Septyni „John Deere“ traktoriai vietoj darbo laukuose „ilsėsis“ policijos saugomoje aikštelėje

Angare rastų skirtingų modelių „John Deere“ traktorių vertė – nuo 20 tūkst. iki 100 tūkst. eurų.

Užvakar popietę Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos (KPNNTV) pareigūnai eilinio planinio patikrinimo metu Jonavos r. Žeimių seniūnijoje įsikūrusios kooperatinės bendrovės angare aptiko septynis galimai vogtus „John Deere“ traktorius su suklastotais kėbulo numeriais ir su jau pakeistais registracijos numeriais. Mėginant nustatyti, kam priklauso 2014–2015 metais pagaminta technika, kriminalistams talkino „Dojus AGRO“, oficialaus „John Deere“ atstovo Lietuvoje, darbuotojai.

Pasak Kauno apskrities VPK KPNNTV 3-iojo skyriaus viršininko Aleksej Gubenko, visi septyni traktoriai nauji ir preliminari jų vertė – daugiau nei pusė milijono eurų. „Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl turto įgijimo nusikalstamu būdu. Aptikus galimai vogtą žemės ūkio techniką, bendrovėje atlikta krata ir jos keturiasdešimtmetis direktorius, kuris negalėjo pateikti traktorių įsigijimo dokumentų, sulaikytas 48 valandoms. Bendrovės vadovui, jeigu visi įtarimai pasitvirtins, gresia keleriems metams netekti laisvės. Sulaikytasis policijai žinomas kaip dažnas civilinių bylų dalyvis“, – sakė A. Gubenko.
Įtariama, kad septyni „John Deere“ traktoriai vogti Švedijoje, tą patvirtino šios šalies pareigūnai, o į Lietuvą jie tikriausiai keltu atgabenti prieš keletą dienų. Tačiau tik ikiteisminio tyrimo metu bus nustatyta mūsų ar kurioje kitoje šalyje juos planuota parduoti.
Kriminalistų teigimu, įdomi detalė, kurią galima įvardyti jau šiandien, yra tai, kad visiems septyniems traktoriams tinka vienas užvedimo raktelis.

Elena RINKEVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Autorės nuotrauka

UP Peržiūrėti visą numerį galite ČIA.