Ashburn +22,5 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024
Ashburn +22,5 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024

Teismas: AAD sprendimas dėl neteisėto naktinio taikiklio naudojimo – pagrįstas

2023/07/27


Kauno apygardos teismas nebeskundžiama nutartimi atmetė medžiotojo apeliacinį skundą, kuriuo buvo prašoma panaikinti Aplinkos apsaugos departamento (AAD) sprendimą dėl medžioklės metu rasto naktinio taikiklio.  

Aplinkosaugininkams 2021 m. rugsėjį atliekant patikrinimą Alytaus rajono medžiotojų būrelio „Punia“ medžioklės plotuose buvo sustabdytas medžiotojo automobilis, kuriame rastas naktinio matymo prietaisas su lazeriu. Kartu su šiuo prietaisu buvo aptiktas ir specialus tvirtinimo žiedas, skirtas montuoti naktinio matymo prietaisą ant medžioklinio šautuvo esančio optinio taikiklio. Pastebėtina, kad sujungus šiuos priedus su ginklu gaunamas naktinis taikiklis.  

Toliau tęsiant tyrimą, departamento nutarimu 2022 m. rudenį šis asmuo buvo pripažintas padaręs nusižengimą dėl neteisėto disponavimo naktiniu taikikliu. Šiurkščiai pažeidus Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisykles asmeniui paskirta 600 eurų bauda su teisės medžioti atėmimu 3 metams ir optinio taikiklio, naktinio matymo prietaiso su lazeriu ir jungiamojo žiedo konfiskavimu.  

Administracinėn atsakomybėn traukiamas fizinis asmuo departamento nutarimą apskundė Alytaus apylinkės teismui, prašant jį panaikinti ir nutraukti administracinę teiseną. Pirmos instancijos teismas skundą atmetė ir paliko galioti departamento paskirtą nuobaudą.  

Nesutikdamas su šiuo sprendimu asmuo skundė teismo sprendimą.  Kauno apygardos teismas išnagrinėjęs apeliacinį skundą 2023 m. liepos pradžioje konstatavo, kad anksčiau priimti sprendimai buvo teisėti ir pagrįsti.  

Ši teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.  

 

AAD informacija

Dalintis