Ashburn +17,4 °C Lietus
Pirmadienis, 29 Geg 2023
Ashburn +17,4 °C Lietus
Pirmadienis, 29 Geg 2023

Automobilių sporto veteranai susirungs slalomo trasoje

2023/01/07


Automobilių sporto veteranams šventinis Kalėdų laikotarpis paprastai užsitęsia kiek ilgėliau. „Garbingai pažymėję šią šventę jaučiamės tik tada, kai baigiasi kalėdinio slalomo varžybos“, – kalbėjo vienas aktyviausių šių lenktynių dalyvių, Žemės ūkio akademijos ilgametis dėstytojas, docentas, Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) garbės teisėjas Evaldas Čerškus.

Dabar dėl E. Čerškaus atminimo taurės, kurią steigia Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas, kasmet varžosi buvę Evaldo kolegos ir varžovai.

Tarptautinė automobilių sporto veteranų asociacija (TASVA) ir toliau tęsia bemaž pusę amžiaus gyvuojančią gražią tradiciją – kasmet susiburti draugėn ir išbandyti jėgas bei vis dar neblėstantį senjorų meistriškumą kalėdinio ir velykinio slalomo aikštelėse.

Kodėl kalėdinio slalomo turnyrai, kuriuos veteranai linkę vadinti savo mažuoju Dakaru, rengiami prabėgus kelioms savaitėms po didžiųjų metų švenčių?

„Šventiniu laikotarpiu ir taip visiems rūpesčių į valias, - sako vienas veteranų slalomo šventės organizatorių, TASVA direktorius Romualdas Mažuolis, kuriam varžybų metu patikėtos ir trasos saugumo viršininko, komisaro pareigos. – Tad sausio vidurys – bene optimaliausia tam data, kai nuslūgus didžiųjų metų švenčių šurmuliui veteranai pasijunta laisvesni, lengviau randantys laiko mieliems savo pomėgiams.

Kita vertus, ir organizatoriai, ir dalyviai tikisi sniego ir slidžios, žiemiškos trasos, kurioje pergalė – kur kas saldesnė“.

Šeštadienį, sausio 14-ąją, šalies automobilių sporto veteranai rinksis Kauno rajone, prie Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos esančiose dviejose slalomo aikštelėse, kuriose rengiamos tradicinės „Kalėdinio slalomo 2022“ varžybos.

TASVA jas organizuoja kartu su LASF senjorų komitetu ir partneriais – Lietuvos automobilių, Kauno automobilininkų bei Lietuvos „Porsche“ klubais.

Kalėdinio veteranų slalomo rengėjai sausio 14-ąją laukia ne tik sporto meistrų veteranų, norinčių išmėginti jėgas VDU ŽŪA aikštelėse, bet ir automobilių sporto teisėjų-veteranų, autoklubų narių, rėmėjų, jaunimo, žmonių su negalia, svečių ir žiniasklaidos atstovų, besivaržysiančių atskirose grupėse.

Savojoje grupėje lenktyniaus ir dailiosios lyties atstovės, kurių varžybos paprastai būna itin atkaklios ir dažnai nenuspėjamos.

Turnyro laimėtojų ir prizininkų laukia ne tik prizai ir diplomai, bet ir jų bendražygių atminimo taurės, kurias įsteigė rajono bei šalies automobilių sporto vadovai drauge su šių varžybų organizatoriais.

„Varžytuvės dėl buvusių bendražygių ir varžovų atminimo taurių neretai tampa tikra kalėdinio slalomo puošmena, – sako šių varžybų sporto komisarų kolegijos pirmininkas Gražvydas Smetonis. – Mat tokiu trofėjumi papildyti savo kolekciją trokšta kiekvienas veteranas, negailintis pastangų jam iškovoti“.

Be jau minėtos E. Čerškaus atminimo taurės kitą šeštadienį vyksiančio kalėdinio slalomo dalyviai rungsis dėl vieno šių tradicinių varžybų iniciatoriaus ir ilgamečio organizatoriaus Vidmanto Čiutelės, buvusio ilgamečio LASF vadovo, sporto meistro Sigito Alesiaus ir kitų žymių sportininkų atminimo taurių.

