V. Baltraitienė: kartu pažįstame ir kuriame Lietuvos istoriją

Šv. Baltramiejaus, amatų globėjo, mugė nuo 2009 m. kasmet rugpjūčio pabaigoje sukviečia vilniečius ir jo svečius į šventę, atkuriančią Renesanso epochos miesto amatus, menus ir cechų tradicijas.

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė šventės atidarymo ceremonijoje tardama sveikinimo žodį pabrėžė, jog itin malonu visiems dalyvauti jau tradicine tapusioje šventėje, kuri nuo 2013 m. sertifikuota kaip tautinio paveldo mugė. „Žemės ūkio ministerijos sričiai priklauso visi amatai ir tautinis paveldas. Amatininkai ir tautinio paveldo puoselėtojai dalyvauja projektuose ir gauna europinę paramą pagal Lietuvos kaimo plėtros programos priemones. Mums malonu dirbti su kūrybingais, išradingais žmonėmis, kartu pažinti ir kurti Lietuvos istoriją. Linkime visiems kuo geriausio pasibuvimo šioje gražioje, turtingoje ir turiningoje šventėje“, – kalbėjo ministrė.

V. Baltraitienė grožėjosi amatininkų dirbiniais, skanavo  ajerų šaknų saldainių ir lietuviško midaus.

Viso renginio metu šventės dalyvių laukia įvairūs žaidimai, dėžės teatras, negailestingi budeliai, griežtas tvarkdarys ir laiko vežėčios, perkeliančios visus į Renesanso Vilnių.

 Žemės ūkio ministerijos informacija

Balatramiejaus muge-DSC_0741 Baltram muge-DSC_0743