Gaisras „Norvelitoje“ neatims darbo vietų

Gaisro liepsnas tramdė gausios ugniagesių pajėgos: 9 automobilinės cisternos, automobilinės kopėčios, išsiųstas cheminių incidentų likvidavimo automobilis. Tik po 7,5 val. trukusios kovos su ugnimi 56 ugniagesiai numalšino gaisrą.

Ankstyvą penktadienio rytą kilę tiršti dūmai iš Raseinių r. įsikūrusios vienos didžiausių Lietuvoje žuvų produktų gamintojos UAB „Norvelita“ ne juokais išgąsdino vietos gyventojus ne tik dėl taršos, bet ir dėl baimės laikinai prarasti darbo vietas. Savo ruožtu bendrovės vadovybė laikosi optimistiškai – dar šiemet pastatus žadama atstatyti, o apie darbuotojų atleidimą nėra nė kalbos.

Penktadienį 4.03 val. bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas, kad Raseinių r., Gabšių k., dega bendrovės „Norvelita“ gamybinės 10 tūkst. kv. m patalpos. Ankstyvą rytą liepsna siautėjo lašišų perdirbimo ceche, degė plastmasinės pakuotės. Ugnis pasiglemžė 2,5 tūkst. kv. m plotą, likusią pastatų dalį gaisrininkams pavyko išgelbėti. Į įvykio vietą buvo išsiųstos gausios Raseinių, Tauragės, Jurbarko, Kelmės ugniagesių pajėgos, vėliau prisijungė pastiprinimas iš Kauno.
Dirbo 9 automobilinės cisternos, automobilinės kopėčios, išsiųstas cheminių incidentų likvidavimo automobilis.
Kaip „ŪP“ informavo Kauno apsk. Raseinių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Giedrius Stonys, gaisrą gesino iš viso 56 ugniagesiai. Apie užsiliepsnojusį pastatą pranešė bendrovės darbuotojai, sužeistųjų ar žuvusiųjų nėra. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, po beveik 8 val. trukusios kovos su liepsnomis gaisras buvo lokalizuotas.
Įvykio vietoje lankęsis Raseinių r. meras Algirdas Gricius „ŪP“ sakė, jog nors kietųjų dalelių koncentracija vakar buvo šiek tiek padidėjusi, tačiau ekstremali padėtis rajone neskelbiama. „Informuotos visos ugdymo įstaigos, gyventojai. Jie įspėti, kad laikytųsi elementarių saugumo reikalavimų: neatidarinėtų langų ir kiek įmanoma mažiau laiko leistų lauke“, – teigė rajono meras.
Su UAB „Norvelita“ vadovais asmeniškai bendravęs A. Gricius neatmetė galimybės, kad tikrasis gaisro židinys galėjo būti buitinėse patalpose.
„Kiek žinau, ši įmonė naudojosi ES paramos lėšomis įrengdama ir modernizuodama atskirus padalinius ir visą gamybą, todėl numatyta privaloma sąlyga apdrausti savo turtą“, – tvirtino A. Gricius ir pridūrė, kad neseniai duris atvėrę pastatai atitiko visus priešgaisrinės saugos reikalavimus.
Jo teigimu, „Norvelitoje“ darbuojasi apie 900 darbuotojų iš viso rajono, todėl pirmadienį Raseinių r. savivaldos atstovai kartu su bendroves vadovybe sės prie bendro diskusijų stalo aptarti tolesnį darbuotojų likimą. „Kiek mane informavo įmonės savinininkas, darbuotojai galbūt nebus atleidžiami, nes gaisravietėje reikės vykdyti tvarkymo darbus, tereikės darbuotojams laikinai persikvalifikuoti. O dėl kitų darbuotojų turėsime pagalvoti, kokių priemonių galėsime imtis ir kaip spręsti šią socialinę problemą, kuri tikrai bus didžiulė – dalis darbuotojų galbūt laikinai neteks darbo. Aš manau, kad vadovybė jų visiškai neatleis, bet gal paprašys išeiti nemokamų atostogų. Dar neaišku, ką sutarsime pirmadienį, – svarstė A. Gricius. – Surasti darbo vietų rajone didesniam darbuotojų skaičiui neturime galimybių, nes visos įmonės darbuotojais beveik apsirūpinusios. Joms tetrūksta vieno kito specialisto. Tikriausiai priimsime sprendimą kartu su Socialinės paramos skyriaus, darbo biržos darbuotojais per išplėstinį pasitarimą, tik dar negaliu pasakyti kokį. Pirmiausia reikia išanalizuoti padėtį, išsiaiškinti, kuo mes, kaip savivalda, bendraudami su kitomis institucijomis, galėsime padėti. Bendrovės savininkas nusiteikęs gana optimistiškai ir kalba, kad iki Naujųjų metų turėtų susitvarkyti, nes jis turi tarptautinių įsipareigojimų. Kaip žinoma, įmonė žaliavą gauna iš Norvegijos, o savo produkciją tiekia Vakarų Europos valstybėms.“
UAB „Norvelita“ komercijos direktorė Viktorija Kenstavičienė, patvirtindama mero žodžius, „ŪP“ sakė, kad šiuo metu svarbiau ne kur ir dėl ko kilo gaisras, o įsipareigojimai klientams, darbuotojams. „Mes planuojame pastatus atstatyti, nė vieno darbuotojo neplanuojame atleisti. Įvyko gaisras, apie kokius darbuotojų atleidimus gali būti kalba?“ – įmonėje darbuotojų abejones dėl ateities išsklaidė ji.
V. Kenstavičienė pabrėžė, jog apie patirtus nuostolius kalbėti dar anksti.
UAB „Norvelita“ ir anksčiau buvo nukentėjusi nuo gaisrų, tačiau penktadienį kilęs gaisras – didžiausias.

Monika KAZLAUSKAITĖ
„ŪP“ korespondentė

„Alio, Raseiniai“ nuotrauka