Ashburn +7,6 °C Dangus giedras
Pirmadienis, 27 Kov 2023
Ashburn +7,6 °C Dangus giedras
Pirmadienis, 27 Kov 2023

Prišalusios gulbės gelbėjimas Kėdainiuose: paukštį gydys ukrainietės

2022/12/31


Tarnybos nelieka abejingos gailestingų žmonių pagalbos šauksmui. Per Kalėdas Nevėžio upės lede prišalusią gulbę gelbėjo ugniagesiai gelbėtojai, o juos čia iškvietė paukštį keletą dienų stebėjusi ukrainiečių šeima – mama su dukra. Beje, jos paukštį gydys, kol šis pasveiks, o tada paleis į laisvę.

Stebėjo keletą dienų

Kėdainių miesto P. Lukšio gatvėje gyvenančios ukrainietės dažnai mėgsta pasivaikščioti Nevėžio pakrante.

Bevaikščiodamos mama su dukra keletą dienų stebėjo lede prišalusį negaluojantį paukštį. Jos vis tikėjosi, kad kas nors jam padės, tačiau antrąją Kalėdų dieną suprato, kad reikia imtis veiksmų.

Su neabejingų kėdainiečių pagalba moterys apie prišalusį paukštį informavo Bendrąjį pagalbos centrą.

Išskubėjo gelbėtojai

Po 14 valandos Kėdainių priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą pasiekė pagalbos prašymas. Gelbėtojai išskubėjo į Č. Milošo gatvę prie prieplaukos.

„Atlikus žvalgybą Nevėžio upėje matėsi lede prišalusi gulbė. Apie 3 metrus nuo kranto prišalusi gulbė ištraukta į krantą ir perduota gyventojų priežiūrai, informuota Gyvūnų globėjų asociacija“, – informavo Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyriausioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė.

Rūpinsis žmonės

Gelbėjimo operaciją stebėję žmonės dėkojo neabejingiems žmonėms bei į pagalbą suskubusiems ugniagesiams gelbėtojams.

„Tikrai smagu – vaikas labai džiaugėsi, kad gulbė buvo išgelbėta. Šeima tą paukštį gydys pati, sakė priglaus ir rūpinsis, kol pasveiks, o tada išleis į laisvę.

Reikia nuoširdžiai padėkoti šioms ukrainietėms, taip pat dar vienai kėdainiečių šeimai, kuri neliko abejinga.

Ačiū ir mūsų ugniagesiams gelbėtojams, kurie suskubo į pagalbą.

Tarnybos nelieka abejingos gailestingų žmonių pagalbos šauksmui“, – kalbėjo atsitiktinai įvykio liudininku tapęs ilgametis ugniagesys, savanorystės propaguotojas kraštietis Darius Šulcas.

Prieš savaitę

Beje, prieš savaitę, praėjusį trečiadienį, į Kėdainių miesto Č. Milošo gatvę skubėjo rajono savivaldybės atstovai, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, prireikė ir ugniagesių gelbėtojų pagalbos.

10 valandą ryto Kėdainių priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą pasiekė prašymas padėti.

„Viešosios tvarkos skyriaus atstovas pranešė, kad 20 metrų nuo kranto guli negyva gulbė, mano, kad sirgo paukščių gripu.

Ištrauktą gulbę paims Maisto ir veterinarijos tarnyba ir išveš į Vilnių ištirti.

Nevėžio upėje apie 20 metrų nuo kranto plūduriavusi negyva gulbė rogėmis partraukta į krantą, ištraukta ir perduota Maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojui“, – informavo Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyriausioji specialistė D. Vaitkevičienė.

Paukštis nuplaukė

Ketvirtadienio rytą gautas pranešimas apie sužalotą gulbę Smilgos upelyje ties pėsčiųjų tiltu. Žmonės pranešė, kad jau keletą dienų netoli tilto plaukioja gulbė kruvinu kaklu.

Į įvykio vietą atvyko Ruslanas Linevas, jis įbrido į upelį ir pabaidė paukštį, o šis nuplaukė. Manoma, kad paukštis galėjo įsipainioti į vielas ar virves.

Būriuojasi kasmet

Kėdainių miestą kertančiame Nevėžyje ties pėsčiųjų tiltu daugybę metų būriuojasi žiemoti į šiltus kraštus neišskridę paukščiai.

Kasmet kraštiečiai juos lesina, o esant sunkioms išgyvenimo sąlygoms, paukščiais pasirūpina atitinkamos institucijos.

Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugija informuoja, kad šiuo metu paukščiai jaučiasi gerai, maisto dar gali susirasti patys.

