Praėjusios vasaros statistika: daugėja jaunesnių nei 20 metų avarijų kaltininkų

Pasibaigusi vasara paliko ne tik malonius įspūdžius apie keliones ir saulėtą orą, bet ir solidžią eismo įvykių statistiką. Europos draudimo bendrovė „ERGO Insurance“ Lietuvoje šių metų birželio, liepos ir rugpjūčio mėnesiais fiksavo maždaug 6,5 tūkst. eismo įvykių – maždaug tiek pat, kaip ir praėjusią vasarą. Čia pat žalų administravimo ekspertai pastebi ir nerimą keliančią tendenciją, kad antrą vasarą iš eilės draudikai fiksuoja apie 10 proc. daugiau avarijų nei prieš trejus metus, kai 2011-2012 metais eismo įvykių statistika šalies mastu buvo rekordiškai maža. Labiausiai neramina, kad vis dažniau avarijų kaltininkais tampa jauni ir nepatyrę vairuotojai.

„ERGO Insurance“ Lietuvoje duomenimis, jaunesni nei 20 metų vairuotojai šią vasarą sukėlė net 60 proc. daugiau eismo įvykių nei praėjusiais metais, ir beveik tris kartus daugiau nei 2012 m. vasarą.

„Nors jaunesnių nei 20 metų vairuotojų sukeltos avarijos sudaro nedidelę visų šią vasarą fiksuotų eismo įvykių dalį, būtent šios kartos vairuotojai ateityje lems pagrindines avaringumo tendencijas, todėl į šiuos skaičius derėtų atkreipti ne tik pačių jaunų vairuotojų, bet ir už jų rengimą atsakingų specialistų dėmesį”, – sako Audrius Pilčicas, „ERGO Insurance” žalų administravimo direktorius Baltijos šalyse.

Jo teigimu, skaudžių nelaimių kelyje prevencijai reikalingas ne tik geras kelių eismo taisyklių žinojimas, tinkamai išlavinti vairavimo įgūdžiai, bet ir didesnis atsakomybės jausmas. Nors negalima tiksliai pasakyti, kiek avarijų nutinka dėl neatsargumo, nedėmesingumo ar pervertintų savo galimybių, šalies mastu tokių avarijų kasmet suskaičiuotume dešimtimis tūkstančių.

Bendrovės „ERGO Insurance” Lietuvoje duomenimis, kaip ir 2013 bei 2012 metais, šią vasarą apie 69 proc. avarijų sukėlė vyrai. Nors ir simboliškai, bet rečiau nei pernai eismo įvykių kaltininkas tapo kitų, vyresnių nei 20 metų, amžiaus grupių vairuotojai. Per tris vasaros sezonus penktadaliu padaugėjo eismo įvykių, kurių metu žūva arba nukenčia žmonės.

„Didelė mūsų draudimo statistikos dalis – tai smulkūs eismo įvykiai, dėl kurių vairuotojai išsiaiškina ir be policijos pagalbos, o visa patirta žala kompensuojama draudimo išmokomis. Skaudžiau, kai pavojingos situacijos pareikalauja žmonių sveikatos ir gyvybių, ir šios vasaros keliai, deja, nebuvo išimtis”, – pastebi A. Pilčicas.

Vien draudimo bendrovė „ERGO Insurance” Lietuvoje už šią vasarą vairuotojų patirtus nuostolius išmokės  išmokų už 15,6 mln. litų. Vidutinė 2014 m. vasaros transporto žala – 2406 litai. Per trejų paskutinių metų vasaras „ERGO Insurance” Lietuvoje apmokėjo transporto žalų už daugiau kaip 44 mln. litų.