Suomijos „Metsä Wood“ skelbia inovacijų konkursą, prizinis fondas – 20 tūkstančių eurų

Suomijos medienosgaminių įmonė „Metsä Wood“ skelbia inovacijų konkursą – kviečia statybos inžinierius ir įmones teikti idėjas, kaip statybų sektorių padaryti tvaresnį, tuo pačiu užtikrinant ir inovatyvumą bei efektyvumą.

„Metsä Wood“ kviečia konkursu susidomėjusius užsiregistruoti prie „Hybrid City“ iniciatyvos per „Open Source Wood“ platformą, pasirinkti jau pastatytą nemedinį daugiaaukštį pastatą ir perprojektuoti jį, kaip pagrindinę medžiagą naudojant „Kerto LVL“ laminuotą fanerą.

Konkursas vyks iki 2020 m. gegužės 31 d., o nugalėtojus išrinks ekspertų grupė iš „Open Source Wood“ platformos. Novatoriškiausio sprendimo autorius bus apdovanotas 10 000 eurų prizu, antros – trečios vietų laimėtojams bus skiriama po 5000 eurų.

Statybų sektorius ekologiškesnis ir tvaresnis taps tik tuo atveju, jei galės išlaikyti efektyvumą

Statybų sektoriuje tradiciškai dominuoja tokios medžiagos kaip betonasir plienas, be to, statybose yra sunaudojama net 50 procentų pasaulio gamtinių išteklių ir išmetama 30 procentų visoišmetamo anglies dvideginio.

Nors pasaulio statybos įmonės jaučia augančią tvaresnių pastatų paklausą, „Metsä Wood“ atstovų nuomone, statybų sektorius tvarumo ir ekologiškumo link pasistūmės tik tuo atveju, jei bus sudarytos galimybės išlaikyti tokį pat efektyvumą. Vienas iš atsakymų, kaip derinti tvarumą ir efektyvumą yra hibridinė konstrukcija: modulinė konstrukcija, kurioje derinama mediena ir kitos statybinės medžiagos.

„Didžiausia problema ta, kad statybos įmonių neretai buvo prašoma vienu metu pakeisti tiek naudojamas medžiagas į tvaresnes, tiek pačius statybos metodus. Rezultatai nežibėjo. Todėl turime rasti būdų, kaip padėti statybos įmonėms pereiti prie tvarių pastatų elementų, kurie atitiktų modernius statybos būdus. Hibridinė statyba yra vienas atsakymų“ – sakė Mikko Saavalainen, „Metsä Wood“ vyresnysis viceprezidentas ir verslo plėtros vadovas. 

Sidnėjaus „Sirius“ pastato architektas: ateities miestai bus hibridiniai

Žymus architektas Tao Gofers, Sidnėjaus „The Rocks“ rajone sukūręs įžymųjį brutalistinį „Sirius“ butų kompleksą teigia, kad pastatai galėtų tapti tvaresni, jei neatsinaujinančios medžiagos būtų pakeistos inžinerijos būdu pagaminta mediena, pavyzdžiui, „Kerto® LVL“ laminuota fanera.

„Daugeliu atvejų net 25 procentus statybose naudojamų medžiagų galima lengvai pakeisti „Kerto LVL“ laminuota fanera. Galutinis rezultatas būtų ir gražus, ir tvarus, nes mediena yra ir efektyvi, ir estetiška medžiaga. Manau, kad medienos elementai bus esminė geresnių ateities miestų – hibridinių miestų – dalis“ – sakė Tao Gofers.

 

Registracija: https://www.metsawood.com/global/Campaigns/planb/Hybrid-City/Pages/default.aspx 

Kontaktai žiniasklaidai:  Viivi Kylämä, „Metsä Wood“ Marketingo vadovė, +358 40 820 9850, viivi.kylama@metsagroup.com