Prabangus ažūras

Norint pasipuošti būtinai reikia šventės? Šią stilingą, net keliais skirtingais kiauraraščio mezginiais pagražintą suknelę galima vilkėti ir tokia proga – saulėta diena, gera nuotaika.

Pateikiame 36/38 ir 40/42 dydžio (jo duomenys skliaustuose) suknelės aprašymą. Reikės 450 (500) g mišrių merinosų vilnos ir šilkinių verpalų, virbalų Nr. 6, Nr. 6,5 ir Nr. 8, virbalų Nr. 6 su valu, vąšelio Nr. 5. Iškarpos – brėžinyje. Apykaklę megzkite stulpelių raštu: pakaitomis 2 gerosios akys, 2 išvirkščiosios akys. Kiauraraščius megzkite pagal 1 ir 2 schemas. Mezginio tankumas mezgant virbalais Nr. 6: 17,5 akių ir 21 eilė = 10 x 10 cm.

Nugara
Ant storiausių virbalų apmeskite 83 (93) akis ir megzkite raštu pagal 1 schemą: krašto akis, 10 akių iki kartojamo motyvo, 6 (7) kartus pakartokite kartojamą motyvą, 11 akių už kartojamo motyvo, krašto akis. Išmezgusios 42 eiles virbalus pakeiskite kiek plonesniais ir megzkite iki 74 eilės, tada imkite pačius ploniausius virbalus. Išmezgusios 134 eiles toliau megzkite raštu pagal 131–134 eiles. 71 cm aukštyje nuleiskite akis pažastims: 10 akių ir toliau 18 cm megzkite tiesiai. Pečiams nuleiskite po 6 (7) akis ir toliau 2 kartus kas 2 eilė po 5 (6) akis. 92 cm aukštyje nuleiskite visas akis iš karto.

Priekis
Detalę megzkite kaip nugarą, tik su gilesne kaklo iškirpte. Ją pradėkite formuoti 85 cm aukštyje: nuleiskite 11 (15) detalės vidurio akių ir toliau iš abiejų jų pusių kas 2 eilė po 3 akis, 2 kartus po 2 akis, 3 kartus po 1 akį. Pečius nuleiskite kaip nugaroje.

Rankovė
Ant ploniausių virbalų apmeskite 43 akis ir megzkite raštu pagal 2 schemą: krašto akis, 10 akių prieš kartojamą motyvą, 2 kartus išmegzkite kartojamą motyvą, 11 akių už kartojamo motyvo, krašto akis. Megzkite raštą iki 20 eilės, toliau megzkite kartodamos 17–20 eiles. Rankovei išplatinti išmezgusios nuo pradžios 10 cm iš abiejų pusių pridėkite po akį, toliau 2 kartus kas 10 eilė, 7 kartus kas 8 eilė. 51,5 cm aukštyje visas akis nuleiskite.

Apdaila
Susiūkite detales. Ant virbalų su valu kaklo iškirptės krašte surinkite 80 (88) akių ir stulpelių raštu megzkite 17 cm ilgio apykaklę. Vąšeliu „vėžlio žingsniu“ apnerkite suknelės ir rankovių apačias.

rastas  breziniairastai

Akių surinkimas mezginio krašte

Šis darbas daugumai mezgėjų ne itin sekasi – surinkimo vietose skylės, ilgos kilpos, mezginys sutrauktas ir pan. Svarbu ne tik vienodas ištraukiamų kilpų įtempimas, bet ir surinktų akių skaičiaus: jei akių bus per mažai, apykaklė, jos apdailos kraštelis ar priekio detalių užsegimo kraštai, kampai trauksis, išsilenks; jei akių surinksite per daug – mezginys raitysis, išsipūs.
Prisiminkite kelias paprastas taisykles:

  • horizontalioje linijoje iš vienos akies ištraukite tik po 1 akį (1);
  • įstrižai nuleistuose ar išlenktuose kraštuose orientuokitės pagal eiles: megzdamos vidutinio storio siūlais iš 4 eilių ištraukite tik po 3 akis, siūlu būtinai apkabinkite abu kraštinės akies siūlelius; megzdamos storais siūlais arba moheriu iš 3 eilių ištraukite tik po 2 akis (2).

image descriptionPeržiūrėti visą numerį galite ČIA.