Dėl grubių pažeidimų dvi įmonės priverstos laikinai sustabdyti savo veiklą

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teritorinių padalinių sprendimu, laikinai sustabdyta vaflius kepančios įmonės Alytuje ir maisto prekių parduotuvės Rumšiškėse veikla. Griežtus sprendimus priimti paskatino įmonėse nustatyti grubūs maisto saugos ir higienos pažeidimai.
Planinio patikrinimo metu UAB „Albava“ vaflių kepimo įmonėje (Ūdrijos g.41, Alytus) Alytaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai konstatavo, kad įmonės gamybos patalpos ir dalis inventoriaus – nešvarūs, naudojamos susidėvėję plastiko talpos. Patalpose dėl nesandaraus kanalizacijos vamzdyno ir atviro nuotėkų trapo, jaučiamas pašalinis kvapas, taip pat aptikta ir kenkėjų – skruzdžių. Be to, nustatyta, kad įmonėje nebuvo laikomasi gamybos technologijos eiliškumo, darbuotojai darbo metu nesilaikė asmens higienos reikalavimų, o gatavai produkcijai supakuoti naudojamos iš prekybos centrų grąžintos, nešvarios dėžės.
Kaišiadorių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai, tirdami iš vartotojo gautą skundą, nedelsiant patikrino Kaišiadorių vartotojų kooperatyvo Rumšiškių parduotuvės (Nemuno g. 1, Rumšiškės) veiklą. Patikrinus skunde nurodyti faktai pasitvirtino – parduotuvėje aptikta ir nurodyta nedelsiant sunaikinti 19-kos pavadinimų maisto produktų (12 kg) ir šviežios kiaulienos (30 kg), kurių tinkamumo vartoti terminas jau buvo pasibaigęs arba iš viso nenurodytas. Dalis greitai gendančių maisto produktų, buvo laikomi techniškai netvarkinguose šaldytuvuose, neužtikrinant būtino temperatūros režimo. Patikrinimo metu taip pat išsiaiškinta, kad pasibaigus tinkamumo vartoti terminui, šviežia atvėsinta kiauliena pardavėjų buvo perpakuojama ir užšaldoma.
Įvertinus nustatytų pažeidimų reikšmingumą maisto saugai ir vartotojų sveikatai, abiejų įmonių veikla laikinai sustabdyta, abi jos priskirtos aukštesnei rizikos grupei ir nuo šiol bus kontroliuojamos daug griežčiau. Veiklą įmonės atnaujinti bus leista tik pašalinus visus nustatytus trūkumus.

Šaltinis: Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybosStrateginio planavimo ir kokybės valdymo skyrius