Ragina atsisakyti antidempingo muito mokesčio trąšoms

Žemdirbių organizacijos COPA ir COGECA kreipėsi į Europos Komisiją (EK) ragindamos palengvinti žemdirbių dalią dėl išaugusių trąšų kainų.

trasos, mineralines trasos, muitas trąšoms, mineralinių trąšų importas

Taip pat – neapsiriboti laikinu antidempingo muito mokesčio galiojimo sustabdymu į Europos Sąjungą (ES) importuojamoms karbamido ir bevandenio amoniako trąšoms, bet tą patį taikyti ir kitoms, žemdirbių plačiai naudojamoms trąšoms, ypač importuojamoms iš Trinidado ir Tobago bei JAV.

„2021 m. Europos žemdirbiai patyrė precedento neturintį trąšų kainų kilimą dėl pasiūlos ir paklausos disbalanso pasaulinėje trąšų rinkoje. Rusijos karas Ukrainoje sukėlė tolesnę įtampą šiose rinkose, nes Rusija, Baltarusija ir Ukraina yra pagrindinės pasaulinės mineralinių trąšų eksportuotojos. Iš šių šalių įvežamos trąšos sudarė 43 proc. ES mineralinių trąšų importo. Todėl Europos žemdirbiai dabar susiduria su dviguba rizika, kad mineralinių trąšų kainos smarkiai išaugs ir jų trūkumas gali žymiai paveikti ne tik jų pajamas, bet ir ES maisto gamybą bei pasaulinį aprūpinimo maistu saugumą“, – teigiama COPA ir COGECA pranešime spaudai.

Jame taip pat akcentuojama, kad EK sprendimas laikinai sustabdyti antidempingo muito mokesčio galiojimą į ES importuojamoms karbamido ir bevandenio amoniako trąšoms neapima visų tręšimo produktų, kuriuos tiesiogiai naudoja žemdirbiai. Tai lemia nevienodas konkurencines sąlygas konkuruojant su JAV grūdų augintojais, mat JAV nuo liepos 18 d. panaikino antidempingo ir antisubsidijų muitus trąšoms iš Trinidado ir Tobago bei padarė išvadą, kad tas importas nepakenks JAV trąšų pramonei.

 

ŪP fotoinformacija

2022.07.23

Susijusios temos – skaitykite: trąšoskompleksinės trąšos, ekologiškos trąšos, muito mokestis, mineralinių trąšų importas