Ashburn +30,0 °C Debesuota
Pirmadienis, 22 Lie 2024
Ashburn +30,0 °C Debesuota
Pirmadienis, 22 Lie 2024

NŽT atsiriboja nuo gyventojams siunčiamų grasinimų

2023/05/22


Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) atkreipia dėmesį, kad pastaruoju metu kai kurie žemės sklypų savininkai gauna privačių asmenų ar privačių įmonių (asociacijų) laiškus, kuriais įspėjami dėl gresiančių NŽT patikrinimų ir galimų baudų už žemės ūkio paskirties žemės apleidimą.

Laiškuose taip pat siūloma susisiekti su įmonės (asociacijos) atstovais, kurie pateiks informaciją, kaip sutvarkyti sklypą ir išvengti baudos.

NŽT pažymi, kad neturi jokių ryšių su tokius laiškus siunčiančiomis įmonėmis (asociacijomis). NŽT nuomone, tokie laiškai, be kita ko, galimai pažeidžia ir Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatas, kai neaišku, kokiu teisiniu pagrindu yra renkama informacija apie žemės sklypą ir jo savininką.

Visi NŽT planuojami žemės naudojimo patikrinimai kiekvieno metų ketvirčio pradžioje yra skelbiami viešai patikrinimų plane ir interaktyviame žemėlapyje. Apleisti žemės sklypai taip pat yra pažymėti Apleistų žemių žemėlapyje.

Gyventojai kviečiami pasitikrinti, ar jų naudojamas žemės sklypas yra priskirtas prie apleistos žemės ir ar yra įtrauktas į numatytų tikrinti sklypų sąrašą; pasitvirtinus – kuo skubiau patiems imtis būtinų priemonių galimiems pažeidimams pašalinti, taip išvengiant už žemės apleidimą numatytų baudų.

 

NŽT informacija

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis