Ashburn +26,7 °C Dangus giedras
Antradienis, 21 Geg 2024
Ashburn +26,7 °C Dangus giedras
Antradienis, 21 Geg 2024

Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos vairą perima A. Kulevičius

2024/03/03


Kovo 1-ąją įvyko Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos visuotinis narių susirinkimas. Rajono žemdirbiai išsirinko naujos sudėties tarybą ir pirmininką.

Rajonui svarbus sektorius

Rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Stanislavas Lebedis visuotiniame asociacijos susirinkime pasidžiaugė, kad ji yra viena stipriausių visuomeninių organizacijų Šalčininkų rajone – narių skaičius siekia apie 200 narių.

Apskritai su žemės ūkio veikla susiję beveik trečdalis rajono gyventojų.

„Žemės ūkis Šalčininkų rajone viena pagrindinių ūkio šakų. Praėjusiais metais deklaruota, kad žemę dirba 2300 žmonių, o pridėjus šeimos narius, samdomus darbininkus, tai beveik trečdalis mūsų rajono gyventojų vienokia ar kitokia forma susiję su žemės ūkiu“, – sakė S. Lebedis.

Pastaruoju metu kyla vis daugiau iššūkių, tai turi įtakos ir viso rajono ekonominiams rodikliams.

„Buvo dvi problemos – stichinės nelaimės ir kainos. Ūkiams sustiprėjus, jie išmoko valdyti stichiją, susigyventi su kainomis, prisitaikyti prie jų, tačiau politikų sprendimai, deja, yra žlugdantys žemės ūkį“ , – kalbėjo rajono Žemės ūkio skyriaus vedėjas pasidžiaugęs, kad kai kurie nepalankūs žemės ūkiui sprendimai buvo sustabdyti visuomeninių organizacijų aktyvumo dėka.

Išsirinko naujus lyderius

Pritaręs Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos pirmininko Genriko Kolendo veiklos ataskaitai, visuotinis susirinkimas išsirinko naujus asociacijos lyderius.

Šalčininkų rajono žemdirbių asociacija

Balsų dauguma ketverius metus asociacijai pirmininkaus Andžej Kulevičius (prieš tai jai vadovavo Genrik Kolendo, Kamal Zulfijev, Kazys Mečkauskas).

Į asociacijos tarybą išrinkti: Ana Dudinska, Robert Matulevič, Nijolia Andruškevič, Barbara Novikova, Marija Liplianskaja, Genrik Kolendo, Tareuš Rus, Andžej Želudevič.

Išrinktasis pirmininkas Andžej Kulevičius, dėkodamas kolegoms už pasitikėjimą, pastebėjo, kad ši organizacija jam nėra nauja.

„Dirbau ir su pirmininku Kamalu Zulfijevu, ir su Genriku Kolendo. Asociacija įkurta 1998 metais, nemažai metų už nugaros. Jos veikla buvo skirtinga, buvo net ant išnykimo slenksčio, bet 2012 metais ji prikelta naujam gyvenimui. Bendromis jėgomis atstatėme, surinkome narius. Kėlėme savo kvalifikaciją ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, organizavome atstovavimo žemdirbiams akcijas“, – sakė A. Kulevičius.

Andžej Kulevičius

Taip pat jis pabrėžė aktyvaus dalyvavimo asociacijos veikloje svarbą: „Esu giliai įsitikinęs, kad turime vienytis, nes pavieniui nieko nenuveiksime, o organizacija – tai stiprybė. Manau, kad turime aktyvinti savo veiklą“.

 

ŪP portalo informacija

Šalčininkų rajono savivaldybės nuotraukos

Titulinėje nuotr. – kadenciją baigęs asociacijos pirmininkas Genrikas Kolendo linki sėkmės jo pareigas perimančiam Andžejui Kulevičiui

Dalintis
2024/05/21

Populiacijos griūtis kaimiškosioms savivaldybėms – gyvybingumo iššūkis

(VDU ŽŪA langas) Labai daug kalbama apie Lietuvos kaimo vietovių plėtrą: ES žaliojo kurso iniciatyvas, ES finansinę paramą, kaimiškųjų vietovių ir jų savivaldybių infrastruktūros gerinimą, žemės ūkio modernizavimą, verslo aplinkos gerinimas...
2024/05/21

ŽŪM siūlo drausti iš Rusijos ir Baltarusijos įvežti daugiau nei 2,8 tūkst. produktų

Seimui balandį uždraudus į Lietuvą importuoti žemės ūkio produktus ir pašarus, kurių kilmės šalis yra Rusija ar Baltarusija, konkretų jų sąrašą parengusi Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) siūlo drausti daugiau nei 2,8 tūkst. įvairi...
2024/05/21

Kaip gimė gražiausias išeivijos leidinys – Vinco Kudirkos raštai?

Prieš 125 metus mirė Lietuvos himno autorius, rašytojas, varpininkas Vincas Kudirka (1858–1899), o prieš 115 m. pradėtas spausdinti pirmasis jo raštų rinkinys, kuris šešiais puikiai išleistais...
2024/05/21

Seimas svarstys, kaip geriau suderinti gyventojų ir vykdančių ūkinę veiklą asmenų interesus

Seimas po pateikimo pritarė Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo ir Geležinkelių transporto kodekso pataisoms, kurios geriau suderina gyventojų ir ūkio subjektų interesus, aiškiau reglamentuoja žemės naudojimo ir ūkinės veiklos vykdy...
2024/05/21

Lietuvoje prarasti pažymėjimą gresia 237 tūkst. sveikatos nepasitikrinusių vairuotojų

Lietuvoje nuo kitų metų sausio prarasti vairuotojo pažymėjimą gresia 237 tūkst. sveikatos nepasitikrinusių asmenų, didžioji dalis jų – 30-65 metų amžiaus, pranešė „Regitra“.
2024/05/21

Botanikas dr. M. Lapelė: „Mes pervertiname gamtos gebėjimą atsikurti“

Gegužės 21-ąją yra minima „Natura 2000“ – ambicingiausios ir didžiausio masto iniciatyvos, skirtos išsaugoti Europos gamtos paveldą – diena. Ši data pasirinkta todėl, kad 1992 m. gegužės 21 dieną buvo patvirti...
2024/05/21

Štai kaip per metus ES susitraukė gyvulininkystė

Eurostatas paskelbė duomenis, kaip 2023 m. ES pakito ūkinių gyvūnų skaičius. Palyginti su ankstesniais metais jis sumažėjo.
2024/05/21

Po svarstymo pritarta siūlymui griežtinti atsakomybę už nusikaltimus valstybei

Seimas po svarstymo pritarė Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos inicijuotoms Baudžiamojo kodekso pataisoms, kuriomis numatoma nustatyti proporcingas bausmes už pačius pavojingiausius nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos konstitucinius pa...
2024/05/21

Ūkininkai siekia, kad grūdų derlius liktų Lietuvoje: daug vilčių siejama su atsinaujinančiais degalais

Šiuo metu visi šalies ūkininkai pradeda sukti galvas, kaip geriausia realizuoti grūdų derlių, kuris jau už 2-3 mėnesių nuguls į aruodus. Lietuva jau ne vienerius metus yra viena didžiausių grūdų augintojų regione, tačiau didžiąją dal...