Žiemiška kruša nukūlė pupas

Panemunės kelius nukloję ledai sunaikino ir ūkininko derlių.

Daiva BARTKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Panemunės ūkininkams netikėtai teko prisiminti žiemą – dangus prapliupo baisia liūtimi, pabiro pupų dydžio ledai. Per keliolika minučių pakelėse susikaupė tiek sniego, kad susidarė provėžos. Baltų lopų savo laukuose Skirsnemunės ir Raudonės seniūnijų (Jurbarko r.) ūkininkai dar rado ir antradienio rytą.

Raudonėnų kaime gyvenantį ūkininką Rolandą Juškį pirmadienio pavakarę stichija užklupo melžiant karves. Pabirus ledams, gyvuliai pradėjo blaškytis, jų nepavyko išlaikyti melžimo aikštelėje.
„Iš pradžių net nesupratome, kas darosi, – vieną akimirką viskas aptemo, kurtinančiai sušniokštė, iš dangaus pasipylė vanduo. Gyvuliai blaškėsi po ganyklą, daužomi riešuto dydžio ledo gabalų. Važiavome namo baltu keliu – kaip žiemą“, – „ŪP“ pasakojo R. Juškys.

Ūkininkas sakė tik antradienį pamatęs liūties su kruša padarinius. Važiuodamas pro Vensloviškių kaime esantį pupų lauką net nustėro: iš derlių brandinusių augalų liko tik stagarai.
„Sustojome pažiūrėti ir nepatikėjome savo akimis – pupų praktiškai neliko. Viso 2,6 ha lauko neapžiūrėjome, bet prie kelio vaizdas baisus. Panašių nuostolių patyrė ir daugiau Vensloviškių ūkininkų“, – sakė R. Juškys.

Nuo panašios stichijos šio krašto ūkininkams teko nukentėti ir pernai – audros ne tik trukdė nukulti javus, bet ir ilgam uždelsė žieminių rapsų sėją. Atrodo, kad klimato kaitos padariniai žemdirbiams kiša koją ir šiemet.

Pupų lauke nebebus ką kulti.

Antradienį jurbarkiečiai feisbuko profilyje masiškai dalijosi nuotraukomis, užfiksavusiomis rugpjūčio mėnesį neįtikėtinus vaizdus.

Rolando JUŠKIO nuotraukos