Ringaudų seniūnijoje bus mažiau nemalonių kvapų

Ringaudų seniūnijoje (Kauno r.) įsikūrusios  įmonės „Danplastas“ generalinis direktorius Vydas Vektaris pranešė, kad gamykloje sumontuoti du šiuolaikiniai aktyvuotos anglies filtrai, padėsiantys dar labiau sumažinti oro taršą ir nemalonius kvapus.
Projekto investicinės lėšos sudaro daugiau kaip 362 tūkst. litų, dalį sumos skyrė Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas (LAAIF).
„Danplastas“ – šiuo metu vienintelė vėjo jėgainių korpusų detalių iš stiklo plastiko gamintoja Baltijos šalyse, veikianti nuo 2003 m.
Bendrovė gamyboje naudoja stireną, kurio skleidžiamas kvapas daug metų erzino gyventojus. Stirenas yra bespalvis skystis. Jis naudojamas pakuojant produktus, gaminant žaislus, elektronikoje, transporte, medicinoje.
Stirenas išgaunamas iš naftos ir natūralių dujų. Jo esama gamtoje, maisto produktuose: kavoje, žemuogėse, cinamone, jautienoje, kviečiuose, riešutuose, avižose, persikuose. Labai mažos koncentracijos stireno dujų randama ir natūraliame ore.
„Danplasto“ vadovai tvirtina, kad daugelis pasaulio įmonių, dirbančių su stirenu, tokių filtrų nenaudoja. Ringauduose veikianti įmonė tai padarė atsižvelgdama į gyventojų skundus.
Filtrai sujungti į ortakių sistemą, skirtą šalinti orui iš gamybinių pastatų. Įmonės vadovai tvirtina, kad projektas stireno ir kitų teršalų išmetimą bei kvapo koncentraciją sumažins 85 proc.

Danplastas filtrai2  Danplastas filtrai1