Darius Remeika pasirengęs pertvarkyti VMVT

Žemės ūkio viceministras Darius Remeika.

Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas pranešė, kad vienas jo pavaduotojų, Darius Remeika, siūlomas vadovauti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT). Viceministras D. Remeika „Ūkininko patarėjui“ patvirtino, kad sutiktų tapti VMVT direktoriumi ir jau įsivaizduoja, kaip tobulinti įstaigos veiklą, įgyvendinti geriausias maisto kokybės strategijas ir sukurti patikimą apsaugą nuo gyvūnų užkrečiamųjų ligų. Tačiau pretendentui į vyriausiojo valstybinio veterinarijos inspektoriaus pareigas sunku buvo atsakyti į klausimą, kaip toliau klostytųsi įvykiai, jeigu buvusį VMVT vadovą Joną Milių teismas sugrąžintų į ankstesnes pareigas.

„ŽŪM vadovui ir premjerui Sauliui Skverneliui oficialiai pasiūlius mane į VMVT direktoriaus postą, imčiausi tokios atsakomybės. Esu pasirengęs“, – „ŪP“ sakė D. Remeika, kuriam kelia nerimą pastaraisiais mėnesiais padidėjęs Specialiųjų tyrimų tarnybos susidomėjimas VMVT. Jis siektų, kad VMVT veiktų skaidriai, o pavaldiniai gerai išmanytų savo darbą. Pasak D. Remeikos, VMVT reikia pertvarkyti, todėl pokyčių tikrai bus. Kaip pranešė žemės ūkio ministras B. Markauskas, svarstoma atsisakyti kai kurių VMVT rajoninių padalinių.
„Iki 2006 m. dirbau VMVT. Vėliau turėdamas Europos Komisijos įgaliojimus auditavau tokias pat Europos Sąjungos ir trečiųjų šalių, eksportuojančių į ES, tarnybas, todėl esu sukaupęs patirties, kaip jos turi dirbti. Maisto saugos galėtume pasimokyti iš Australijos, Naujosios Zelandijos specialistų. Geriausius užsieninius pavyzdžius stengčiausi pritaikyti Lietuvoje“, – aiškino D. Remeika.
Žemės ūkio viceministras prisipažino, kad jį truputį trikdo nebaigtas buvusio VMVT vadovo J. Miliaus teisminis ieškinys Vyriausybei. „Tai ne mano problema. Vyriausybė sprendžia. Jeigu teismas nutars grąžinti J. Milių į buvusias pareigas, ieškosiu išeities. Nespėliokime, laikas parodys“, – siūlė D. Remeika.
Pasak žemės ūkio ministro B. Markausko, dabar svarstoma, kad VMVT būtų pavaldi ne Vyriausybei, o Žemės ūkio ministerijai. Tada J. Milius jokiais būdais nebegalėtų grįžti į VMVT.
Premjeras S. Skvernelis papriekaištavo žemės ūkio ministrui, kodėl į valstybės tarnybą jis nusprendė skirti politines pareigas šiuo metu einantį asmenį.
VMVT direktorius patvirtinamas be atrankos konkurso.
45 metų D. Remeika 1995–2006 metais buvo maisto saugos ir veterinarijos sistemos pareigūnas, o 2004–2006 metais – VMVT direktoriaus pavaduotojas. Nuo 2013 iki 2014 metų – tuomečio premjero Algirdo Butkevičiaus visuomeninis konsultantas. Nuo 2015 m. D. Remeika dirbo Žemės ūkio rūmų pirmininko patarėju. 2016 m. gruodį paskirtas žemės ūkio viceministru.

„ŪP“ informacija
Redakcijos nuotrauka