Stadione įrengti nauji bėgimo takai, rūsyje – laisvalaikio vieta jaunimui

Viename sportiškiausių Alytaus rajono  Butrimonių miestelyje rekonstruotas stadionas, įrengti bėgimo takai, o jaunimui gimnazijos rūsys tapo laisvalaikio praleidimo vieta.
Pasinaudojant Europos struktūrinių fondų parama Alytaus rajono savivaldybei kartu su Pišo savivaldybe (Lenkijos Respublika) įgyvendinant projektą „Investicijų pritraukimas į subalansuotą bendruomenės sporto infrastruktūros plėtrą“ Butrimonių gimnazijos stadione įrengti 4 bėgimo takai.
Į atidarymo iškilmes susirinko gimnazijos ir miestelio bendruomenė, rajono meras Algirdas Vrubliauskas, savivaldybės administracijos direktorius Aurimas Truncė, direktoriaus pavaduotoja Rasa Vitkauskienė,  Ryšių su užsieniu ir investicijų skyriaus vedėja Sonata Dumbliauskienė, tarybos nariai Zita Lukoševičienė, Sigitas Karlonas, Kęstutis Patinskas, Butrimonių seniūnas Algirdas Jusas, parapijos klebonas Juozas Bakšys, Alytaus rajono vietos veiklos grupės  projektų vadovė Vida Vrubliauskienė, UAB Druskininkų komunalinio ūkio vadovas Rytautas Jakulis.
Simbolinę atidarymo juostelę perkirpę A. Vrubliauskas ir Druskininkų komunalinio ūkio vadovas R. Jakulis kartu savivaldybės administracijos direktoriumi Aurimu Trunce, gimnazijos direktoriumi V. Valvoniu stadione įleido kapsulę, kurioje išreiškė viltį, kad rekonstravus stadioną ir pagerinus sąlygas sportuoti, mokiniai ir seniūnijos gyventojai atsakingai naudosis sukurta sporto baze, stiprins savo fizinę ir dvasinę savijautą. Butrimonių gimnazija pateisins ir išlaikys sportiškiausios šalies mokyklos titulą, o bendruomenės narių gyvenimas bus aktyvesnis ir sveikesnis.
Rajono meras sveikindamas pabrėžė sporto svarbą žmogui, pastebėjo gimnazijos pasiekimus, palinkėjo, kad sporto baze naudotųsi gyventojai. „Sportas buvo svarbus jau nuo pačių seniausių laikų, siekiančių Graikijos laikus. Jaunas žmogus turi užaugti sveikas, o tam būtina daug sportuoti. Turite labai geras sąlygas sportuoti, esate pasiekę daug aukštų sporto rezultatų, tad linkiu ir toliau jų siekti. Jūs esate verti tokios sporto bazės ir tikiuosi, kad ji taps papildoma bendruomenės ir svečių traukos vieta. Sportinės erdvės turi būti gyvos ir naudojamos. Tad visai Butrimonių krašto bei gimnazijos bendruomenei linkiu gražios šventės, būti sveikiems ir daug sportuoti“, – kalbėjo Alytaus rajono meras A. Vrubliauskas.
Gimnazijos direktorius Valdas Valvonis sakė, kad naujų sporto erdvių įrengimas paskatins sportuoti ne tik vaikus ir jaunimą, bet  ir senjorus. „Labai norėtųsi, kad sveika gyvensena, aktyvus sportinis gyvenimas būtų neatsiejama bendra gimnazijos ir seniūnijos gyvenimo dalis. Šios dienos sportinių erdvių atidarymas, tai tarsi prabangi Alytaus rajono savivaldybės dovana ne tik pergalių trokštantiems mokiniams, bet ir visiems žmonėms.
Butrimonių gimnazija – viena sportiškiausių Lietuvos mokyklų, pavyzdingai tęsiame olimpinių žaidynių tūkstantmetę tradiciją, atsakingai laikomės romėnų poeto Juvenalio minties „Sveikame kūne – sveika siela“, – savo mintimis pasidalino gimnazijos direktorius V. Valvonis.
Druskininkų komunalinio ūkio vadovas R. Jakulis pasveikino Butrimonių gimnazijos bendruomenę ir pasidžiaugė  galėję prisidėti prie sveikos gyvensenos, kad gimnazijos mokiniai ir miestelio gyventojai galės sportuoti naujoje sporto bazėje.
Butrimonių bendruomenės „Šviesa“ pirmininkė ir Alytaus rajono savivaldybės tarybos narė Zita Lukoševičienė visos bendruomenės vardu padėkojo savivaldybės administracijai, visiems žmonėms prisidėjusiems rašant projektus sporto erdvėms įsteigti, o besimokantiems vaikams palinkėjo saugoti ir tausoti  naują įrangą ir sporto inventorių. „Tikiuosi, kad mes dar visi susitiksime ant bėgimo takelių. Sėkmės, būkit sveiki ir sportuokit“.
Gimnazijos direktorius V. Valvonis pakvietė uždegti olimpinę ugnį bei pakelti olimpinę vėliavą. „Ačiū savivaldybės vadovams, projektų  vykdytojams, rangovams už gražius darbus, kuriais šiandien galime džiaugtis ir didžiuotis“, – kalbėjo V. Valvonis.
Po bėgimo takų atidarymo vyko pirmą kartą Lietuvoje organizuojamas Solidarumo bėgimas, lengvosios atletikos trumpųjų nuotolių bėgimas, suaugusiųjų futbolo 3×3 rungtynės, draugiškos krepšinio varžybos, kuriose startavo gimnazijos jaunieji sportininkai.
Butrimonių gimnazija praturtėjo  ne tik naujais bėgimo takais, bet ir laisvalaikio vieta jaunimui, kuri įrengta rūsyje įgyvendinant Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos Alytaus rajono vietos veiklos grupės įgyvendinamą Alytaus rajono kaimo vietovių plėtros 2010-2013 metų strategijos projektą „Butrimonių gimnazijos rūsys – jaunimo traukos centras“. Įrengtos ne tik patalpos, bet ir nupirkta sporto įranga ir inventorius,  skaitmeninė, vaizdo ir kompiuterinė technika, laisvalaikio baldai, muzikos aparatūra, loginiai stalo žaidimai bei kita reikalinga įranga.  Tikimasi, kad  įrengtos atviros erdvės suburs Butrimonių jaunimą, skatins jų saviraišką, savarankiškumą ir organizuotumą, aktyviai ir turiningai praleisti laisvalaikį, įsitraukti į kaimo socialinį, kultūrinį gyvenimą, bus žalingų įpročių prevencijos priemonių.

Alytaus rajono savivaldybės informacija