Darže – darbštumo pamokos vaikams

Savitarnos parduotuvė prie kelio – gera idėja, nes moliūgai traukia pravažiuojančiųjų dėmesį.

Daugelis kaimo žmonių dabar stengiasi gyventi kaip mieste: nebesodina bulvių, neaugina gyvulių, pieną perka iš parduotuvės, o daržovių prašo užauginti tėvų. Toks gyvenimo būdas nustumia vaikus nuo žemės, atima galimybę išmokti elementariausių darbų. Tačiau yra ir kitokių pavyzdžių. Darbštumo ir verslumo pamokoms šilališkiai Laurinavičiai šiemet pasodino 0,5 ha moliūgų.

Šilalės priemiestyje Balsiuose, prie kelio į Laukuvą, iš tolo šviečia didžiulė krūva ryškiaspalvių moliūgų, o užrašas ant lentelės skelbia, kad čia įrengta improvizuota savitarnos parduotuvė.

Moliūgų kainos simbolinės: didžiuliai, rieduliui prilygstantys vaisiai įkainoti 3 Eur, mažesni, tinkamesni maistui – vos 2 Eur, todėl pravažiuojantieji mielai stoja ir meta į padėtą stiklainį monetas. Užrašas skelbia, kad pinigai bus skirti šeimos mažųjų svajonėms. Aštuonerių ir šešerių metų dukras auginantys šilališkiai nori, kad mergaitės nuo mažens suprastų, kaip uždirbami pinigai ir vertintų įsigytus daiktus.

Vasaros darbas rudenį pradžiugins vaikus.

Vita Laurinavičienė sakė, kad tokias pamokas vaikams rengia jau ne pirmi metai. Pernai šeima augino morkas, tačiau jas reikia kelis kartus ravėti, retinti, o dukros dar menkos pagalbininkės. Tad pavasarį nusprendė pasirinkti gerokai mažiau priežiūros reikalaujančius augalus.

Moliūgai – nereiklus augalas, gerai dera bet kokioje žemėje, jiems nepatinka tik ilgalaikės sausros. Nors šiemet karščių netrūko, moliūgai neskurdo. Įvairių veislių moliūgai užaugo dideli, sultingi, gražių formų, todėl pasirinkti yra iš ko.

V. Laurinavičienė pasidžiaugė, kad moliūgai – paklausi prekė. Jų pirkti sustoja ne tik pro šalį atsitiktinai važiuojantys žmonės. Perskaitę skelbimus socialiniuose tinkluose atvyksta verslininkai iš Šiaulių, Klaipėdos ir kitų miestų. Jie perka moliūgus sodybų, kavinių aplinkai puošti. Šviečiančios moliūgų skulptūros ne tik pagrindinis Helovino nakties akcentas, bet ir dekoratyvus, iki pat užšąlant visus džiuginantis pilko lietuviško rudens akcentas.

Daiva BARTKIENĖ

ŪP korespondentė

Autorės nuotraukos

2021-09-26

 

 

 

 

moliūgai, Helovinas