Ashburn +30,0 °C Debesuota
Pirmadienis, 22 Lie 2024
Ashburn +30,0 °C Debesuota
Pirmadienis, 22 Lie 2024

Pirmakursiams – agroverslo stipendijos (4)

2024/05/25


Lietuvos žemės ūkio sektoriaus lyderiai, jausdami socialinę atsakomybę, investuoja į aukšto kvalifikacijos inžinierių rengimą ir studijų populiarinimą. Penkios įmonės, tarp kurių ir UAB „Ivabaltė“, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) Inžinerijos fakulteto akademijos pirmakursiams skiria vardines stipendijas, sudarydamos sąlygas gabiems ir motyvuotiems studentams daugiau laiko skirti studijoms.

Lietuvos žemės ūkiui labai reikia aukštos kvalifikacijos inžinierių

Nuo pat UAB „Ivabaltė“ veiklos pradžios, jos įkūrėjas ir generalinis direktorius Irmantas Tarvydis laikėsi nuostatos, kad jeigu sekasi, tai sėkme reikia dalytis, todėl nuolat dalyvauja įvairiuose paramos projektuose. „Valstybės gerovė priklauso nuo kiekvieno iš mūsų, tai yra, nereikia sėdėti ir laukti, kada valdžios atstovai sukurs ką nors gero. Kurti bei padėti visuomenei turi ir verslas bei jį kuriantys žmonės“, – tik kelias iš daugelio priežasčių, kodėl nusprendė skirti vardines stipendijas VDU ŽŪA pirmakursiams, vardija I. Tarvydis.

Būdamas VDU ŽŪA absolventu, įmonės generalinis direktorius Akademiją vertina kaip efektyvią ir labai žemės ūkiui reikalingus specialistus ruošiančią aukštąją mokyklą. „Manau, kad siekis prisidėti prie Akademijos efektyvumo, padėti gabiems mokiniams bei studentams įgyti ne tik norimas, bet ir sektoriui labai reikalingas specialybes, yra nors ir palyginti nedidelis, bet konkretus indėlis į visuomenės gerovę“, – mintimis dalijasi pašnekovas.

I. Tarvydis pasakoja, kad įmonė vardinėms stipendijoms pasirinko VDU ŽŪA Inžinerijos fakulteto studentus, nes Lietuvoje labai trūksta aukštos kvalifikacijos inžinerijos specialistų. „Prisidėdama stipendijomis, UAB „Ivabaltė“ siekia šių specialistų trūkumą nors šiek tiek sumažinti. Be to, įmonė ūkininkams siūlo išmanius ir pažangius techninius sprendimus, atstovauja premium klasės žemės ūkio technikos gamintojus, reikalaujančius profesionalių techninių bei inžinerinių kompetencijų bei žinių. Mes labai gerai matome, koks yra realus žemės ūkio sektoriaus inžinierių poreikis. Tiek kalbant apie žemės ūkio technikos įmones, tiek apie žemės ūkį apskritai. Būdami pažangios technikos atstovais, esame įsitikinę, kad be išsilavinusių profesionalų šiandieninis Lietuvos žemės ūkis tiesiog neturi perspektyvų“, – kalba įmonės generalinis direktorius.

irmantas tarvydis
UAB „Ivabaltė“ įkūrėjas ir generalinis direktorius Irmantas Tarvydis.

Vardinių stipendijų Inžinerijos fakulteto studentams skyrimą pašnekovas vertina kaip tęstinio projekto etapą, nes yra vienas iš inžinerinės klasės projekto iniciatorių ir kūrėjų bei rėmėjų. „Domėjimąsi inžinerija norime skatinti jau mokykloje, o pasirinkusiems šį įdomų, bet tuo pačiu ir iššūkių kupiną kelią, norime padėti ir studijų metu. Ir po jų, be abejo, nes mūsų įmonė turi ką pasiūlyti kiekvienam motyvuotam ir augti norinčiam specialistui“, – pasakoja I. Tarvydis ir prognozuoja, kad nesiimant sprendimų dėl inžinierių stokos, verslas netrukus gali patirti rimtų problemų.

Įmonės vardinės stipendijos – siejantiems ateitį su Lietuvos žemės ūkiu

Pašnekovas pasakoja, kad stipendijas gaunantys studentai įsipareigoja gerai mokytis, nes verslo įmonėms ar ūkiams reikia žmonių su realiomis žiniomis. „Šalia gero mokymosi, studentas turi būti motyvuotas ir domėtis technikos ir žemės ūkio pažanga, nes šiandieninis žemės ūkis progresuoja labai sparčiai. O kalbant paprasčiau, norime matyti, kad inžinerijos specialybę pasirinkęs studentas yra tikrai „savo rogėse“, o ne patekęs į ją atsitiktinai“, – mintimis dalijasi I. Tarvydis.

