Spietėsi bitininkai dūzgiančioje šventėje

Pamario krašte, Priekulėje, almėjo tarptautinė bitininkų šventė. Net patys organizatoriai pametė skaičių: vieni teigė, jog bičiuliai susirenka 38-ąjį kartą, kiti – 25-ąjį.

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė karštą praėjusį savaitgalį paskyrė šalies bitininkams, susirinkusiems į šventę Priekulėje, o jų sąjungos vadovui
Algirdui Skirkevičiui linkėjo ištvermės.

– Gyvuokite ilgus metus, – bitininkams linkėjo žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.
– Gražus Dievo tautos susirinkimas, – kalbėjo Priekulės parapijos klebonas Česlovas Degutis, pasveikinęs bendros maldos susirinkusius mūsų šalies ir Ukrainos, Baltarusijos, Latvijos, Estijos, Didžiosios Britanijos, Švedijos, Lenkijos bitininkus.
Priekulės bažnyčioje pašventinę šiųmečio medunešio dovanas, visų šalių bičiuliai su savo draugijų ir valstybių vėliavomis pasileido į eiseną miestelio gatvėmis. Šventės vėliavą raita ant žirgo nešė Rimutė Nausėdienė, koloną vedė karinių jūrų pajėgų orkestras, vadovaujamas Pranciškaus Memėno. Bičiulių rikiuotė nusitęsė apie kilometrą: kai pirmieji žygeiviai pasiekė Vingio parką, paskutinieji dar trepsėjo prie bažnyčios šventoriaus. Šventės šeimininkas Arūnas Neverdauskas, Klaipėdos krašto bitininkų bendruomenės „Midutis“ pirmininkas, nepaleido iš rankų telefono: vieni teiravosi, kaip rasti sceną ir kur pasistatyti palapinę, kiti šaukėsi pagalbos įgėlus širšei…
Pagrindinis šventės akcentas – pažangiausių, visuomeniškiausių, tvarkingai dirbančių bičiulių rinkimai. Dvyliktąjį kartą organizuojamo konkurso nugalėtojais – Bičių karaliene  tapo Janina Lisauskienė iš Lazdijų rajono draugijos, Metų bitininku – Juozas Jankauskas, vadovaujantis Kauno draugijai. Taip šiemet nusprendė „Ūkininko patarėjo“ priedo „Bitutė ratuota“ skaitytojai. Bičių karalienės ir Metų bitininko regalijas įteikė prizų steigėjo „Ūkininko patarėjo“ direktoriaus pavaduotojas Rolandas Adomavičius. Pagal ilgametę tradiciją, „karūnuotuosius“ bičiulius pirmieji pasveikino praėjusių metų laureatai: Bičių karalienė Violeta Šedienė ir Metų bitininkas Donatas Abrutis.
Tarptautinėje šventėje netrūko kalbų ir dovanų, muzikos ir dainų, prekybos ir vaišių. Lietuvos bitininkų sąjungos prezidentą Algirdą Skirkevičių sveikino  Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis, o šios savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis įteikė proginės duonos kepalą. Susirinkusiems bičiuliams ištvermės karštymečiu linkėjo Pagėgių seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė ir jos pavaduotojas Valerijus Velkas.
Daugiausia rūpesčių teko Metų bitininkui Sigitui Useliui – jis vadovavo ir bitininkų draugijų paradui Priekulės Vingio parke, ir po to vykusiam užsienio šalių atstovų prisistatymui. Apie bitininkystę Ukrainoje pasakojo Kijevo Petro Prokopovičiaus bitininkystės instituto mokslo darbuotojai Aleksandras Miščenko ir Olena Girnyk, partneryste su Lietuvos bičiuliais džiaugėsi Lenkijos bitininkų sąjungos prezidentas Tadeuš Sabat, jam atitarė latvis Maris Romanovskis, baltarusis Leonidas Demkinas, svečiai iš Švedijos, Estijos, Didžiosios Britanijos.
Bičiulystės dvasia alsavo visas gamtos karščio pritvinkęs Priekulės Vingio parkas. Virtinės vaikų ėjo prie „bičių televizoriaus“, kurį atsivežė dzūkai Alfonsas Tribandis ir Metų bitininkas Valdas Karalevičius. Pastarasis net sukaitęs pasakojo apie bičių šeimos gyvenimą avilyje, o jo kolega su svečiais iš Ukrainos aptarinėjo iš „Apimondijos“ kongreso Kijeve parsivežtos idėjos įgyvendinamo „bičių miegamojo“ konstrukcijos ypatumus.
Šventėje bitininkai prekiavo bičių produktais. Už vieną litą galėjai paragauti šlakelį midaus, o apie medų kalbėta, jog jis šiemet bus brangus, jo užteksią tik vaistams.
Vaišių, muzikos, linksmybių Priekulės Vingio parke netrūko iki vėlaus vakaro, netrukus virtusio ankstyvu rytu.

Autoriaus nuotraukos

Justinas ADOMAITIS
„ŪP“ korespondentas

UPPeržiūrėti visą numerį galite ČIA.