Daugai švęsti Valstybės dieną pasiruošę

Jau daug metų vykstanti tradicinė Alytaus rajono šventė, vietinių vadinama „Mindauginėmis“, pritraukia tūkstančius žiūrovų ir svečių ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio valstybių. Kaip Daugai pasiruošę vienai didžiausių Alytaus rajono švenčių – Lietuvos valstybės dienos minėjimui – išvažiuojamajame posėdyje domėjosi šventės organizavimo komisija, pirmininkaujama savivaldybės mero Algirdo Vrubliausko. Komisijos nariai ne tik sprendė šventės darbinius klausimus, bet ir apžiūrėjo Daugų miesto viešąsias erdves, kurias aplankyti galės į šventę atvykę svečiai, renovuojamą Alytaus rajono meno ir sporto mokyklą.

Į Daugus vyko meras A. Vrubliauskas, administracijos direktorė Jolanta Kručkauskaitė, Kultūros ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Virginija Mačiulienė, Komunalinio ūkio skyriaus vedėjas Mantas Ludavičius. Pasitarime dalyvavo Daugų seniūnas Vydas Raudonis, meno ir sporto mokyklos direktorė Irena Abromavičienė, UAB „Daugesta“ vadovas Aleksandras Riabininas, Daugų kultūros centro direktorė Eglė Sereičikienė.

Šiais metais renginys „Švęskime Valstybės dieną Dauguose!“ vyks liepos 4 d. miesto aikštėje ir Didžiulio ežero pakrantėje. Kaip ir kasmet, Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną Daugai pasitiks pasipuošę. Šventės dieną, t.y. liepos 4 d. numatoma uždaryti eismą Salomėjos Neries, Laisvės gatvėmis, Turgaus aikštėje, planuojama riboti ir prekybą alkoholiniais gėrimais Daugų seniūnijos teritorijoje. Prekiauti bus galima tik natūralios fermentacijos alkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 6 procentų.

IMG_0564 IMG_0566 IMG_0580

Apie renginio programą kalbėjo V. Mačiulienė. „Šventėje pasirodys Alytaus rajono folkloro kolektyvai ir liaudiškos muzikos kapelos, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono Sausumos pajėgų orkestras, žinomos Lietuvos grupės: legendinė „Nerija“ ir „4 Roses“. Tradiciškai bus paskelbtas Alytaus rajono garbės pilietis“, – sakė Kultūros ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja. „Didžiulio ežero pakrantėje bus galima paplaukioti vandens plaustais, pasiklausyti plaukiančio liaudies dainų koncerto „Vasaros karoliai“, – tęsė V. Mačiulienė. Pasak jos, šventinį dangų nušvies fejerverkai, iki antros valandos nakties vyks šokių vakaras.

Renginio organizatoriai pažymi, kad šiais metais šventės dalyvius nustebins seniūnijų gaspadinių įvairiausi pyragai ir vietoje verdama kvapni uogienė, kuriais pasivaišinti galės visi. Miesto skvere šurmuliuos menininkai, veiks uogų turgus, šventinė prekyba, tautodailininkų ir amatininkų mugė. Meras A. Vrubliauskas pažymėjo, kad rajono verslininkai šventėje galės reklamuotis nemokamai. „Norime padėti vystyti verslą ir paskatinti rajono verslininkus drąsiau save reklamuoti. Šventėje sudarome sąlygas jiems nemokamai pasireklamuoti išskirtinėje erdvėje – „Verslo gatvėje,“ – kalbėjo rajono meras. Nesvarbu, kuo užsiima verslininkas – prekyba ar paslaugomis, savo veiklą jis gali pristatyti Dauguose.

Šventės svečiai galės apsilankyti rajono visuomenės sveikatos biuro „sveikatingumo oazėje“, po atviru dangumi veikiančiame knygynėlyje „Knygų mainai“. Mažųjų lauks muilo burbulai, Daugų Vlado Mirono gimnazijos kūrybinės dirbtuvėlės ir kitos pramogos. Mėgstantys pirtį kviečiami išbandyti pirties malonumus „Vantų kerai“. Panaktinėti bus galima su nakties kino komedija „Šventa karvė“.

Šią vasarą poilsiautojus pasitiks naujas paplūdimys Dauguose, kurį aplankyti galės ir į Valstybės dienos minėjimą atvykę svečiai. Žolės paplūdimys įrengtas Alytaus rajono savivaldybei įgyvendinus vietos veiklos grupės projektą „Daugų miesto parko įrengimas“. Poilsiautojams įrengtos persirengimo kabinos, tinklinio aikštelė, automobilių stovėjimo aikštelė, lieptas į vandenį. Projekto vertė apie 100 tūkst. eurų.

Liepos 4 d. kviečiame visus atvykti į Daugus. Šventė prasidės nuo 18 val.

Daugai laukia Jūsų!

Alytaus rajono savivaldybės informacija