Paraiškas į veteranų „Kalėdinio slalomo 2022“ lenktynes jų organizatoriai priims varžybų vietoje lenktynių dieną nuo 8.30 val.

Pirmojo automobilio startas – sausio 14 d. 11 val.

 

Kauno rajono savivaldybės informacija

Algimanto BRAZAIČIO nuotrauka

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/05/29

Gyvenimo kokybė kaimiškosiose savivaldybėse: išties viskas puiku?

VDU ŽŪA langas. LR Finansų ministerija (FM) gegužės pradžioje paskelbė kaimiškųjų savivaldybių gyvenimo kokybės indeksą (GKI), pasak kurio 2013–2021 metais gyvenimo kokybė gerėjo visose kaimiškosiose savivaldybėse.  FM sud...
2023/05/29

Prezidentas: žengtas svarbus žingsnis skatinant gynybos industrijų plėtrą Lietuvoje

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį pasirašė Laisvųjų ekonominių zonų pagrindų įstatymo pakeitimus, kuriais numatoma leisti gynybos ir saugumo pramonės veiklą vykdyti laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ). Šios...
2023/05/29

Jaunos mokslininkės tikslas – rasti efektyvų gydymo nuo vėžio metodą

„2020 m. visame pasaulyje nuo vėžio mirė 10 mln. žmonių. Lietuvoje tais pačiais metais šia liga sirgo daugiau nei 17 tūkst. Mokslininkai nuolat ieško būdų, kaip patobulinti gydymo technologijas ir vėžio terapiją padaryti dar ef...
2023/05/29

Žaliojo vandenilio gamybos pajėgumų plėtrai – 50 mln. Eurų

Energetikos ministerija (EM) informuoja, kad gegužės 29 d. paskelbtas kvietimas teikti paraiškas investicijoms žaliojo vandenilio gamybos pajėgumų plėtrai. Šiai veiklai numatyta skirti iki 50 mln. eurų iš Modernizavimo fondo l...
2023/05/29

Smūgis tarptautiniam nesąžiningam kriminaliniam verslui - sutriuškinta grupuotė, klastojusi prekių tinkamumo vartoti galiojimo terminus

Po Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnų atlikto neviešo tyrimo, išaiškinta, gerai organizuota 29 asmenų grupė, tarptautiniu mastu vykdžiusi nesąžiningą kriminalinį verslą didmeninėje bei mažmeninėje prekyboje Lietuv...
2023/05/29

300 ha dirbantis ūkininkas: trūksta norinčių dirbti

Marijono Mikutavičiaus daina „Trys milijonai“ jau seniai nebeatspindi realybės – Lietuvos gyventojų kiek daugiau nei 2,8 mln. Šalyje mažėja ne tik gyventojų, bet ir norinčių dirbti, teigia šalies ūkininkai, darbymeč...
2023/05/29

Kokios paramos galimybės siūlomos sodininkams?

Šalnoms pakandus žydinčius sodus, prognozės dėl obuolių, kriaušių derliaus nedžiugina. Sodininkai viliasi lietaus iki Joninių, nes kitaip sausra sunaikins likusias vaisių užuomazgas – tai esminė Lietuvos verslinių sodų asociaci...
2023/05/29

Savaitgalį liepsnojo namai, medienos sandėliai, miško paklotės, šieno ritiniai

Per praėjusias 3 paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 134 gaisrų ir atliko 75 gelbėjimo darbus, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD). Žūčių gaisruose išvengta.
2023/05/29

Jeigu ridikėlis, tai raudonas: ar būtinai?

Lietuviai vis dar konservatyvūs, daugiausia rinkdamiesi raudonus ridikėlius pavasario ar vasaros derliui, nors kuo puikiausiai juos galėtų pakeisti balti, geltoni, violetiniai... O štai rudens derliui japoninius ridikus tradiciškai r...