Gavo aukštą postą

Europos žemės ūkio kooperatyvų generalinės konfederacijos (COGECA) viceprezidentu pirmą kartą trečiuoju bandymu išrinktas lietuvis – žemės ūkio kooperatyvo „Lietuviško ūkio kokybė“ direktorius, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto narys Mindaugas Maciulevičius. Jis ir 2015 m. kandidatavo į šį postą, tačiau nesėkmingai. 2013 m. kitos pagrindinės ES žemdirbių visuomeninės organizacijos (COPA) viceprezidentu mėgino tapti tuometis Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (ŽŪR) pirmininkas Andriejus Stančikas, bet jį nurungė latvė Maira Dzelzkalēja.

M. Maciulevičiaus kandidatūrą į COGECA viceprezidentus šį kartą rėmė ŽŪR.
M. Maciulevičius pakeitė buvusį COGECA viceprezidentą graiką Vasileją Parolą (Vasileios Parolas). Iš viso COGECA turi keturis viceprezidentų postus.
M. Maciulevičius pernai gruodžio 14 d. kandidatavo ir į ŽŪR pirmininkus, bet nesėkmingai, surinko tik 6 balsus (iš 49). Tikriausiai balandžio 27 d. M. Maciulevičius, gavęs aukštą postą Briuselyje, antrą kartą nebandys laimės per Lietuvos žemdirbių parlamento pirmininko rinkimus, nors Rūmų statutas iš ŽŪR vadovo tik reikalauja nepriklausyti politinėms partijoms.

„ŪP“ fotoinformacija

UP Peržiūrėti visą numerį galite ČIA.