Ashburn +11,4 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 13 Bal 2024
Ashburn +11,4 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 13 Bal 2024

Olandų ūkininkai rinks... žemės ūkio ministrą

2023/01/06


Nyderlandų ūkininkų ir sodininkų asociacija ZLTO registruoja pretendentus į ateities žemės ūkio ministrus. Iniciatyva žaisminga, tačiau išties ji turi rimtą atspalvį.

ZLTO interneto svetainėje paskelbta, kad pretendentas turėtų būti nuo 16 iki 25 metų ir turėti aiškų požiūrį į Nyderlandų žemės ūkio ateitį. Amžiaus cenzas parinktas manant, kad sektoriaus ateitis prasideda nuo jaunosios kartos, o ieškomas būtent ateities žemės ūkio ministras.

Savo kandidatūras pretendentai siūlys iki sausio 10 dienos, o mėnesio pabaigoje bus išrinktas nugalėtojas. Jo laukia įvairūs mokymai, taip pat ir profesionalių konsultantų. Skelbiama, kad ateities žemės ūkio ministrui bus suteiktos plačios galimybės dalytis savo įžvalgomis apie žemės ūkio perspektyvą su šalies žemės ūkio ir sodininkystės politikais, įmonėmis ir asociacijomis.

Portalui nieuweoogst.nl ZLTO pirmininkas Wimas Bensas sakė, kad ieškomas tas, kuris ateityje galėtų tapti dabartinio žemės ūkio ministro Piet Adema įpėdiniu. Jo nuomonė yra svarbi, o organizacija yra pasirengusi jį mokyti tapti tuo ateities ministru.

„Tai bandomasis projektas. Pažiūrėsime, kaip mums tai sekasi ir ar galime rasti tinkamą žmogų. Jei tai pavyks, tęsime toliau“, – sakė ZLTO vadovas taip pat patikinęs, kad surastasis ateities ministras būtinai bus pristatytas dabartiniam žemės ūkio ministrui.

 

ŪP informacija pagal ZLTO ir nieuweoogst.nl

nieuweoogst.nl sustabdytame kadre – Zimas Bensas.

Dalintis
2024/04/13

Vizijas ir realybę skiria praraja

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM), užsakiusi veislininkystės vystymosi ir skatinimo priemonių iki 2050 m. studiją, tikina siekianti proveržio šioje srityje, o veisimo organizacijos šaukia SOS dėl gyvulininkystės sektoriaus nykimo ir akcen...
2024/04/13

VRK parodė pasiruošimo rinkėjų balsavimui užsienyje užkulisius

Pasiruošimas gegužę vyksiantiems Respublikos Prezidento rinkimams ir referendumui įsibėgėja. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) parodė, kaip ruošiama rinkimų medžiaga, skirta balsuoti užsienyje paštu užsiregistravusiems rinkėj...
2024/04/13

IKMIS: pasėlių stebėjimas ir LŽŪKT konsultantų rekomendacijos

Šiuo metu prisijungę prie IKMIS sistemos galite stebėti kas valandą atsinaujinančių augalų ligų ir kenkėjų plitimo rizikos prognozavimo modulių informaciją iš 74 meteorologinių stočių, kurių tinklas išdėstytas visoje Lietuvos ...
2024/04/13

Baltažiedžių plukių kilimai ir padangos

Pavasarį miškai pasipuošia ne tik žibučių ir plukių kilimais. Kai kur akis bado ir piktybiškai paliktos šiukšlės. Tai – ne vienerius metus besitęsianti problema.
2024/04/13

„Rokiškio sūris“ dividendams vėl siūlo skirti 5,25 mln. eurų

Viena didžiausių pieno perdirbimo bendrovių Lietuvoje „Rokiškio sūris“ dividendams šiemet kaip ir praėjusiais metais ketina skirti 5,25 mln. eurų – 15 centų akcijai.
2024/04/13

Apklausa paneigė stereotipus apie skirtingų kartų darbuotojus

Jauni darbuotojai drąsiau išsako lūkesčius dėl darbo sąlygų, jie labiau suinteresuoti karjera ir dažniau domisi darbo sąlygomis. Vyresni – lojalesni darbdaviui, labiau paiso vidaus tvarkos taisyklių, atidesni, lengviau susidoroja su s...
2024/04/13

NMA konferencijoje – su plotu ir gyvuliais susijusių priemonių aktualijos

Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA) įvyko tradicinė konferencija „Tiesioginių išmokų bei Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano su plotu ir gyvuliais susijusių priemonių aktualijos“.
2024/04/13

VMVT griežčiau tikrins, ar neprekiaujama baltarusiškomis ir rusiškomis daržovėmis

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) žada stiprinti vaisių ir daržovių prekybos kontrolę reaguodama į pranešimus dėl nelegalios prekybos rusiška ir baltarusiška produkcija.
2024/04/13

Atraskime kitokį vištienos skonį

Prekybininkai sako, kad pastaraisiais metais dažniausias pirkėjų mėsos pasirinkimas – vištiena, mat ji pigesnė. Mes sakome – vištieną verta rinktis dėl to, kad ji puikiai tinka ir įmantriems patiekalams. Vienas kitas įdom...