Ashburn +25,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 19 Bir 2024
Ashburn +25,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 19 Bir 2024

Pradedamas Šalčininkų pasienio kontrolės punkto reguliavimas

2024/04/20


Kaip penktadienį pranešė Susisiekimo ministerija, pradedamas įgyvendinti krovininių transporto priemonių, važiuojančių į Baltarusiją per Šalčininkų Pasienio kontrolės punktą, eilių reguliavimas.

Bendradarbiaujant su Lietuvos policija bei AB „Kelių priežiūra“, planuojama įsteigti mobilų postą netoli Šalčininkų. Taip pat bus įrengti ir laikini eismo reguliavimo ženklai. Krovininės transporto priemonės bus nukreiptos nuo A15 kelio, kuris yra pagrindinė susisiekimo arterija tarp Šalčininkų ir Vilniaus m., į kito, ne tokio judraus, kelio kelkraštį. Eismas bus nuolat reguliuojamas Pasienio kontrolės punktų direkcijos (PKPD) kartu su policija. Papildomai AB „Kelių priežiūra“ įrengs biotualetus ir šiukšlių konteinerius.

„Matome, kad krovininių transporto priemonių buvimas A15 kelio kelkraštyje kelia didelę riziką eismo saugumui ir viešajai tvarkai. Todėl rastas sprendimas perkelti vilkikų stovėjimą į ne tokį judrų kelią. Į šios problemos sprendimą yra įtraukta daugelis institucijų, siekiant užtikrinti sklandų problemos sprendimą. Bus pradėtas eismo reguliavimas bendradarbiaujant Lietuvos policijai, AB „Kelių priežiūra“, „Via Lietuva“, PKPD ir Šalčininkų raj. savivaldybe. Nuoseklus, sistemingas pasienio punktų reguliavimas sudaro sąlygas kokybiškesnei valstybės sienos apsaugai ir sklandesniam krovininių transporto priemonių vairuotojų darbui,“ – teigia Susisiekimo ministerijos kancleris Ramūnas Dilba.

Šis sprendimas priimtas šią savaitę vykusiame Vyriausybės kanceliarijos Nacionalinio krizių valdymo centro ir Šalčininkų rajono savivaldybės vadovų pasitarime.

 

Susisiekimo ministerijos informacija

 

Dalintis