Atrask tai, kas tinka tau. Didžioji „DOJUS agro“ lauko diena olimpiniu tempu

Šį trečiadienį keli šimtai ūkininkų, trumpam atidėję savo darbus, skubėjo į Šiaulių rajono Vijolių kaimą, kur UAB „DOJUS agro“ surengė didžiąją lauko dieną. Šio renginio pagrindinis leitmotyvas – „Atrask TAI, kas tinka TAU“. Žemdirbiai čia tikrai galėjo daug ką atrasti ir pamatyti, pasak organizatorių, turėjo progos inovatyviai praleisti laiką: susipažinti su pažangiausiomis žemės ūkio technologijomis, pamatyti, kaip dirba naujausia žemės ūkio technika, be to, turėjo puikią progą išbandyti patikusį traktorių ar kombainą, išgirsti kvalifikuotų specialistų patarimų. Didžiojoje lauko dienoje buvo pademonstruota daugiau nei 50 įvairių modelių technikos.
Viskas UAB „DOJUS agro“ lauko dienoje vyko sparčiu tempu, buvo prisimintas olimpinis principas: atėjau, pamačiau ir nugalėjau, šiuo atveju tiktų sakyti – ir įsigijau. Didžiosios lauko dienos olimpinį aukurą uždegė jaunasis ūkininkas Daivaras Skiotys iš Telšių rajono, šventinę nuotaiką kūrė „Žalgirio“ krepšinio komandos šokėjos. Visi, kas norėjo, išbandė savo jėgas olimpinių sporto šakų varžybose. 

Darbai vyko olimpiniu tempu
UAB „DOJUS agro“ generalinis direktorius Audrius Kavaliauskas džiaugėsi, kad į didžiąją lauko dieną susirinko tikrai daug ūkininkų iš aplinkinių rajonų. Tiek bendrovių vadovai, tiek didesnių ar mažesnių ūkių šeimininkai pamatė, kad moderni technika gali būti naudinga jų ūkiams, turės didelės įtakos ūkio plėtrai, sparčiam darbui ir geram derliui užauginti bei nuimti.
Didžiuliame lauke kombainai kūlė miežius, čia pat buvo presuojami šiaudai, dirbama žemė, po to demonstruojama, kaip dirba sėjamosios, modernūs purkštuvai ir kiti įrengimai. Ūkininkai įdėmiai klausėsi UAB „DOJUS agro“ specialistų komentarų, atidžiai stebėjo, kaip sparčiai dirba išmani ir galinga technika. Viskas vyko itin greitu tempu: per dvi valandas buvo pademonstruoti žemės dirbimo, pjūties, šiaudų tvarkymo, sėjos ir kiti darbai, kurie ūkiuose įprastai dirbami visą sezoną. Generalinis direktorius sakė, kad didžiajai lauko dienai buvo kruopščiai pasirengta, viskas apgalvota, todėl darbo procesai vyko tarsi pagreitintame kino filme, mat būtina taupyti brangų žemdirbių laiką, nes prasidėjo įtemptas darbymetis – javapjūtė.

„John Deere“traktoriai – rinkos lyderiai
Visa galybė „John Deere“ traktorių traukė įvairius padargus, priekabas ir kt. mašinas. Daugelį sudomino naujos kartos „John Deere“ 7270 R, kuris turi 270 AG galingumo variklį. Svarbiausia naujiena – naujos kartos E23 transmisija, kuri pasižymi ypač dideliu efektyvumu ir mažais galios perdavimo nuostoliais. Tai itin svarbu, nes tokios galios traktoriai intensyviausiai naudojami sunkiems žemės dirbimo darbams. Dėl šios transmisijos net 93 proc. variklio galios išnaudojama pagrindiniam traktoriaus darbui, t. y. tempimui. Pavaros išdėstytos tolygiai, todėl perjungiamos sklandžiau, dėl to pasiekiamas didesnis darbinis greitis. Šį traktorių įsigijusių klientų atsiliepimai kuo puikiausi.

