Šiemet runkeliai mažesni, bet saldesni

Trečia savaitė, kai į Kėdainių cukraus fabriką nenutrūkstama grandine važiuoja traktoriai ir mašinos, prikrautos cukrinių runkelių. Kai šalies grūdininkai jau guli šiltuose tolimų kraštų paplūdimiuose, cukrinių augintojai tik pradeda savojo derliaus dorojimo darbus.

Džiugina tai, jog šiemet tikimasi trumpesnio ir ne tokio jau prasto sezono. Paprašytas vienu žodžiu apibūdinti prasidėjusį darbymetį AB „Nordic Sugar Kėdainiai“ žemės ūkio direktorius Saulius Mozeris į vieną žodį niekaip netilpo: „Trumpas ir vidutinis“, – sakė S. Mozeris.
Šiemet dėl sausros užderėjo gerokai mažesnis cukringų šaknų derlius, tačiau augintojus gelbėja nemažas cukringumas. „Nuotaikos neprastos, nes tokiam derliui buvom iš anksto pasirengę ir jokio stebuklo nelaukėme. Šiomis dienomis iš ha prikasu apie 55 tonas užskaitomojo svorio runkelių, cukringumas – 17,9 proc., o pernai jis buvo 17,3 proc.“, – apie sezono subtilybes kalbėjo kooperatyvo „Kėdainių krašto cukriniai runkeliai“ pirmininkas Algimantas Šleževičius.
Šiomis dienomis cukraus fabrikas dirba itin našiai, per parą perdirbdamas iki 7 tūkst. tonų cukrinių runkelių. „Vasarą padarytos investicijos į gamybos įrenginius, todėl fabrikas dirba it šveicariškas laikrodis. Šiemet per parą mes perdirbame maždaug dešimt procentų runkelių daugiau nei praėjusiais metais. Žinodami, jog šiemet derlius buvo menkesnis, mes dirbame greičiau, jau dabar galiu pasakyti, kad šiemet cukriniai bus baigti doroti iki Naujųjų metų“, – optimistinėmis pronozėmis dalijosi S. Mozeris.
Greičiau pasibaigsiančiu sezonu nelabai džiaugėsi A. Šleževičius: „Kai įsivažiuoji, nelabai svarbu, kada baigsi cukrinius vežti, iki Naujųjų ar po jų. Svarbu sutartis įvykdyti. Dabar rinkoje cukraus kaina yra nukritusi, gal dėl menkesnio derlingumo ji pakils. Nuo 2017 m. baigiasi cukraus gamybos kvotų laikotarpis, todėl jau dabar jaučiame prasidėjusią kovą dėl rinkos.“

Dainius ŠEPETYS
„ŪP“ korespondentas

Autoriaus nuotrauka

UP Peržiūrėti visą numerį galite ČIA.