Ashburn +30,0 °C Debesuota
Pirmadienis, 22 Lie 2024
Ashburn +30,0 °C Debesuota
Pirmadienis, 22 Lie 2024

Išgaunantiems vandenį iš paviršinių vandens telkinių mažės administracinė našta

2024/03/25


Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimų išdavimo, pakeitimo ir galiojimo panaikinimo taisyklių bei Taršos leidimų išdavimo, pakeitimo ir galiojimo panaikinimo taisyklių pakeitimo projektus.

Taršos leidimų išdavimo, pakeitimo ir galiojimo panaikinimo taisyklių pataisose siūloma numatyti, kad nuo 2025 m. sausio 1 d. nebereikės gauti taršos leidimo paviršinį vandenį išgaunančių įrenginių, eksploatavimui. Įgyvendinant Vandens įstatymo nuostatas, nuo 2026 m. sausio 1 d. asmenims, išgaunantiems vandenį iš paviršinių vandens telkinių, bus privaloma registruotis paviršinį vandenį naudojančių asmenų registracijos sąraše. Registracija šiame sąraše taps būtina, net jei ir turi TIPK leidimą arba taršos leidimo specialiąją dalį išgauti paviršinį vandenį.

Kadangi tokių leidimų išdavimas užtrunka, už juos reikia mokėti valstybės rinkliavą, siūloma taršos leidimų naujiems ūkio subjektams atsisakyti jau nuo 2025 m. pradžios. Pakeitus šią tvarką, sumažės administracinė našta naujiems ūkio subjektams, bus išvengta reikalavimų dubliavimo, nes jiems nebereikės laikinai (iki 2025 m. gruodžio 31 d.) įsigyti taršos leidimą vykdyti šią veiklą ir kartu registruotis paviršinį vandenį naudojančių asmenų registracijos sąraše.

Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimų išdavimo, pakeitimo ir galiojimo panaikinimo taisyklių pataisomis ištaisomas pastebėtas teisės aktų nesuderinamumas, kai ūkio subjektui numatant išleisti nuotekas į kito asmens nuotekų tvarkymo sistemą, į TIPK leidimų sąlygas buvo įtraukiami duomenys iš nuotekų tvarkymo paslaugų teikimą patvirtinančių dokumentų (pvz., sutarčių tarp dviejų ūkio subjektų). Dėl to būdavo neaiškumų, ar tokių sąlygų pažeidimas laikomas leidimo sąlygų pažeidimu, dėl kurio gali būti panaikinamas leidimo galiojimas.

Priėmus šių taisyklių pakeitimus taip pat bus įgyvendintos nuo š. m. gegužės 1 d. įsigaliosiančios Aplinkos apsaugos įstatymo pakeitimų nuostatos, kuriomis įtvirtinta prievolė ūkio subjektui tam tikrais atvejais taikyti papildomas priemones reikšmingam neigiamam poveikiui aplinkai išvengti ar jį sumažinti, kompensuoti ir atkurti tai, kas buvo pažeista.

 

AM informacija

Dalintis