Šeima džiaugiasi gyvenimu kaime

Šiaulių rajono Meškuičių seniūnijos Noreikių kaime gyvena darni, daug įvairios veiklos turinti Renatos ir Bernardo Domarkų šeimyna. Jie džiaugiasi kaimo privalumais: tyla ir didele sodyba. Čia anksčiau buvo miškininkų būstinė, valdiškame senajame pastate buvo įsikūrusi eigulio Adolfo Domarko daugiavaikė šeima, kurioje užaugo penki sūnūs. Tėvonijoje gyventi liko jauniausias sūnus Bernardas, kuris, atkūrus nepriklausomą Lietuvą, kartu su savo tėvu pastatė erdvų medinį namą, įsigijo sodybą ir ten esančius statinius. Čia dabar gyvena jau kita Domarkų karta – ūgtelėjo Renatos ir Bernardo sūnūs Dovydas ir Vilius, kartu gyvena ir Bernardo motina.

Krašto patriotai

Meškuičių seniūnijos seniūnė Jolanta Baškienė, kalbėdama apie darnią Renatos ir Bernardo šeimą, džiaugėsi jų aktyvumu ir nuolatine pagalba bendruomenei bei mokyklai. Domarkai yra daugelio renginių rėmėjai ir talkininkai. Jauna šeima neiškeitė kaimo į miestą, įsikūrė šeimos galvos tėvonijoje, jų abu sūnūs Dovydas ir Vilius lanko Meškuičių gimnaziją, yra aktyvūs sportininkai. Tokių veiklių žmonių  kaime labai reikia. Meškuičių bendruomenė šį pavasarį aktyvią ir geranoriškai nusiteikusią Renatą išrinko pirmininke. Ji tęsia bendruomenės anksčiau pradėtus darbus, kartu su kitais Meškuičių žmonėmis sėkmingai įgyvendino projektą ,,Kraštieti, sugrįžk į vasaros šventę“, miestelio parke per Baltramiejaus atlaidus surengė nuotaikingą tradicinę meškuitiškių šventę. Renata taip pat aktyviai dalyvauja gimnazijos veikloje, yra išrinkta į mokyklos tarybą. Ji puiki kulinarė, gera šeimininkė. Seniūnė sakė, jog abu Domarkai yra šio krašto patriotai, daug laiko ir energijos skiria visuomeninei veiklai, yra draugiški, nuoširdūs ir atviri idėjoms.  Darbšti ir darni Domarkų šeima yra pavyzdys visoms jaunoms šeimoms, kad  visavertį gyvenimą galima kurti ir kaime.

Sukūrė savo verslą

Bernardas atsitiesė po anksčiau vienoje medžio apdirbimo įmonėje patirtų traumų, sutvirtėjo ir įkūrė savo mobiliąją lentpjūvę. Dabar jis važiuoja pas užsakovus ir mobiliuoju medienos pjovimo įrenginiu, kurį vadina gateriu, iš jų turimos medienos išpjauna lentų, dailylenčių bei kitos statyboms reikalingos medžiagos. Savo namams gražinti, remontui daryti taip pat turi reikalingos statybinės medžiagos – įvairių dailylenčių, lentų. B. Domarkas turi leidimą vykdyti individualią veiklą. ,,Pats sau esu viršininkas, pats planuoju savo darbus, stengiuosi dirbti stropiai, kad užsakovai liktų patenkinti mano padarytu darbu. Šeimai pragyventi uždirbame pinigų abu su žmona. Renata įvairioms šventėms, renginiams sukuria jaukią ir puošnią aplinką – nuveža iš anksto paruoštų dekoracijų. Aš iš medžio išpjoviau daugybę didelių raidžių, kurias nudažėme baltos spalvos dažais. Tos raidės yra apšviestos (viduje yra įsuktos  elektros lemputės),vakare šventės vietoje įspūdingai šviečia iš tų raidžių sudėlioti įvairūs žodžiai ,,MEILĖ“, ,,ŠEIMA“, ,,LAIMĖ“ ir kiti. Prie tų raidžių dar pastatome puošnią didelių gėlių dekoraciją. Vėliau žmonės džiaugiasi, kad jų šventėje buvo daug netikėtų įspūdžių ir teigiamų emocijų.

,,Kas nori dirbti, visada randa darbo, tik reikia stengtis ir ieškoti sau tinkamos nišos. Mes abu stengiamės dirbti, esame ir smulkūs ūkininkai, dirbame šiek tiek žemės,  džiaugiamės savo sodyba ir nedidelėmis žemės valdomis“, –  kieme rodydama didžiules dekoracijas kalbėjo Renata.

Skrydis virš sodybos ir laukų

Per gimtadienį šią vasarą Bernardas žmonai padovanojo neįprastą dovaną – skrydį parasparniu. Renata ir abu sūnūs skrido iš paukščio skrydžio pasigrožėti savo sodyba, nuostabiomis apylinkėmis, netoli esančiu Kryžių kalnu. Iki šiol negali pamiršti tų džiugių įspūdžių: buvo birželio pabaiga, tarsi šilkiniai kilimai atrodė žaliuojantys pasėlių laukai, tada plaukė javai – tarsi nesibaigianti banguojanti žalia jūra, iš viršaus pažvelgė į savo didelę sodybą, į tvenkinį, kurį puošia alpinariumai ir gėlynai. Renata  nuotaikingai pasakojo, kad pakilusi virš sodybos ji pamatė įspūdingą reginį, tada moteriai kilo įvairių idėjų, ką dar reiktų sukurti ir pagražinti. Ji norėtų, kad 14 arų tvenkinys būtų dar didesnis. Tvenkinyje nemažai žuvų ir dėl grožio, ir dėl naudos – Renata paruošia skanių žuvies patiekalų.

Domarkai turi 12,5 ha nuosavos žemės, 7 ha dirba, o kitus 4 ha nuomoja. Turimus plotus paskyrė grūdinėms kultūroms auginti, danielių ganyklai ir du hektarus pievoms. Dėmėtieji perliniai danieliai yra Domarkų sodybos puošmena. Bernardas seniai svajojęs auginti elniukų. Dalyvavo specialioje programoje, atsisakė laikyti kelių  mėsinių bekonų, tada sulaukė paramos kitiems gyvūnams įsigyti. Nusipirko tris dėmėtuosius perlinius danielius. Banda jau padidėjo – po ganyklą šuoliuoja nepaprastai gražūs penki perliniai danieliai. Už likusius 600 Eur dar gali nusipirkti danielių.

Kartu gyvenanti sodybos šeimininko motina 82 metų Bernarda Domarkienė irgi turi savo užsiėmimų: ji augina triušiukų, laiko vištų, vasarą jai patinka ravėti daržus. Penkių sūnų motina sulaukė 9 vaikaičių ir 3 provaikaičių. Su vyru kartu išgyveno 52 metus. Į amžinybę jos gerasis žmogus ir vaikų tėvas išėjo prieš šešerius metus.

Aldona SIREIKIENĖ

ŪP korespondentė