų kaimo moterys  svečius pasitiko su maršu ir gražia daina.

Šilta ugnelė sklido ne tik iš kūrenamo židinio, bet ir iš visų bendruomenės narių. Visi sustoję bendrai pynėme vainikus, kuriuos 30 d. pašventino Šv. Jurgio bažnyčioje ir uždegė pirmąją advento žvakę. Pindami vainikus dainavome dainas apie Kalėdas, giedojome giesmes, klausėmės eilių apie adventą. Baigus pinti visi sudainavome Pelėdų kaimo himną, kurį  sukūrė Pelėdnagių bendruomenės centro narė, buvusi ilgametė mokytoja JrenaGinelevičienė.

DSCF0426 DSCF0428

Bendruomenės pirmininkė Virginija Vilkelienė visiems susirinkusiems padovanojo po gražią žvakelę, palinkėjo laimės, laukimo stebuklo, susitaikymo ir pakvietė prie stalo. Vaišinomės gilių kava, mėtų arbata, morkų pyragu, „širšių“ medum, ožkos sūriu, namine duoną, raugintais kopūstais, „pelėdų“ kiaušiniais. Bendruomenės pirmininkė parodė skaidres apie šių metų susitikimus, renginius, įgyvendintus projektus. Grįžome namo su gera nuotaika linkėdami, kad Pelėdnagių bendruomenė būtų visada tokia tvirta ir vieninga.

Celestina Rimavičienė, Liuda Juodenienė.