Svajones pildo atsakingi verslininkai ir ūkininkai (nuotraukų galerija)

Paskutinį spalio penktadienį bendrovė „Kėdainių aruodai“ savo partnerius – ūkininkus bei kitų verslų atstovus sukvietė į jau tradicija tampantį smagų didžiųjų žemės ūkio darbų pabaigtuvių minėjimą „Alušventį“. Šįkart, kaip ir pernai, ūkiškų žmonių susibūrimo tikslas nebuvo vien tik smagiai praleisti laiką, bet ir bendromis jėgomis daryti gražių darbų.

Parama studentams
Gausus, daugiau nei pusės tūkstančio bendrovės „Kėdainių aruodai“ partnerių iš visos šalies būrys, sugužėjęs į Kėdainius, šventės metu dosniai aukojo „Kėdainių aruodų“ sumanytai socialinei iniciatyvai paremti gabius, bet sunkiai besiverčiančius Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) studentus.
Renginyje su ASU pasirašytoje sutartyje numatyta 1 000 Eur stipendija paremti vieną studentą, tačiau jautrių visomis išgalėmis mokslo siekiančių jaunuolių istorijų įkvėpti Lietuvos ūkininkai buvo ypač dosnūs, todėl stipendijos bus skirtos ne vienam, o dviem universitete žemės ūkio srities studijų programas studijuojantiems jaunuoliams.

Svajonės virpina širdis
Vienas iš pretendentų gauti „Kėdainių aruodų“ ir šios bendrovės partnerių stipendiją yra dvidešimtmetis ASU studentas Laurynas.
Penkis jaunesnius brolius ir seseris turintis vaikinas siekia tapti agronomu. Jis tiki, kad įgijęs šią specialybę galės prisidėti prie šeimos gerovės. Tačiau kol kas jaunuoliui skauda širdį matant, kiek tėveliai aukoja siekdami jį išleisti į mokslus.
„Mamytė ir tėtis keliasi ketvirtą ryto, o gulasi gerokai po vidurnakčio, kad tik suspėtų apeiti ūkį, pagaminti gausiai šeimynai valgyti, išlydėti mažuosius į mokyklą, o tada patys iki nakties dirba laukuose. Matau, kaip jie abu pavargsta, stengdamiesi išlaikyti gausią šeimyną, pastebiu, kaip staiga paseno mamytė, tačiau niekuomet negirdėjau jos skundžiantis, o tai tik dar labiau mane paskatina stengtis“, – sako Laurynas.

Visapusiška nauda
ASU rektorius dr. Antanas Maziliauskas džiaugėsi, kad šalyje atsiranda vis daugiau socialiai atsakingų verslininkų, matančių prasmę ir didžiulę pridėtinę vertę ne tik paremiant pačią mokslo įstaigą, bet ir atskirus studentus.
„Pasakyti, kad džiaugiuosi „Kėdainių aruodų“ socialine iniciatyva, būtų per švelnu. Visas universiteto kolektyvas yra neapsakomai dėkingas šiai įmonei už gabių jaunuolių paskatinimą ir finansinę paramą jiems. Ši „Kėdainių aruodų“ iniciatyva yra unikali tuo, kad prie jos didžiąja dalimi prisideda visos šalies ūkininkai. Esu tikras, kad investicija į žmogų yra viena prasmingiausių, ateityje duosianti grąžą ne tik investuotojui, bet ir visai visuome-
nei“, – bendrovės „Kėdainių aruodai“ socialinę iniciatyvą sveikino dr. A. Maziliauskas.

Palaiko įžymybės
Bendrovės „Kėdainių aruodai“ surengtoje įspūdingoje šventėje netrūko ne tik nuotaikingų atrakcijų, žaidimų, bet ir dovanų jų nugalėtojams bei šiaip fortūnos lydimiems šventės dalyviams.
Čia svečiams koncertavo šalies muzikos padangės įžymybės Virgis Stakėnas bei Žilvinas Žvagulis.
„Šaunu, kai mokslas ir verslas atranda bendrų sąsajų. Argi ne puiku, kai studentas užmezga tvirtus ryšius su viena ar kita įmone, galbūt vėliau joje atlieka praktiką, o ilgainiui ir įsidarbina. Mano nuomone, jausmas, žinojimas, kad esi reikalingas ir universiteto suolą trini ne be reikalo, o baigęs mokslus ne sausą duoną grauši, bet ir sviesto turėsi, yra labai svarbus. Todėl aš visokeriopai palaikau šią iniciatyvą ir viliuosi, kad aukcione pavyko surinkti iš tiesų solidžią sumą“, – kalbėjo garsusis žemaitis.
„Žinia, kad duoti yra didelė laimė. Jau keletą metų iš eilės mūsų organizuojamos socialinės iniciatyvos sulaukia didžiulio mūsų partnerių ūkininkų palaikymo. Ir toliau tęsime šią tradiciją, tikimės, kad ateityje jos biudžetas, kaip ir mūsų partnerių ratas, tik didės“, – sako bendrovės „Kėdainių aruodai“ valdytojas Valdas Šarūnas.

Kristina MIRVIENĖ

Algimanto BARZDŽIAUS nuotraukos

UP Peržiūrėti visą numerį galite ČIA.

„Kėdainių aruodų“ valdytojas Valdas Šarūnas ir ASU rektorius dr. Antanas Maziliauskas pasirašo studentų rėmimo sutartį.

c

Studentų paramos akcijoje dalyvavę ūkininkai laimėjo įvairių prizų.

d

„Kėdainių aruodų“ valdytojas Valdas Šarūnas džiaugiasi socialinės iniciatyvos rezultatu.

e

Koncerno „Vikonda“ valdybos pirmininkė Jolanta Uspaskich.

f

Alušventis prasideda!

Prizai ir siurprizai.

h

Susirinko penki šimtai žemdirbių.