Ūkininkavimui svarbi ne tik patikima technika, bet ir degalų kokybė

„Visų aplinkybių numatyti neįmanoma“, – sako Edas Sasnauskas, daugiau kaip trisdešimtmetį besiverčiantis žemdirbyste. Tačiau patirtis rodo, jog sėkmingam ūkiui reikalinga patikimai veikianti technika ir jos švarą palaikantys kokybiški degalai.

Nuo skolinto arklio iki 1 200 hektarų

E. Sasnauskas žemės ūkio srityje dirba dar nuo 1989 metų. Pradėjo dirbti kolūkyje, vėliau ėmėsi nuosavo ūkininkavimo – Šiaulių rajone, Gruzdžių kaime. Taip dirba iki šiol kartu su jau suaugusiais sūnumi ir dukra.

„Turėjau hektarą žemės, kurį dirbau su skolintu arkliu. Tais laikais privatūs asmenys negalėjo nusipirkti žemės dirbimo technikos, todėl ir pirmą naudotą traktorių įsigijome tik su kolūkio pirmininko rekomendacija“, – apie nelengvą ūkininkavimo pradžią pasakoja E. Sasnauskas.

Žingsnis po žingsnio ūkis plėtėsi – šiuo metu ūkininko komanda dirba 1 200 hektarų žemės. Joje auginamos bulvės, rapsai, pupos, žirniai, kviečiai ir kiti grūdiniai augalai. Žemei įdirbti reikia patikimos technikos – sezono metu į laukus išrieda daugiau kaip 20 žemės ūkio mašinų.

Kaip orų prognozė susijusi su degalų kokybe?

Vienas didžiausių iššūkių žemės ūkio srityje, pasak E. Sasnausko, yra nenuspėjami orai, kurie turi įtakos viso sezono rezultatams. Dirbti įvairiu oru ūkininkui padeda be priekaištų veikianti technika – tai užtikrina kokybiški degalai.

„Sauso sezono metu degalų mašinos sunaudoja mažiau, o lietinguoju periodu – daugiau. Bet kokiu atveju jų kokybė tampa svarbiu veiksniu, nuo kurio priklauso sklandus įrenginių darbas“, – sako ūkininkas.

Įdirbant didelius kiekius žemės per sezoną E. Sasnausko ūkyje sunaudojama vidutiniškai 180 tonų degalų. Jų kokybę, pasak ūkininko, galima matyti plika akimi.

„Su „Neste Lietuva“ norėjome bendradarbiauti jau seniai, tad pernai, kai atsirado galimybė užsisakyti degalų pristatymą mažesniais kiekiais, iškart pasinaudojome proga. Jau po pirmo pristatymo švariai išplautose talpyklose pamatėme, kaip skiriasi suomiški degalai nuo naudotų anksčiau. Suomiški degalai buvo skaidresni, šviesesni, nebuvo jokių neaiškių nuosėdų“, – pasakoja E. Sasnauskas.

Patys pradėjo remontuoti

Laikui bėgant ūkininkas praplėtė savo veiklos sritį: dabar be ūkininkavimo teikia ir žemės ūkio technikos remonto paslaugas kitiems ūkininkams. E. Sasnauskas sako, kad svarbu ne tik tai, kaip mašina atrodo, bet ir kas į ją pilama.

„Dalis žmonių nekreipia dėmesio į perkamą produktą: pila į bakus neaiškios sudėties degalų, galvodami, kad taip sutaupys. Todėl primename klientams, kad kokybiški degalai prailgina technikos tarnavimo laiką, kaip ir tinkamas maistas prailgina žmogaus gyvenimą“, – sako E. Sasnauskas.

Papildomas patogumas – pristatymas į namus

E. Sasnausko turimos taros degalams talpa siekia dvidešimt tonų, todėl sezono metu dažnai prireikia degalų papildymo. Užsakydamas suomiškus degalus iš „Neste Lietuva“, ūkininkas juos gauna jam patogiu metu tiesiai į ūkį.

„Pateikus užsakymą degalai pristatomi tiesiai mums, turime jiems atskirą patalpą, kurioje pripildome tarą iš mobilios talpyklos. Patiems niekur važinėti nereikia – tai labai patogu“, – pasakojo E. Sasnauskas.

„Neste Lietuva“ pardavimų vadybininkas Tadas Grimalis teigia, kad ūkininkų poreikis degalus užsakyti mažesniais kiekiais išaugo. Įmonė atsižvelgė į paklausą ir visus metus (nuo 2018-ųjų kovo) pristato degalus nuo 4 tūkst. litrų.

„Ūkininkai vertina privalumą degalus gauti tiesiai į ūkį – taip jie sutaupo laiko, o ir tara transportavimui rūpintis nebereikia. Pradėjus pristatinėti žemės ūkiui skirtus degalus mažesniais kiekiais, klientų ratas iškart prasiplėtė“, – sako T. Grimalis.

„Neste Lietuva“ ūkininkams tiesiai į jų nurodytą vietą pristato dyzeliną žemės ūkiui (C ir E klasės bei 1 ir 2 klasės arktinis dyzelinas), dyzelinį krosnių kurą, taip pat standartinį dyzeliną „Neste FUTURA“ (C ir E klasė bei 1 ir 2 klasės arktinis dyzelinas) ir 95 markės benziną „Neste FUTURA“.

Daugiau informacijos apie „Neste Lietuva“ degalus ūkininkams teiraukitės tel. (8 5) 212 3357.