Ashburn +30,0 °C Debesuota
Pirmadienis, 22 Lie 2024
Ashburn +30,0 °C Debesuota
Pirmadienis, 22 Lie 2024

Bus tvarkomi Marijampolės Šv. Arkangelo Mykolo mažosios bazilikos bokštai

2024/05/20


Marijampolės savivaldybė pagal Marijampolės savivaldybės tradicinių religinių bendruomenių rėmimo programą skyrė finansavimą Marijampolės Šv. Arkangelo Mykolo parapijos projekto „Marijampolės Šv. Arkangelo Mykolo mažosios bazilikos bokštų tvarkymas“ įgyvendinimui.

Bus sutvarkyti bažnyčios bokštai, nes dekoratyvinės bokštų detalės, veikiamos besikeičiančių oro sąlygų, pradėjo irti ir krenta, keldamos grėsmę besilankantiems šventoriuje, bei gadina bazilikos pastato estetinį vaizdą. Parapijos klebonas Giedrius Bakūnas padėkojo savivaldybei už skirtą finansavimą bei pristatė ir kitus bažnyčios fasado remonto darbus – bokšto langų pakeitimą, kurie taip pat yra būtini.

„Prasideda Šv. Arkangelo Mykolo bazilikos bokštų tvarkymo darbai. Susitikimo metu aptarėme ir suderinome planuojamus darbus. Nors bazilika jau ne kartą remontuota, tačiau tvarkytinų vietų tikrai dar yra, artimiausiu metu numatoma atnaujinti varpinių fasadus ir langus. Darbai bus išskaidyti etapais pagal svarbumą ir finansines galimybes. Šiais metais Marijampolės savivaldybės biudžete numatyta ir paskirstyta 82 000 eurų bažnyčių tvarkymui. Finansavimą pastatų tvarkymui ar reikalingai įrangai gauna praktiškai visos bažnyčios kiekvienais metais atsižvelgiant į klebonijų prašymus. Jeigu pavyks išlaikyti tokius tempus, per keletą metų ryškiai pagerinsime bažnyčių pastatų ir inventoriaus būklę“, – po susitikimo sakė savivaldybės vicemeras Artūras Visockis.

Marijampolės Šv. Arkangelo Mykolo bazilika – tai tik vienas iš kultūros paveldo objektų, kuris numatytas sutvarkyti šiais metais iš Marijampolės savivaldybės skiriamų lėšų, finansuojant pagal Marijampolės savivaldybės tradicinių bendruomenių pateiktus projektus, siekiant prisidėti prie tradicinėms religinėms bendruomenėms priklausančių pastatų, jų aplinkos ir statinių tvarkymo ir tolesnio jų išsaugojimo.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos fotoinformacija

Dalintis