2018 m. traktoriaus „Valtra“ triumfas (nuotraukų galerija)

Šiemet pirmą kartą pri­statytas „Valtra Versu T254 Smart Touch“ nuskynė visus įmanomus geriausio traktoriaus konkurso laurus. Tarptautinė dvidešimt trijų žurnalistų komisija šiam modeliui skyrė daugiausia balsų už dizainą, taip pat pripažino nominacijos „Metų traktorius 2018“ nugalėtoju. Rinkimų laimėtojai paskelbti ir apdovanoti Hanoveryje vykstančioje parodoje „Agritechnica 2017“.

Šio nuo 1998 m. rengiamo konkurso nugalėtoju kompanijos „Valtra“ traktorius tapo pirmą kartą. „Mums tai dviguba šventė. Šis apdovanojimas papildys nemažą „Valtros“ ketvirtos kartos modelių, pirmą kartą pristatytų 2014 m., laimėjimų sąrašą. „Valtra T254“ su „SmartTouch“ porankiu – mūsų nuolatinės koncentracijos į patikimumą, paprastumą ir intuityvius sprendimus rezultatas. Dirbame tam, kad ūkininkai galėtų gauti maksimalią naudą iš sparčiai besivystančių technologijų, kurios diegiamos į kompanijos gaminamus traktorius“, – nugalėtojų apdovanojimo ceremonijoje sakė kompanijos „Valtra“ rinkodaros direktorius Mikko Lehikoinen.
Naujausias T serijos „Valtra T254 Versu“ modelis pirmą kartą buvo pristatytas šių metų birželį Nyderlanduose. Rugpjūčio mėnesį įvykdyti pirmieji naujojo modelio užsakymai. „Valtra T254V“ yra tikra darbo mašina, o „SmartTouch“ suteikia daug naujausių tiksliosios žemdirbystės įrangos naudojimo ir traktoriaus valdymo galimybių. Pasak bend­rovės „Rovaltra“ pardavimo vadovo Jus­to Lukšto, „Valtra T254 Versu“ – galingiausias T serijos modelis, kurio maksimalus galingumas 271 AG. Variklio darbinis tūris vienas iš didžiausių rinkoje, jis siekia 7,4 l, sukimo momentas – 1 000 Nm. Labai naši ir mašinos hidraulinė sistema (200 l/min.).
Dauguma traktoriaus konstrukcinių elementų išliko tie patys, tačiau pagrindinė naujiena ir išskirtinumas – į porankį integruotas 9 colių valdymo monitorius „SmartTouch“, kuris gerokai palengvina operatoriaus darbą. „Traktoriaus kabinoje nebereikės kelių monitorių – valdyti prikabintą padargą ir traktorių, atlikti darbinių parametrų nustatymus bus galima vienu ekranu. Visos funkcijos pateikiamos labai aiškiai, 3D vaizdu. Tai lengviau suprantama, nereikia nieko skaityti“, – apie traktoriuje įdiegtas naujoves pasakojo J. Lukštas.
„SmartTouch“ buvo suprojektuotas ir pagamintas Suomijoje. Jame integruoti „Guidance“, „Isobus“, „AgControl“ ir „TaskDoc“ valdymo protokolai. Kiekvienas operatorius gali pats pasirinkti jam patogią piktogramų konfigūraciją ir išdėstymą. Visi nustatymai, išskyrus terminalo parametrų pakeitimus, automatiškai išsaugomi aktyviame profilyje. „SmartTouch“ yra galimas N ir T serijos traktoriuose, kurie turi elektrinį hidraulikos valdymą – „Versus“ ir „Direct“ modeliuose, taip pat ir S serijos mašinose. Lietuvoje jau parduoti keli traktoriai su „SmartTouch“ valdymo ekranu.

Parodoje demonstruojamas „Valtra T254 Versu“ modelis, nudažytas 100 nepriklausomybės metų jubiliejų švenčiančios Suomijos vėliavos spalvomis.

R. ir J. Trainaičiai.

Kompanijos „Valtra“ atstovų komandoje – svarbiausias konkurso „Metų traktorius 2018“ prizas.

Pasak J. Lukšto, „Valtra SmartTouch“ valdymo terminalu naudotis lengviau nei išmaniuoju telefonu.

Iškovotu laimėjimu parodoje „Agritechnica“ pasidžiaugė ir traktorius „Valtra“ į Lietuvą tiekiančios bendrovės „Rovaltra“ kolektyvas.

Jutikliniame ekrane mašinos valdymo funkcijos pateikiamos 3D vaizdu.