Ruduo – laikas studentams susirūpinti savo karjera

Rudenį Lietuvoje suaktyvėja darbo rinka: sugrįžta personalo specialistai iš atostogų, darbuotojai per atostogas pabendravę su draugais, nusprendžia, kad laikas judėti darbo rinkoje ir pradeda ieškoti naujų galimybių, plūsteli jaunimas norintis dirbti arba praktikuotis.

„Nors vasaros praktikos labai populiarus sprendimas jaunų žmonių tarpe, tačiau po ramaus rugpjūčio, ruduo vėl atneša gyvumą darbo rinkoje“, – sako ARVI personalo atrankų koordinatorė Vaida Šverčiauskienė.
Ji pasakoja, kad vis dažniau jauni žmonės renkasi ne trumpalaikį sprendimą – nekvalifikuotą darbą vasarą ar rudenį, o praktikas pagal profesiją, kurios metu gali užmegzti ryšius su įmonės atstovais, įgauti realios darbo patirties ir žengti pirmus rimtus profesinius žingsnius.
„Pastebime, kad praktikos vis ankstyvesnės, jaunimas nelaukia, kol juos į praktikas siųs švietimo institucijos, jie nori kuo daugiau įvairių patirčių ir pažinčių savo studijų laikotarpiu. Dažniausiai tokie iniciatyvūs jaunuoliai dirbti pradeda dar nebaigę studijų“, – aiškina V. Šverčiauskienė
Personalo atrankų koordinatorė pasakoja, kad dar prieš kelis metus praktikas gaubė daug mitų: „nieko neveiksi“, „vien spausdinsi“, „tik kavą darysi“. Dabar tiek įmonių, tiek jaunimo požiūris pasikeitęs. Verslai investuoja į mentorius – praktikų vadovus, praktikų užduočių kokybė sekama įmonės personalo specialistų. O studentai kelia aukštesnius reikalavimus savo praktikai.
„Praktikas atlikę studentai yra pirmieji žmonės į kuriuos kreipiamasi ieškant naujo darbuotojo, o neretai – praktika perauga ir į darbo santykius. Todėl visuomet praktikas žiūrime atsakingai, rūpinamės, kad studentui būtų suteikta darbo vieta, kurioje jis jaustųsi pilnaverčiu komandos nariu. Kad ir šiuo metu turime labai įdomų praktikos pasiūlymą, kuris kaip projektas personalo valdymo srityje ir vykdome atrankas į šią stažuotę“, – sako V. Šverčiauskienė.
Neretai praktikas atlikdami studentai pasirenka ir baigiamojo darbo temą, kuri yra reali ir nagrinėja aktualias problemas, tokie ginamieji darbai sulaukia geriausių įvertinimų. Yra atvejų kuomet jaunuoliai pasipraktikavę ir supratę, kaip jų specialybė atrodo kasdieniame darbe pakeičia studijų kryptį arba tęsia magistro studijas visai kitoje srityje. Taip nutinka todėl, kad realioje darbo aplinkoje jaunuolis atranda savo stiprybes, pomėgius, juos taiko darbe ir gilina vėlesnėse studijose.
Studentai norintys atlikti praktikas ARVI, kurios metu jiems bus suteikta proga kartu su profesionaliais finansininkais, gamybos, komercijos, žaliavų, pardavimų, produktų, transporto, logistikos marketingo ir personalo specialistais bei daugeliu kitų pažinti savo specialybę ir įgauti vertingos patirties, savo gyvenimo aprašymus turėtų siųsti praktika@arvi.lt.