Ukmergė paruošė iššūkį Savanorystės ambasadoriams

Nors Lietuvoje savanorystė populiarėja žaibišku greičiu, tačiau dar atsiranda tokių, kuriems trūksta informacijos apie savanorišką veiklą ir organizacijas, kuriose jie galėtų savanoriauti. Ši problema ypač aktuali mažesniuose miesteliuose ir kaimuose. Atsižvelgdama į tokią situaciją, Europos savanorių tarnybos asociacija „SALTES“, jau daugiau nei pusmetį įgyvendina nacionalinę Savanorystės ambasadorių programą. Jos tikslas – suburti iniciatyvių žmonių komandą, kuri Lietuvai skleistų žinią apie savanorystę ir griautų neteisingus mitus apie ją. Kasdien besiplečiantis savanorių tinklas šiuo metu turi daugiau nei trisdešimt savanorystės ambasadorių iš visos Lietuvos, kurie kovo 21-22 dienomis planuoja savo ketvirtą susitikimą Ukmergėje.

Susitikimų metu Savanorystės ambasadoriai dalinasi savo gerąja patirtimi, diskutuoja visuomenei aktualiais klausimais, mokosi iš profesionalių lektorių, stengiasi įgyti vis naujų įgūdžių bei tobulina turimas savo kompetencijas. Vėliau sugrįžę į savo gyvenamąjį regioną, savanorystės ambasadoriai skatina savo bendruomenės narius aktyviai įsitraukti ir dalyvauti savanorystės veiklose.

Ukmergėje laukia išbandymas

Savanorystės ambasadoriai susitikimo metu Ukmergėje, diskutuos apie naujas galimybes tinklo plėtrai bei ieškos tinkamų priemonių, skatinančių bendradarbiavimą tarp skirtingų sektorių. Taip pat bus analizuojama dabartinė tinklo padėtis ir ateities perspektyvos. „Šis susitikimas bus išskirtinis tuo, kad Savanorystės ambasadoriai pirmą kartą dalyvaus iššūkio simuliacijoje, kuris turėtų atskleisti savanorių gabumus, motyvaciją ir kūrybiškumą. Savanoriai turės įvykdyti kuo daugiau užduočių per trumpą laiką: kalbėjimas apie savanorystę su praeiviais, pagalba Ukmergės gyventojams čia ir dabar bei visos šios veiklos viešinimas socialiniuose tinklapiuose. Susitikimo pabaigoje kiekvienas turės galimybę įvertinti vis augantį Savanorystės ambasadorių tinklą Lietuvoje, savo pastangas stiprinant šį tinklą ir pasiektus rezultatus“, – tvirtina Savanorystės ambasadorių tinklo įkūrėja ir SALTES prezidentė Akvilė Budreckytė.

Savanorystės ambasadoriui reikalinga patirtis

Kaip sako A. Budreckytė, Savanorystės ambasadoriumi gali tapti kiekvienas, kuris yra drąsus, turi noro ir yra pasirengęs laisvą laiką skirti savanorystės įgyvendinimui savo mieste ar kaime. Visai nesvarbu, kokio amžiaus, lyties, orientacijos ar tikėjimo yra savanoris, tačiau atsakomybės jausmas ir ankstesnė savanorystės patirtis – būtina.

Projektą „Savanorystės tinklo stiprinimas Lietuvoje“ finansuoja Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo NVO programos Lietuvoje fondas. Pirmasis Savanorystės ambasadorių susitikimas įvyko 2014 m. spalio 11-12 d. Palangoje, antrasis – 2014 m. lapkričio 22-23 d. Druskininkuose, trečiasis – 2015 m. sausio 24-25 d. Kėdainiuose. Planuojama, kad Savanorystės ambasadoriai plėsdami savo veiklą Lietuvoje, susitikimus organizuos kartą per mėnesį skirtinguose Lietuvos miestuose.