Danija pralaimėjo fetos sūrio bylą

Danija negali eksportuoti sūrio, etiketėje pažymėto kaip feta, ketvirtadienį nusprendė Europos Teisingumo Teismas (ETT), išnagrinėjęs bylą, kurią iškėlė Europos Komisija (EK) ir parėmė Graikija.

danija, fetos surio byla, fetos suris

ETT pareiškime sakoma, kad Danija ir toliau naudojo pavadinimą „feta“ sūriams, skirtiems eksportuoti į trečiąsias šalis, ir tuo nevykdė savo įsipareigojimų pagal Europos Sąjungos (ES) teisę. Europos Sąjungos aukščiausiojo teismo neįtikino Danijos teisinė gynyba, kad šalies sūrių gamintojai gali parduoti „feta“ vadinamą produktą blokui nepriklausančiose šalyse.

Pagal ES taisykles tik Graikijos kilmės sūris gali būti parduodamas kaip feta. Bloko vykdomoji valdžia, remiama Graikijos ir kaimyninio Kipro, iškėlė bylą Danijai ETT, siekdama pasipriešinti tokiai praktikai. Danija neneigė, kad šalies gamintojai eksportuoja sūrį, pažymėtą kaip feta, į blokui nepriklausančias šalis, ir tvirtino, jog ES kilmės etiketės apsauga taikoma gaminiams, parduodamiems bloko viduje, bet ne eksportuojamiems. Aukščiausiasis ES teismas šiame ginče užkamšė skyles, nusprendęs, kad ES šalių gamintojams neleidžiama eksportuoti gaminių, kurių pavadinimai draudžiami bloko viduje.

Pasak EK, feta sudaro maždaug 10 proc. Graikijos maisto eksporto. 2002 m. sūriui buvo suteiktas saugomos ES kilmės etiketės statusas.

 

Eltos fotoinformacija

2022.07.17

Susijusios temos – skaitykite: fetos sūris, rinkos karai, Danija, Europos Komisija