Ashburn +31,6 °C Debesuota
Trečiadienis, 19 Bir 2024
Ashburn +31,6 °C Debesuota
Trečiadienis, 19 Bir 2024

Nuteistas uostamiesčio verslininkas, nesumokėjęs per 0,8 mln. litų deklaruotų mokesčių

2014/11/28

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau — Klaipėdos AVMI) informuoja, kad deklaruotų mokesčių sąmoningai nemokėjusį IĮ „Krova“ savininką R.V. Klaipėdos m. apylinkės teismas pripažino kaltu ir skyrė jam laisvės atėmimo bausmę. Uostamiesčio verslininkas padarė žalą valstybės biudžetui po raginimų nesumokėjęs per 820 tūkst. litų mokesčių, iš jų - apie 0,5 mln. litų pridėtinės vertės mokesčio (toliau – PVM), 0,3 mln. litų pelno mokesčio (toliau – PM) ir kt.

IĮ savininkas R.V., kuris buvo ir įmonės vadovas, užuot atlikęs prievolę, įmonės lėšas investavo į gyvenamojo namo užmiestyje statybą ir panaudojo kt. asmeninėms reikmėms. Taip pat nustatyta, kad R.V. pagal paskolos sutartį iš IĮ „Krova“ lėšų suteikė sau apie 0,9 mln. litų paskolą ir taip sumažino įmonės galimybes atsiskaityti su valstybės biudžetu. Teismą R.V. bandė įtikinti, kad pelningai dirbusi įmonė stigo lėšų mokesčiams, nes esą neatgavo apie milijono litų, skirtų vilkikams įsigyti, kurie neva buvo perduoti pažįstamam asmeniui ir negrąžinti.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad krovinių rūšiavimu ir perkrovimu užsiimanti Klaipėdos įmonė galėjo padengti dalį susikaupusios skolos, nes turėjo tam finansinių galimybių. Mokesčių inspekcija įmonei ne kartą buvo siuntusi priminimus per nustatytą terminą sumokėti 2009 m. - 2013 m. pateiktose deklaracijose deklaruotą per 820 tūkst. litų įvairių mokesčių sumą bei apie 176 tūkst. litų siekiančius delspinigius, tačiau į tai nebuvo sureaguota.

 „VMI išsiuntus priminimą geruoju sumokėti mokestį ir su juo susijusias sumas mokesčiai turi būti sumokėti per jame nustatytą terminą, t.y., 20 dienų. Priešingu atveju, mokesčių administratorius įgyja teisę perduoti medžiagą teisėsaugos institucijoms dėl tolimesnių veiksmų mokesčio mokėtojo atžvilgiu“, - sako Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Edita Cibienė, priminusi, kad pateikus deklaraciją ar kt. dokumentą, bet nesumokėjus apskaičiuotų mokesčių net ir po to, kai valstybės įgaliota institucija priminė apie tokią pareigą, įstatymas už mokesčių nesumokėjimą numato baudžiamąją atsakomybę.

Klaipėdos AVMI primena, jog apie žinomus mokestinius pažeidimus galima pranešti paskambinus trumpuoju VMI pasitikėjimo telefonu 1882, užpildžius elektroninę anketą VMI svetainėje arba pasinaudojus programėle išmaniesiems telefonams „Pranešk“, taip pat užėjus į apskrities mokesčių inspekciją bei jos teritorinius padalinius.

Dalintis