Pasak UAB „Ivabaltė“ generalinio direktoriaus, pagrindinis kriterijus atrenkant studentus – noras mokytis ir orientavimasis žemės ūkyje. „Pastebime, kad yra studentų, kurie savo ateitį sieja ne su žemės ūkiu. Tuo tarpu mums labai aktualu skatinti jaunus žmones, kurie gyvena žemės ūkiu ir planuoja dirbti šioje srityje. Įmonė vardines stipendijas skyrė jaunuoliams, kurie susiję žemės ūkiu – jų šeima ar giminės turi ūkį arba žmogus jau turi darbo žemės ūkyje patirties“, – apie stipendijų skyrimo kriterijus kalba įmonės generalinis direktorius.

Jis atskleidžia, kad įmonė iš stipendijas gaunančių pirmakursių tikisi ir praktinio bendradarbiavimo. „Konkretaus įsipareigojimo nėra, nes mes norime, kad bendradarbiavimas būtų grindžiamas ne „dokumentiniu“ prisirišimu, o vidine motyvacija pasinaudoti galimybe pažinti įmonę iš vidaus, kaip ir visą sektorių, kurį atstovaujame. Per mokslus ir praktiką įmonėje paruošiame realiam darbui žemės ūkio sektoriuje jau studijuojant. Verta atkreipti dėmesį, kad gabūs bei motyvuoti studentai net ir studijuodami gali gauti pilnavertį atlyginimą. Juos vertiname kaip pilnaverčius darbui pasiruošusius specialistus, atitinkamas ir atlyginimas“, – mintimis dalijasi I. Tarvydis.

Įmonės generalinis direktorius pasakoja, kad šiemet UAB „Ivabaltė“, įvertinus keturis kandidatus, pasirinko du perspektyviausius jaunuolius, kurie save ateityje mato žemės ūkio sektoriuje. „Pasirinktiems pirmakursiams skirtos metinės stipendijos po 1000 eurų „į rankas“, bet tai – tik dalis bendro darbo su jaunu žmogumi, jiems taip pat siūlome atlikti praktiką įmonėje. Praktikos metu studentams mokamas atlyginimas, kviečiame dirbti ir vasarą, tai puikus laikas geriau susipažinti su Lietuvos žemės ūkio sektoriaus specifika“, – įžvalgomis dalijasi I. Tarvydis.

Skirta vardinė stipendija – galimybė daugiau laiko skirti studijoms

Studijų programos Tvarioji inžinerija pirmakursis Nedas Abromavičius pasakoja, kad norint gauti UAB „Ivabaltė“ stipendiją reikėjo parodyti savo turimas žinias apie žemės ūkį, jos techniką ir įrodyti, kad turi pakankamai motyvacijos bei noro toliau gilinti savo žinias. „Sužinojęs apie skirtą vardinę stipendiją labai nudžiugau, pasijaučiau įvertintas, kadangi ne kiekvienas studentas gauna šią stipendiją. Vardinės stipendijos skyrimas pridėjo dar daugiau motyvacijos mokytis. Džiaugiuosi, kad įmonės atstovai įvertino mano gebėjimus, motyvaciją gilintis į studijas ir pasiryžimą tapti aukštos kvalifikacijos specialistu. Skirta stipendija palengvino pragyvenimą, atsirado daugiau laiko mokymuisi ir užsiimti papildoma su studijomis susijusia veikla“, – pastebėjimais dalijasi studentas.

Nedas Abromavičius
Studijų programos Tvarioji inžinerija studentas Nedas Abromavičius.

N. Abromavičius pasakoja, kad programą Tvarioji inžinerija pasirinko dėl jos išskirtinumo ir įdomumo. „Man įdomu susipažinti su naujomis technologijomis, kurios padeda žmonėms ir visai rinkai tapti dar tvaresniais. Mano paties gyvenimas šiek tiek susijęs su ūkininkavimu, ši sritis man labai artima, todėl įdomu, kokių naujovių galima įnešti ir į savo šeimos ūkį. Manau, kad dauguma įmonių bei ūkių siekia tapti tvaresniais, todėl tokių specialistų, kaip šioje programoje besimokančių studentų, poreikis vis augs“, – apie studijų programos aktualumą kalba studentas.

Įpusėjęs pirmą kursą, jis studijas Inžinerijos fakultete vertina labai pozityviai. „Turiu labai linksmą, draugišką, atvirą aplinką, atrandu daug bendraminčių. Smagu bendrauti ir kartu mokytis. Dėstytojai draugiški, atviri diskusijoms, linkę padėti spręsti kylančias problemas. Taip pat universitete vyksta daug įvairių renginių, kurių metu galima dar labiau praplėsti savo žinias, susirasti dar daugiau bendraminčių“, – apie studijas pasakoja VDU ŽŪA studijų programos Tvarioji inžinerija studentas.

 

VDU ŽŪA informacija

Dalintis