Ashburn +11,7 °C Dangus giedras
Ketvirtadienis, 23 Kov 2023
Ashburn +11,7 °C Dangus giedras
Ketvirtadienis, 23 Kov 2023

Pečius surėmus profesionalams, paslaugų krepšelis taps dar patrauklesnis

2022/12/14


Tuoj po Naujųjų, sausio 3 dieną, veiklą pradės VĮ Žemės ūkio duomenų centras. Jame pečius surems trys įmonės, tarp jų ir Valstybės žemės fondas (VŽF). Ką turėtų žinoti jo klientai? Tiesiog tai, kad po Naujųjų metų bus įsteigtas Žemės ūkio duomenų centras (ŽŪDC). Klientams nerimauti ar imtis kokių nors veiksmų tikrai nereikia.

Ilgai planuotas pokytis

Pokytis buvo planuojamas ne vienus metus, jam ilgai ruoštasi. Priimti įstatymų pakeitimai. Rudeniop pasirašyti ir paskutiniai įmonių reorganizavimui bei naujo juridinio asmens steigimui reikalingi poįstatyminiai teisės aktai.

Šių metų rugpjūčio 31 d. Vyriausybė priėmė nutarimą dėl sutikimo reorganizuoti tris valstybės įmones: Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrą (ŽŪIKVC), Distancinių tyrimų ir geoinformacijos centrą „GIS-Centras“ (GIS-Centras) ir Valstybės žemės fondą (VŽF). Šiuo nutarimu taip pat priimtas sprendimas įmones reorganizuoti sujungiant į naujai sukurtą juridinį asmenį – VĮ Žemės ūkio duomenų centrą. Jau parengtos reorganizavimo sąlygos, taip pat rengiami kiti sklandžiam įmonių sujungimui būtini dokumentai.

ŽŪIKVC, GIS-Centro ir VŽF reorganizavimo tikslas – padidinti turimos informacijos ir duomenų valdymo efektyvumą, optimaliai panaudoti turimus išteklius. Taip pat įvardyta būtinybė teikti kokybiškesnes paslaugas vartotojams ir užtikrinti žemės ūkio ministro valdymo srities valstybės įmonių valdymo efektyvumą.

Išliks tokie pat pasiekiami

VŽF paslaugų spektras labai platus: žemės reformos, žemėtvarkos, kraštotvarkos ir teritorijų planavimo, Nekilnojamo turto kadastro, geodezijos, GIS kūrimo, dirvožemio tyrimo ir vertinimo, melioracijos kadastro bei kiti komerciniai darbai. Kaip žinoma, ši valstybės įmonė atlieka nemažai valstybės deleguotų funkcijų. Ji kaupia duomenis apie šalies žemės ūkio fondo būklę bei žemės išteklių naudojimą, tvarko žemės informacinę sistemą. Taip pat jai patikėta melioracijos darbų ir melioracijos statinių naudojimo valstybinė priežiūra, valstybinės žemės sklypų pardavimo ir nuomos aukcionų organizavimas.

Žemėtvarkos, teritorijų planavimo bei geodezijos paslaugas gyventojams bei juridiniams asmenims VŽF teikia visoje Lietuvoje. Tokias galimybes sudaro struktūrinių padalinių tinklas. Kvalifikuoti specialistų padalinai dirba  Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Utenoje, Anykščiuose ir Skuode.

Pradėti darbai bus tęsiami

Kaip „Ūkininko patarėjo“ portalui paaiškino VŽF vyriausioji specialistė Raimonda Čėjauskienė, apie įmonės reorganizavimą informuoti visi klientai. Pokytis nesukels jokios sumaišties. Visos su jais  sudarytos Paslaugų  teikimo sutartys galios toliau bei taip pat bus sudaromos naujos Sutartys.

Tarkime, yra VŽF sutartis su piliečiu Petru N. dėl darbų Vilniaus rajone, siekiant parengti ir įgyvendinti visas su žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projekto parengimu susijusias procedūras. Jos prasideda atliekant žemės sklypų kadastrinius matavimus ir parengiant topografinį planą, paskui – parengiant žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektą. O kai bus patvirtintas parengtas ir visose institucijose suderintas žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektas, Įmonės kvalifikuoti specialistai atliks ir jau atidalintų žemės sklypų kadastrinius matavimus.

Vilniaus rajono gyventojui Petrui nei šilta, nei šalta dėl to, kad VŽF reorganizuojama. Juk visus įsipareigojimus perima naujoji valstybės įmonė – ŽŪDC, darbus tęs tie patys specialistai. Vyras žino, kad darbai bus atlikti už sulygtą sumą kvalifikuotai, kokybiškai ir laiku.

Atkreipiamas dėmesys, kad paslaugų teikimo, įsipareigojimų perėjimo nepertraukiamumas galioja ir kitoms sujungime dalyvaujančioms įmonėms ŽŪIKVC ir GIS-Centras, todėl ir šių įmonių klientai ir partneriai neturėtų nerimauti.

ŽŪDC – daugiau galimybių

Įsiliejus į ŽŪDC, veikla nesibaigia – priešingai. Informacinius duomenis valdančių įmonių susijungimas leis padidinti pajėgumus, paslaugas teikti dar platesne apimtimi.

VŽF / ŽŪDC tikisi 2023 m. gražaus bendradarbiavimo su visais fiziniais bei juridiniais asmenimis, visomis institucijomis. Jiems numatomų paslaugų krepšelyje visoje šalies teritorijoje – žemės sklypų kadastrinių (geodezinių) paslaugų žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų parengimas, padalijant ar sujungiant žemės sklypus; kaimo plėtros žemėtvarkos projektų parengimas, parenkant ūkininko ūkio sodybos vietą; žemės naudojimo tvarkos parengimas; riboženklių nustatymas; detaliųjų planų rengimas; specialiųjų žemės naudojimo sąlygų nustatymo planų rengimas; topografinių planų parengimas; geodezinių išpildomųjų nuotraukų parengimo bei įvairios  kitos žemėtvarkos bei geodezijos paslaugos.

Geodezijos bei žemėtvarkos paslaugų rinkoje 2023-iaisiais VŽF bus atpažįstamas jau kaip Žemės ūkio duomenų centras – didžiausia ir moderniausia, patikima ir inovatyvi įmonė. Ji vienintelė šalyje telks tokias įspūdingas aukštos kompetencijos ir labai patyrusių specialistų pajėgas.

Komandoje bus daugiau nei 400 geodezijos, žemėtvarkos, architektūros, teritorijų planavimo dokumentų rengimo, žemės ir kito nekilnojamojo turto kadastro duomenų nustatymo specialistų! Matininko bei geodezininko kvalifikacijos pažymėjimus turinčių specialistų – per 120. O kur dar visų rūšių žemėtvarkos bei teritorijų planavimo dokumentų rengimo specialistai, visos šalies teritorijoje galintys atlikti net ir pačius sudėtingiausius darbus: žemėtvarkos, teritorijų planavimo dokumentų rengimo, žemės sklypų, patalpų, statinių ir kito nekilnojamojo turto kadastro duomenų nustatymo, geodezijos, topografijos... Įmonėje tokių specialistų daugiau nei 150!

Darbuotojų aukšta kvalifikacija, gebėjimai ir turima moderni materialinė techninė bazė klientams – fiziniams asmenims, įvairioms institucijoms, įstaigoms, įmonėms bei organizacijoms – yra aiški žinutė. Ji byloja, kad įmonė pajėgi greitai ir kokybiškai atlikti visus užsakomuosius darbus, nepaisant jų apimties, sudėtingumo ir skubumo.

 

325/7

Dalintis

2023/03/22

Seime svarstoma, ar drausti prekybininkams skirti baudas tiekėjams

Vilnius, kovo 22 d. (BNS). Ekonomikos ir inovacijų ministerijai tvirtinant, kad didžioji prekybos tinklų dalis atsisakė nepagrįstų baudų tiekėjams sutrikus prekių pristatymui, Konkurencijos tarybos atstovė teigia, kad iš tiekėjų sulaukiama ...
2023/03/22

Klaipėdos ir Kretingos rajonuose pareigūnai aptiko nelegalų tabako fabriką

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai, bendradarbiaudami su Lietuvos policijos pareigūnais ir Klaipėdos apygardos prokuratūra, Klaipėdos ir Kretingos rajonuose aptiko nelegalų tabako fabriką ir sandėlį. Sulaikyta 11 asmenų – Lietuv...
2023/03/22

Juodalksnio bandomųjų želdinių matavimas

Valstybinės miškų tarnybos Miško genetinių išteklių skyriaus specialistai kasmet matuoja ir vertina miško medžių palikuonių bandomuosius želdinius.  
2023/03/22

Viceministras: valstybės paramą galės gauti daugiau smulkių šiltnamių ūkių

Vilnius, kovo 22 d. (BNS). Daržovių šiltnamiuose augintojams prašant dosnesnės valstybės paramos, žemės ūkio viceministras sako, kad dabar į ją galės pretenduoti ir mažesnių šiltnamių savininkai. Paulius Astrauskas sako, kad m...
2023/03/22

Siekiama stiprinti pieno pardavėjų derybines galias

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) inicijuoja Pieno įstatymo projekto pakeitimus, siekdama iš esmės išspręsti problemas, kurias dėl smarkiai kritusių pieno supirkimo kainų patiria pieno pardavėjai. Esminė nuostata – atsisakyti žalio ...
2023/03/22

Trąšas naudokime atsakingai

Valstybinė augalininkystės tarnyba (VAT) akcentuoja, kad trąšas į žemę reikia berti saikingai, atsakingai ir laikantis gamintojų rekomendacijų arba tręšimo grafiko. Taip pat ūkininkams primena, kad galima naudoti tik į Identifikavimo...
2023/03/22

Europos Komisija pasiūlė bendrus kovos su ekologiniu manipuliavimu ir klaidinančiais ekologiškumo teiginiais kriterijus

Šiandien Europos Komisija (EK) pasiūlė bendrus kovos su ekologiniu manipuliavimu ir klaidinančiais ekologiškumo teiginiais kriterijus. Šis pasiūlymas suteiks vartotojams daugiau aiškumo, jie galės būti tikresni, kad tai...
2023/03/22

Lietuvos ir Jungtinės Karalystės žemės ūkio ministrai vienija pastangas dėl Ukrainos ir skatina šalių bendradarbiavimą

Žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko susitikime su Jungtinės Karalystės maisto, žemės ūkio ir žuvininkystės ministru Marku Spenceriu Londone aptartos Europos Sąjungos sankcijos Rusijai, prekyba kalio trąšomis ir kiti svarbūs klausimai.
2023/03/22

Neplaninis patikrinimas UAB „Ekologistika“

Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) šiuo metu atlieka neplaninį UAB ,,Ekologistika“ patikrinimą dėl aplinkos apsaugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų laikymosi. Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, kad įmonė per kelis metus...