Prancūzams parduotas alus „nutekėjo“ Olandijoje, todėl PVM už jį liko nesumokėtas

Marijampolės apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) informuoja, kad vykdydama stebėsenos ir kontrolės veiksmus nustatė įmonę, kuri pateikdama klaidingas pardavimo sandorio aplinkybes, bandė nuslėpti beveik 50 tūkst. litų pridėtinės vertės mokesčio (toliau – PVM).
Operatyvaus patikrinimo metu buvo nustatyta, kad Marijampolės apskrities įmonė iš Latvijos mokesčių mokėtojo įsigijo per 100 tūkst. litrų alaus už daugiau kaip 200 tūkst. litų, kurį, pardavė Prancūzijos įmonei. Atsižvelgiant į tai, buvo pritaikytas trikampės prekybos apmokestinimo principas (trikampės prekybos apmokestinimo principas taikomas tada, kai prekybos sandoryje dalyvauja 3 valstybės – vienos valstybės mokesčių mokėtojas įsigyja prekes kitoje valstybėje ir jas parduoda bei patiekia trečios valstybės mokesčių mokėtojui, o šis savo šalyje (kurioje baigiasi prekių gabenimas) sumoka PVM), tačiau Lietuvos įmonės savininkas privalėjo turėti įrodymus, kad prekės tikrai buvo išgabentos iš Latvijos į Prancūziją. Pagal pateiktus dokumentus buvo nustatyta, kad galutinė prekių iškrovimo vieta buvo Olandija, todėl trikampės prekybos apmokestinimo principas negalėjo būti taikomas, o tikrinamos įmonės vadovas įrodyti, kad PVM buvo sumokėtas Olandijoje, negalėjo.
Atsižvelgiant į tai, patikrinimo metu Marijampolės apskrities įmonės savininkui buvo pasiūlyta patikslinti PVM deklaraciją ir į biudžetą sumokėti už alų apskaičiuotą PVM – apie 50 tūkst. litų.
„Kadangi Lietuvos įmonė Olandijoje nebuvo registruota PVM mokėtoju, prievolė sumokėti PVM už patiektas prekes atsiranda Lietuvoje, tikrintos įmonės vadovas geranoriškai sutiko tai padaryti ir patikslino PVM deklaracijas, tačiau atkreipiame dėmesį, kad piktybiškai siekiantiems sukčiauti verslininkams VMI nenuolaidžiauja, ir, neskaitant nesumokėtų mokesčių, jiems gali tekti sumokėti delspinigius bei baudas“,- sako Marijampolės AVMI viršininkė Daiva Baniulienė, ragindama mokestines prievoles vykdyti sąžiningai.
Marijampolės AVMI primena, kad gyventojai apie pastebėtus mokestinius pažeidimus gali pranešti pasitikėjimo telefonu 1882, pasinaudodami išmaniųjų telefonų programėle „Pranešk“, užpildę anketą interneto svetainėje www.vmi.lt arba apsilankę Mokesčių inspekcijoje.

VMI informacija