Ashburn +25,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 19 Bir 2024
Ashburn +25,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 19 Bir 2024

Seimas pritarė siūlymui leisti ginklų panaudą

2024/04/11


Seimas pritarė Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisoms, leisdamas ūkinėje veikloje ne tik ginklų pardavimą ar nuomą, bet ir panaudą.

Pasak vieno projekto iniciatorių, Seimo Pirmininko pavaduotojo Pauliaus Saudargo, tokios pataisos naudingos Lietuvos šauliams – Šaulių sąjunga turi ginklus, perduotus valstybės ar įsigytus už valstybės biudžeto, paramos lėšas, tačiau jų negali perduoti, padovanoti ar nuomoti.

„Šaulių sąjunga turi ginklus. Priėmus pataisas, galėtų juos išduoti savo nariams panaudos pagrindais. Šiuo metu galima ginklus tik pirkti, nuomoti (pavyzdžiui, parduotuvės nuomoja ginklus medžioklei). Priėmus pataisas atsirastų įstatyminis pagrindas perduoti ginklus panaudos būdu. Žinoma, taip gauti ginklus galėtų tik asmenys, kurie turi galiojantį A kategorijos leidimą tokiam ginklui“, – Seimo kanceliarijos Spaudos biurui sakė P. Saudargas, kuris pats yra Šaulių sąjungos narys.

Pasak Seimo Pirmininko pavaduotojo, kiekvienąkart dalyvaujant pratybose nariai gauna vis kitą ginklą iš ginklinės: „Kokia prasmė tada yra prisišaudyti, prižiūrėti, kokia prasmė užsidėti priedėlius, taikiklius ir taip toliau? Todėl manytume, kad galėtų būti skirti Šaulių sąjungos nariams panaudai. Jie galėtų laikyti namuose pagal kitą galiojantį teisės aktą, kad šiuo metu gali laikyti namuose, ir prižiūrėti tuos ginklus kaip savo.“

Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pakeitimams pritarė 107, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė vienas Seimo narys. Naujas reglamentavimas įsigalios 2024 m. liepos 1 d.

Iki šio įstatymo įsigaliojimo dienos išduotomis licencijomis verstis ginklų nuoma įsigaliojus šiam įstatymui, suteikiama teisė verstis ir ginklų panauda.

 

Seimo kanceliarijos informacija

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis