Sudrausminti nelegalūs prekeiviai maisto produktais Alytuje ir Kaišiadoryse

Gavę informaciją iš gyventojų, Alytaus ir Kauno apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai pranešė apie pastebėtą prekybą mėsos produktais tiesiai iš automobilių Alytuje ir Kaišiadoryse. Alytaus ir Kaišiadorių valstybinių maisto ir veterinarijos tarnybų inspektoriai kartu su policijos pareigūnais nedelsiant patikrino šias prekybos vietas.

Patikrinimo metu Alytuje nustatyta, kad moteris prekiavo šviežia išpjaustyta ir smulkinta mėsa, paukštiena ir fasuotais mėsos gaminiais, neturėdama šiai veiklai leidimo. Šviežia ir smulkinta mėsa bei paukštiena buvo neženklintos, fasuoti mėsos gaminiai – lenkiškomis etiketėmis, be vertimo į lietuvių kalbą. Visi produktai buvo laikomi antisanitarinėmis sąlygomis, tiesiog automobilyje, kuriame nebuvo šaldymo įrenginių.

Dar vienas nelegalios veiklos atvejis užfiksuotas Kaišiadoryse, kur Kauno miesto gyventojas prekiavo maisto produktais, turėdamas verslo liudijimą prekybai, tačiau be Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo. Žmogus prekiavo neužtikrinęs maisto produktų laikymo sąlygų, prekės buvo sukrautos netvarkingai, neatskirtos tarpusavyje, šalia mėtėsi nešvarus buitinis inventorius. Visiems siūlomiems pirkti maisto produktams kaunietis negalėjo pateikti įsigijimo dokumentų.

Abiejų prekiautojų iš automobilių nelegali veikla sustabdyta, jiems nurodyta nesaugius ir greitai gendančius maisto produktus perduoti sunaikinti šalutinių gyvūninių produktų tvarkymo įmonei, prekeiviai pakonsultuoti dėl leidimų tvarkyti maistą įsigijimo.

Pagarbiai,
Živilė Aleksienė
VMVT Strateginio planavimo ir kokybės valdymo skyriaus
vyriausioji specialistė
Siesikų 15, Vilnius
el.paštas:zaleksiene@vet.lt
tel.: (8-5) 249 1645