Naujienos kombainų srityje
Ūkininkai, atvykę į didžiąją lauko dieną, pirmą kartą pamatė lauke dirbantį naują kombainą „John Deere T670i“. Tai – naujienų naujiena. Kombaine sumontuotas 9,0 l talpos „John Dee­re“ variklis, kurio maksimalus galingumas 449 AG, atitinkantis FT4 variklio išmetamųjų dujų standartą.
„John Deere T670i“ – visiškai atnaujintas modelis. Jis yra padidinto našumo (palyginti su buvusiais T670 modeliais), kuliant javus patiriami mažiausi nuostoliai, o grūdų kokybė yra aukščiausia. Kombaino rėmas sustiprintas, todėl galima naudoti ir vikšrinę važiuoklę.
Naujasis „John Deere T670i“ turi didžiausią aktyvios separacijos plotą rinkoje – net 4 kv. m. Tam įtakos turi du kūlimo separavimo būgnai ir juos gaubiantys pobūgniai. Padidintas antras būg­nas (800 mm) ir pobūgnių gaubimo kampas, todėl maksimaliai iškuliami grūdai. Taip pat didžiausias sietų plotas rinkoje – 6,3 kv. m, dėl to garantuotai bus švarus bunkeris ir minimalūs nuostoliai. Grūdų bunkerio talpa 11 000 l, o iškraunamas jis vos per 90 sek.
„ProDrive“ – automatinė trans­misija. Maksimalus važiavimo greitis – 40 km/val.,variklio sukimasis mažinamas iki 1 600 aps./min. Taip taupomi degalai. Pats kombainas pasižymi gausa išmaniųjų tehnologijų, be kurių visiškai išnaudoti žemės ūkio mašinas darosi vis sudėtingiau.

Universalieji „Koekerling“ padargai
UAB „DOJUS agro“ yra vokiečių kompanijos „Koeckerling“ vienintelis oficialus atstovas Lietuvoje. Ūkininkus sudomino šios firmos universalus agregatas „ALLROUNDER-profiline“, skirtas sėklos guoliavietėms paruošti ir ražienoms įdirbti. Analogų neturintis kultivatorius dirvą gali įdirbti 20 cm gyliu. Padargo rėmų vamzdis valcuotas, nėra suvirinimo siūlių, konstrukcijai suteikia tvirtumo, ilgaamžiškumo ir stiprumo.
Universalus prietaisas „ALLROUNDER-profiline“ tobulai paruošia dirvą sėjai, todėl galima dirbti įvairių tipų ir technologijų sėjamosiomis. Kultivatorių galima panaudoti prieš sėją, kai dirva buvo suarta plūgu arba po to, kai žemė buvo įdirbta naudojant minimaliąją technologiją.

Presavimo greičio rekordai su „John Deere“
Kintamos kameros presas „John Deere 960“ skirtas šiaudams presuoti. Jis ypač tinka dideliems ūkiams ir paslaugų tiekėjams, kur reikalingas greitas darbo tempas ir didelis našumas. Greitis – šio preso vizitinė kortelė. Jis ne tik sparčiai presuoja, bet ir patį ritinį iš presavimo kameros išmeta vos per 5 sekundes. Visa tai įvyksta dėl preso gale esančios vadinamosios „užuolaidos“, kuri nepaprastai greitai pasikelia.
Preso viduje yra du platūs vientisi diržai, dėl to įrenginys laiko ilgiau, lėčiau susidėvi, eksploatavimo kaštai yra mažesni. Presas visiškai valdomas monitoriumi iš traktoriaus kabinos.
Išmanieji purkštuvai
Lauko dienoje buvo demonstruojami tiek prikabinami, tiek ir savaeigiai purkštuvai. Didelio susidomėjimo sulaukė pastarieji. „John Deere R4040i“ – tai tiksliosios žemdirbystės ūkių mašina su išmaniosiomis valdymo sistemomis. Purkštuvas veikia pagal laukų tręšimo, derlingumo duomenis, todėl gali atitinkamai reguliuoti trąšų, chemikalų išpurškimo normą. Visa informacija perduodama „John Deere“ telematikos centrui. Bevieliu ryšiu klientas tuos duomenis gali pamatyti kompiuterio ekrane, todėl sužinos, kaip dirba operatorius, kokiu greičiu važiuoja, kurioje vietoje yra. Darbinis savaeigio purkštuvo plotis – nuo 24 iki 36 metrų.