Išplatino pranešimą

Tuo metu Aplinkos ministerija gyventojams išplatino pranešimą, kaip šie turėtų elgtis, jei pastebėjo lede įšalusį paukštį.

Pasak ministerijos, neturint specialių žinių gali būti sudėtinga objektyviai įvertinti paukščio ar kito nuo šalčio nukentėjusio gyvūno būklę, todėl kilus įtarimui, kad jam tikrai reikia pagalbos, geriausia skambinti tiesiai Gyvūnų globėjų asociacijai visą parą veikiančiais telefonais 8 655 70058 arba 8 686 44828.

Tik išskirtiniais atvejais, kai atrodo, kad reikalinga ir kitų tarnybų pagalba, galima kreiptis Skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.

BPC prašymas

Tuo metu Bendrasis pagalbos centras informuoja, ką reikėtų daryti radus laukinio paukščio gaišeną.

„Nereikėtų jos liesti, ypač jei tai vandens paukštis. Gulbės, antys ir žąsys gali platinti paukščių gripą.

Apie rastą nugaišusį vandens paukštį reikėtų informuoti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą visą parą veikiančiu nemokamu numeriu 8 800 40 403“, – informuoja pagalbos centras.

 

RinkosAikste.lt

Dalintis

2023/03/27

Nepamirškite deklaruoti NT ir žemės nuomos pajamų bei sumokėti mokesčius

VDU ŽŪA langas. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) kanclerė prof. Astrida MICEIKIENĖ pataria, kaip tinkamai deklaruoti pajamas, gautas iš nekilnojamojo turto (NT) ir žemės nuomos, bei sumokėti gyventojų pajamų mok...
2023/03/27

Parengti siūlymai akvakultūros pramonės plėtrai skatinti

Aplinkos ministerija (AM) parengė ir teikia derinti Nekilnojamojo turto kadastro ir statybos techninio reglamento „Statinių klasifikavimas“ pakeitimus, kurie paskatintų akvakultūros pramonės plėtrą Lietuvoje. Taip pat sudarytų galimybe...
2023/03/27

Estijoje pieno supirkimo kainos per metus išaugo 22 proc., per mėnesį sumenko 6 proc.

Talinas, kovo 27 d. (BNS). Vidutinė pieno supirkimo kaina Estijoje praėjusį mėnesį buvo 22,1 proc. didesnė nei pernai vasarį – 491,8 euro už toną, pranešė nacionalinė statistikos tarnyba.
2023/03/27

Lietuviškų azoto trąšų gamintoja įspėja dėl galimai nelegalių trąšų

Pastaruoju metu mūsų šalyje padaugėjo atvejų, kai parduodamos neva lietuviškos azoto trąšos, neturint jų kilmę įrodančių dokumentų. Tokių siūlymų galima rasti skelbimų portaluose, įvairiuose ūkininkų forumuose, „lietuvi&...
2023/03/27

Meškinio česnako stebuklai

Jau nekantriai laukiame, kada po žiemos ramybės pasirodys pirmieji meškinio česnako ūgliai. Nuo seno sakoma, kad jų ieško meškos, o dabar šie mišku kvepiantys česnakai vis labiau domina ir žmones, tad n...
2023/03/27

E.parduotuvė nedeklaravo daugiau nei 300 tūkst. eurų pajamų

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja: atlikus e.parduotuvės, kurioje prekiaujama vinilinėmis ir kompaktinėmis plokštelėmis, audio kasetėmis bei įvairia atributika, kontrolę, nustatyta daugiau nei 300 tūkst. eurų nedeklaruotų paja...
2023/03/27

Mokiniai jau įsitraukė į Pažintinės žuvininkystės programos veiklas

Kaip ir kiekvienais metais, pavasario pradžia moksleivius džiugina ne tik vis šiltesniais saulės spinduliais, bet ir prasidėjusiomis Pažintinės žuvininkystės programos „Išauginta Europos Sąjungoje“ veiklomis, kurios sutei...
2023/03/27

Tyrime dėl galimo rinkėjų papirkimo įtarimai pareikšti kandidatui į Pagėgių savivaldybės merus

Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroro organizuojamame ir Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų atliekamame ikiteisminiame tyrime dėl galimo rinkėjų papirkinėjimo Pagėgių savivaldybėje,...
2023/03/27

Lietuvos banko prognozė: ekonomika sparčiau augs jau antrąjį pusmetį

Po Lietuvos ekonomikai sudėtingos 2022 m. pabaigos ir 2023 m. pradžios šalies ūkis antrąjį pusmetį turėtų augti sparčiau. Infliacija ir toliau mažės, tačiau dar ne iki siekiamo 2 proc. lygio. Vis dėlto šiemet darbo užmokesčio augimas...