Ukrainiečiai vėl galės mėgautis lietuviškais pieno ir mėsos produktais

Šiandien, vasario 11 d., Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius dr. Jonas Milius Taline (Estijos Respublika) susitiko ir aptarė prekybos lietuviškais pieno ir mėsos produktais sąlygas su Ukrainos Respublikos valstybinės veterinarijos ir fitosanitarijos tarnybos laikinuoju vadovu Vitalijumi Bašinskiu. Susitikimas įvyko Ukrainai oficialiai patvirtinus naujai suderintus veterinarijos sertifikatus pieno ir mėsos produktų eksportui.

„Ukrainos rinka mūsų maisto gamintojams visuomet buvo gerai žinoma ir patraukli, bet dėl pernai mūsų šalį užklupusio afrikinio kiaulių maro, kai kurių produktų eksportas laikinai buvo nutrauktas. Teko peržiūrėti ir iš naujo suderinti veterinarijos sertifikatus, kuriais leidžiama atnaujinti lietuviškų pieno ir mėsos gaminių eksportą. Turėjome pateikti garantijas, kad iš Lietuvos eksportuojama produkcija yra saugi ir mūsų taikomos ligos kontrolės priemonės yra efektyvios. Kaip tik šiandienos susitikime su Ukrainos atsakingos tarnybos vadovu aptarėme tolesnius bendradarbiavimo žingsnius“, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius.

Abiejų šalių kompetentingų institucijų vadovams aptarus ir suderinus prekybos reikalavimų detales, Lietuvos mėsos gaminių bei pieno ir jo produktų gamintojai jau gali atnaujinti savo produkcijos tiekimą į Ukrainą.

Minėtas susitikimas įvyko šiandien, Taline surengto Europos Komisijos Sveikatos ir maisto saugos generalinio direktorato Ekspertų darbo grupės posėdžio dėl afrikinio kiaulių maro Baltijos šalyse ir Rytų Europos regione metu.

VMVT Strateginio planavimo ir kokybės valdymo skyriaus
vyriausioji specialistė

Siesikų 15, Vilnius
el.paštas:zaleksiene@vet.lt
tel.: (8-5) 249 1645