„DOJUS agro“ produktų krepšelyje juostinės žemės dirbimo ir sėjos lyderis – CLAYDON technika

Viena didžiausių vakarietiškos žemės ūkio technikos importuotojų DOJUS agro , šiemet mininti 25 metų veiklos jubiliejų, oficialiai pristato naują verslo partnerį – Didžiosios Britanijos kompaniją CLAYDON. Šis bendradarbiavimas suteiks galimybę privatiems ūkiams ir žemės ūkio bendrovėms pasiūlyti dar daugiau sprendimų jų darbo našumo didinimui – prekės ženklas CLAYDON siūlo Lietuvoje ir aplinkinėse valstybėse dar ne taip plačiai taikomą, tačiau itin efektyvią originalią juostinės sėjos technologiją.
Didžiosios Britanijos bendrovės CLAYDON mašinos Lietuvoje nėra visiška naujiena. Nors šios kompanijos oficialaus atstovo iki šiol šalyje nebuvo, nepaisant to, keletas Lietuvos ūkių CLAYDON mašinas jau yra įsigiję tiesiogiai iš gamintojo ir sėkmingai naudoja savo ūkių veikloje bei džiaugiasi rezultatais. DOJUS agro ir CLAYDON kompanijos, matydamos Lietuvoje augantį susidomėjimą juostinės sėjos technologija, nusprendė pasirašyti bendradarbiavimo sutartį ir tapti partneriais. Kompanijos puikiai atitinka viena kitai keliamus reikalavimus. DOJUS agro stipri infrastruktūra, plačiausias popardaviminio aptarnavimo tinklas, įmonės finansinis stabilumas bei pasitikėjimas žemdirbių tarpe,  CLAYDON kompanijai teikia daug vilčių, kad jų gaminama technika bus atstovaujama be priekaištų. Todėl nuo šių metų liepos mėnesio DOJUS agro tampa vieninteliu oficialiu kompanijos CLAYDON atstovu Lietuvoje. Bendrovė taip pat bus oficialus šios technikos atstovas ir Latvijoje, Baltarusijoje bei Kaliningrado srityje.
„Mūsų produktų krepšelyje šis gamintojas atsirado neatsitiktinai. Visi pastebime klimato pokyčius, dirvos eroziją, rinkų svyravimus ir daug kitų veiksnių, kuriuos žemdirbiams sunku paįtakoti. Naudojant juostinės žemės dirbimo technologiją ūkininkas sutaupo iki 4 kartų daugiau laiko ir net iki 3 kartų sumažina kaštų sąnaudas. CLAYDON siūlo pilną žemės dirbimo ir sėjos technologiją ir yra šios srities specialistai. Jie negamina jokių kitų mašinų, tad skiriamas pilnas dėmesys ir inovacijos būtent vienos srities produktams tobulinti.  Siūlomų produktų gama užpildo visą sėjos ir žemės dirbimo procesą“ – komentavo DOJUS agro produktų vadovas Dangis Valaitis.
CLAYDON kompanija gyvuoja nuo 1980 metų, tačiau būtent kaip juostinės technologijos mašinų gamintojas, Didžiosios Britanijos rinkoje žinomas jau 15 metų. 2002 metais, kai grūdų kainos nukrito į neregėtas žemumas, D. Britanijos Safolko grafystėje dirbantis ūkininkas Jeff Claydon buvo priverstas iš naujo įvertinti tradicinius grūdų auginimo būdus. Norėdamas sutaupyti kaštų ir laiko, Jeff Claydon sukūrė sėjamąją su specialia, patentuota sistema: pirmas noragas – purena ir padaro kanalą augalo šaknims augti, išsėjimo noragas – paskleidžia sėklą 17,8 cm plotyje. Ši sėjamoji daug ekonomiškiau, greičiau ir patikimiau įterpia sėklas į ražieną,  minimaliai ar giliai suartą dirvą.
Patentuota CLAYDON sistema sėkmingai naudojama jau daugiau nei 30 šalių visame pasaulyje, įvairiose dirvose ir įvairiomis klimato sąlygomis. Šios kompanijos padargai unikalūs tuo, kad juos sukūrė ūkininkas, kuris praktiškai žinojo, kokius iššūkius teks įveikti jo kuriamai mašinai ir kokius rezultatus ji turės pasiekti. Sukurtos technikos efektyvumas, buvo išbandytas nuosavam ūkyje, dirbant realiomis sąlygomis.
DOJUS agro , nuo šiol esantis oficialus CLAYDON atstovas Lietuvoje, galės pasiūlyti analogų neturinčią žemės dirbimo ir sėjos mašinų gamą tiek smulkiems, vidutiniams, tiek didžiausiems ūkiams:  nuo tradicinio žemės dirbimo iki Lietuvoje dar tik populiarėjančio, juostinio žemės dirbimo.
DOJUS agro veiklą vykdo keturiose šalyse – Lietuvoje, Latvijoje, Baltarusijoje ir Kaliningrado srityje. Bendrovė jau daugiau nei dvidešimt metų yra traktorių pardavimo lyderis, turi didžiausią mobilaus serviso tinklą ir reguliariai investuoja į plėtrą. Lietuvoje šiuo metu veikia  penki DOJUS agro prekybos ir aptarnavimo centrai. Bendrovės teikiamų prekių ir paslaugų spektras apima naujas ir naudotas žemės ūkio mašinas, specializuotas mašinas, vejų bei komunalinę techniką, miškų techniką, atsarginių dalių tiekimą, serviso paslaugas ir žemės ūkio technikos nuomos paslaugas.
DOJUS agro taip pat  yra didžiausio pasaulyje žemės ūkio technikos gamintojo „John Deere“ oficialus atstovas Lietuvoje, Latvijoje, Baltarusijoje ir Kaliningrado apskrityje.