Elegantiškas susiaučiamas švarkelis

Jaukus, susiaučiamas ir šone susegamas megztinis tikrai yra ne vienos moters drabužių spintoje: jis patogus, tinka dėvėti bet kur ir bet kokia proga, o jei numegztas iš vilnonių siūlų, dar ir šiltas. Toks ir šis megztinis, kurio originali apykaklė traukia dėmesį.

Pateikiame 36/38 ir 40/42 dydžio (jo duomenys skliaustuose) megztinio aprašymą. Reikės 550 (600) g vilnonių su šilku ir trupučiu akrilo verpalų, virbalų Nr. 5, vąšelio. Iškarpos – brėžinyje.
Pagrindinis raštas – lygusis: gerojoje pusėje gerosios akys, blogojoje – išvirkščiosios.
Megztinio apačią megzkite stulpeliais: pakaitomis 3 gerosios akys, 3 išvirkščiosios akys, rankovių apačią – 2 gerosios akys, 2 išvirkščiosios akys.
Mezginio tankumas: 16,5 akys ir 24 eilės = 10 x 10 cm.

Nugara
Apmeskite 69 (75) akis ir stulpeliais megzkite 19 cm, paskui – lygiuoju raštu. Detalei išplatinti 3 kartus kas 14 eilių iš abiejų pusių pridėkite po 1 akį. 39 cm aukštyje nuleiskite pažastis: 4 akis ir 4 kartus kas 2 eilė po 1 akį. 56 cm aukštyje pradėkite leisti pečius: 7 (8) akis ir toliau kas 2 eilė 2 kartus po 6 (7) akis. Visas kitas akis nuleiskite 59 cm aukštyje.

Kairė priekio pusė
Apmeskite 61 (64) akį ir stulpeliais megzkite 19 cm, paskui – lygiuoju raštu. Detalę šone išplatinkite, pažastis ir pečius nuleiskite, kaip jau aprašyta. V formos užsegimo kraštą pradėkite formuoti iš karto po stulpelių rašto juostos: kairėje pusėje 29 kartus kas 2 eilė ir 7 kartus kas 4 eilė nuleiskite po 1 akį.
Dešinę pusę megzkite veidrodiniu būdu.

Rankovė
Apmeskite 42 akis ir stulpeliais megzkite 18 cm, paskui – lygiuoju raštu. Rankovei išplatinti 4 kartus kas 16 eilė ir 2 kartus kas 14 eilė pridėkite po akį. 58 cm aukštyje pradėkite formuoti rankovės galvutę: iš abiejų mezginio pusių nuleiskite 3 akis, toliau 16 kartų kas 2 eilė nuleiskite po 1 akį, galiausiai nuleiskite visas akis iš karto.

Apykaklė
Apmeskite 38 akis. Jas paskirstykite taip: krašto akis, 4 gerosios akys, 28 akys pagal schemą, 4 gerosios akys, krašto akis. Numezgusios 115 cm visas akis nuleiskite.

Apdaila
Susiūkite pečius, įsiūkite rankoves, susiūkite rankovių ir megztinio šonus. Prie iškirptės ir priekio detalės kraštų (iki stulpelių rašto juostos) prisiūkite apykaklę taip, kad siūlė būtų gerojoje mezginio pusėje (sudėkite blogąją mezginio pusę su gerąja apykaklės puse). Visus laisvus apykaklės kraštus apnerkite vąšeliu „vėžio“ žingsniu.
Megztiniui susegti priekio kraštuose virš stulpelių juostos vąšeliu nunerkite ir pritvirtinkite dvi kilpeles. Prisiūkite dvi sagas: vieną išorėje, tame pačiame aukštyje ant kairės šoninės siūlės, kitą – ant dešinės vidinėje mezginio pusėje.

seimininkePeržiūrėti visą numerį galite ČIA.