„John Deere Farmsight“ – išmanaus ūkininkavimo strategija
Naujovės į žemės ūkį ateina ypač greitai. Technika modernėja didžiuliais šuoliais. Vis aktualiau tampa intensyviai sekti ūkyje vykstančių procesų efektyvumą, technikos išnaudojimą visu 100 proc. Būtent naujausių technologijų pažanga ūkininkams suteikia galimybę sumažinti veiklos sąnaudas ir užauginti didesnį derlių.
UAB „DOJUS agro“ pirmieji Lietuvoje ūkininkams pasiūlė „Know-how“: „John Deere“ automatines žemės ūkio valdymo technologijas.
Bendrovės specialistai sako, kad mašinos yra ne vien variklis, transmisija, ratai ir kabina. Dėl integruotų technologijų šiuolaikinės „John Deere“ žemės ūkio mašinos pasižymi itin aukštu našumu, yra patikimos, sprendžia įvairias procesines problemas.
Atėjo laikas pradėti analizuoti iš kiekvieno individualaus lauko technikos surinktą agronominę informaciją, vykdyti tikslų agronominį dokumentavimą. „John Deere“ kviečia visus naudotis nemokamu internetiniu agronominio dokumentavimo įrankiu portale www.myjohndeere.com. Jau dabar čia galite apsibrėžti kiek­vieno lauko ribas, ten išsaugoti automatinio vairavimo A-B linijas, planuoti sėjomainą, analizuoti kombaino sudarytus derlingumo žemėlapius bei pagal juos kurti kitų metų kintamos normos sėjos bei tręšimo žemėlapius.
O pasirinkus „FarmSight“ paslaugų paketus, bus galima dirbti kur kas tiksliau ir sparčiau, patirti mažesnes prastovas dirbant kombainu, traktoriumi ar purkštuvu. Užtikrintai efektyviam darbui verta rinktis „FarmSight“ pratęstos garantijos paslaugų paketą. Su minėtu paslaugų paketu galite įsigyti papildomą garantiją naujam traktoriui net iki 5 metų arba 5 000 variklio darbo valandų.

Ūkininkų įspūdžiai ir atsiliepimai
„Ūkininko patarėjas“ pakalbino keletą didžiosios lauko dienos dalyvių. Visi sutartinai kartojo, jog tokie renginiai jiems yra didelė šventė, susitinka bičiulių, pasidalija patirtimi, o svarbiausia – sužino daug naujienų, susipažįsta su naujomis žemės ūkio dirbimo technologijomis, pamato, kaip dirba modernūs traktoriai, kombainai.
Pakalbintas Telšių rajono jaunasis ūkininkas Daivaras Skiotys sakė: „Mes jau 10 metų bendradarbiaujame su „DOJUS agro“, įsigijome visą techniką – nuo plūgo iki kombaino – iš šios bendrovės. Savo mišriame ūkyje kartu ūkininkaujame trise – tėvas, brolis ir aš. Be abejo, rimtai besiverčiant žemės ūkio veikla reikalinga naši, galinga technika. Tokią mes ir turime nusipirkę iš „DOJUS agro“. Man labai patinka šio kolektyvo specialistų bendravimas, kvalifikuotas jų darbas, greitas aptarnavimas. Įspūdinga ši lauko diena, daug naujos technikos, buvo neįtikėtinai įdomu ir naudinga.“
Šiaulių r. Verbūnų žemės ūkio bendrovės vadovas Vaclovas Ralys, prieš šešerius metus iš savo tėvo perėmęs vairą, džiaugėsi profesionaliai surengta didžiąja lauko diena ir dėkojo UAB „DOJUS agro“ kolektyvui už nuoširdų bendradarbiavimą. V. Ralys sakė, kad ši bendrovė turi puikią aptarnavimo tarnybą, teikia kvalifikuotas serviso paslaugas, dirba sumaniai, naujoviškai, geri specialistai: „Mūsų bendrovė visą techniką turi įsigijusi iš „DOJUS agro“. Visiems dažnai sakau: „Mes renkamės geriausius.“ Linkiu darniam „DOJUS agro“ kolektyvui sėkmės, naujų rinkų, jūs tikrai esate geriausi.“

Aldona SIREIKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Autorės nuotraukos

d

Traktorius „7270 R“ darbo metu.

b

Traktorių paradas.

a

Jaunoji ūkininkų karta…

c

Demonstruojamas ALLROUNDER kultivatorius.

e

Ūkininkai domėjosi, kaip dirba tiksliosios sėjos sėjamoji.