Bulvės – pigiau grybų

Šiltomis, saulėtomis rugsėjo dienomis laukuose pats bulviakasio įkarštis. Vieni džiaugiasi gerai užderėjusiu derliumi, kiti dūsauja, kad trūko drėgmės ir net laistomos bulvės prastai užaugo. Bet visus kamuoja viena opi problema – bulvių realizacija.

Turguje – kaip ant delno

Žemomis kainomis prekybos centrų išlepinti pirkėjai ūkininkams už kilogramą bulvių mokėti jau nenori nė 20 centų, o didmenininkai augintojams už maistines bulves siūlo vos po 8 centus. Smulkias pašarines bulves ūkininkai parduoda tik po 4 centus už kilogramą. Pernai tokiu metu, pasak daržininkų, bulvės buvo kur kas brangesnės, o augintojų gerokai mažiau.

Kalvarijos turgavietėje praėjusį savaitgalį kilogramas didelių, gražių bulvių kainavo nuo 20 iki 40 centų. Pirkėjai po 20 centų už kilogramą bulvėmis dar domėjosi, o jei kas 30 centų prašė, tai į tą pusę tik ranka numojo. Nieko keisto, kai prekybos centre lietuviškų bulvių kilogramas kainuoja vos 16 centų. Vilkaviškio rajone, Kupreliškių kaime, bulves auginantis Bronius Sidaravičius turguje prekiavo ‘Laura’, ‘Vineta’ ir ‘Gala’ veislių bulvėmis. Pasak jo, šiemet su bitėmis ir su bulvėmis nėra formulės – vieniems pasisekė puikiai, o kiti nuostolius skaičiuoja.

Rasa SMILGYTĖ

Visą straipsnį skaitykite „Ūkininko patarėjo“ Nr. 108.