Ashburn +24,9 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 15 Bir 2024
Ashburn +24,9 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 15 Bir 2024

Plati Kinijos rinka atsivers Lietuvai?

2014/06/09

Lietuvai gali atsiverti milžiniška Kinijos rinka, kurioje bus prekiaujama mėsos, pieno ir kitais produktais.  Šią savaitę jungtinė Ūkio ir Žemės ūkio ministerijų atstovų delegacija, vadovaujama ūkio ministro Evaldo Gusto, išvyko į vieną iš didžiausių tarptautinių prekybos parodų Kinijoje „China International Consumer Goods Fair“, kuri organizuojama jau tryliktą kartą.

Central and Eastern European Countries’ Products Expo 2014 – tai renginio pavadinimas, kuris taps svarbiausiu parodos elementu. Būtent čia eksportuotojai iš Vidurio ir Rytų Europos pristatys savo gaminius. Ilgą laiką Kinija buvo orientuota tik į eksportą, parodose dalyvavo tik tos bendrovės, kurios ketino pirkti kinų produkciją. Pastaruoju metu tendencijos akivaizdžiai keičiasi, viena didžiausių pasaulio rinkų nori plėstis ir į vidų įsileisti daugiau produktų iš kitų pasaulio šalių. Tai puiki naujiena Lietuvos verslininkams. Parodos metu Lietuvos maisto pramonės įmonės: „Marijampolės pieno konservai“, „Naujasis Nevėžis “, „Birštono mineraliniai vandenys“, „Kėdainių konservų fabrikas“, UAB „ITALIANA LT“ pristatys savo produkciją, tad ne tik kinai, bet ir dalyviai bei svečiai iš kitų Europos šalių paragaus lietuviškų produktų. Lietuva, vienoje iš svarbiausių parodų, dalyvauja pirmą kartą.

IMG_1570Birželio 8–11d., kai vyksta paroda, ministrų lygmeniu taip pat organizuojamas ir forumas, kurio metu tiek valstybinių institucijų atstovai, tiek verslo atstovai galės aptarti bendradarbiavimo galimybes prekybos srityje bei diskutuoti apie potencialių investicijų pritraukimą. Plėtojant bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir Kinijos ryšius žemės ūkio srityje bei siekiant spartinti eksporto leidimų išdavimą įvyko susitikimas su Kinijos komercijos ministru ir kitais aukšto rango pareigūnais. Žemės ūkio ministerijos kanclerė Dalia Miniataitė dalyvavo dvišaliame susitikime su Kinijos komercijos ministru, šio pokalbio metu daugiausia buvo kalbama ir deramasi dėl leidimų išdavimų, kurie leistų Lietuvai į Kiniją eksportuoti mėsos ir pieno produktus. „Tikimės palankių Kinijos valdžios atstovų sprendimų Lietuvos atžvilgiu. Mūsų pagaminti produktai yra aukštos kokybės ir tikrai atitiks šios milžiniškos šalies vartotojų reikalavimus“, – pažymėjo Žemės ūkio ministerijos kanclerė.

2012 metais Kinija pasiūlė naują bendradarbiavimo formatą Centrinės Europos ir Vidurio Europos šalims, tarp jų buvo ir Lietuva. Šis formatas sukuria naujų galimybių bendradarbiauti su Kinija.

Numatoma, kad Lietuvos delegacija susitiks su didžiausio Kinijoje prekybos tinklo Bailian Group atstovais, su kuriais bus kalbama apie galimybes tiekti lietuviškus produktus į Kinijos maisto prekių parduotuves. Taip pat laukia susitikimai su Huawei ir Brigth Food Group bendrovių atstovais. Pastaroji daugiausia dėmesio skiria sėklininkystei ir ekologiškų produktų gamybai.

Ningbo – tai svarbiausias Džedziango provincijos komercinis uostas. Provincija pastaruoju metu ypatingą dėmesį skyrė verslumui skatinti, smulkiam ir vidutiniam verslui vystyti, investavo dideles sumas į infrastruktūrą bei švietimą, tai padėjo regionui iškilti ir užsitikrinti sau vietą tarp sparčiausiai perkamąją galią auginančių regionų Kinijoje.

Žemės ūkio ministerijos informacija

Dalintis