Artėjant šventėms, dėmesys ir dovanos gyvūnų globos namų augintiniams

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojai parėmė viešosios įstaigos ,,SOS gyvūnai“ globos namus (Minsko pl. 33A, Vilnius). Lėšas suaukojo darbuotojai, neabejingi beglobių gyvūnų likimams.
Tai ne vienkartinė akcija – Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje dirbantys veterinarijos gydytojai ir kiti darbuotojai rūpinasi likimo nuskriaustais gyvūnais ne tik Vilniuje, bet ir kituose šalies rajonuose. Jie vykdo švietėjišką veiklą ikimokyklinio ugdymo įstaigose ir bendrojo lavinimo mokyklose, organizuoja moksleivių ekskursijas į gyvūnų globos namus. Kasmet per Pasaulinę gyvūnijos globos dieną Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba apdovanoja žmones, neabejingus apleistų, kenčiančių ar sužeistų gyvūnų skausmui, savo veikla prisidedančius sprendžiant gyvūnų gerovės ir globos problemas. Nemaža dalis darbuotojų paremia gyvūnų globos organizacijas, kasmet pervesdami joms po du procentus pajamų mokesčio.
,,Dažniausiai į globos namus patenka gyvūnai, kai jais „atsikratoma“ paliekant gatvėje ar miške. Tokiu būdu neatsakingi laikytojai „atsidėkoja“ savo augintiniams už iškrėstas eibes (apgraužtus batus, baldus, suplėšytas užuolaidas ar pan.). Kiti gyvūnai visuomeninių organizacijų globai patenka po to, kai neapgalvotai, neįvertinus padarinių, gyvūnai padovanojami asmeninių švenčių proga visai jų nemylintiems, neatsakingiems žmonėms. Mūsų kolektyvas tradiciškai ir nuolat paremia globos namuose laikomus benamius gyvūnus nors kąsneliu gardesnio ėdalo“, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vyriausiasis veterinarijos gydytojas Giedrius Blekaitis.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba dar kartą atkreipia visuomenės dėmesį į gyvūnų įsigijimo problemą ir primena, kad gyvūnas – ne žaislas, juo reikia atsakingai rūpintis. Gyvūnų likimas labai daug priklauso nuo visuomenės išsivystymo lygio. Tik skatinant teigiamą požiūrį į augintinius, galima tikėtis vis dar pasitaikančių žiaurumo prieš gyvūnus atvejų išgyvendinimo.

VALSTYBINĖ MAISTO IR VETERINARIJOS TARNYBA