Ashburn +11,7 °C Dangus giedras
Ketvirtadienis, 23 Kov 2023
Ashburn +11,7 °C Dangus giedras
Ketvirtadienis, 23 Kov 2023

Tarp daugiausiai išdalijusiųjų atleidimo lapelių – ir „Kaišiadorių paukštynas“

2023/01/24


Užimtumo tarnyba (UT) skelbia, kad 2022-ieji pasižymėjo gausesniu grupės darbuotojų atleidimų (GDA) skaičiumi, tačiau šis rodiklis per dešimtmetį nebuvo rekordinis.

Pernai apie numatomus atleidimus UT pranešė 76 įmonės. Įspėjimus dėl atleidimo iš darbo gavo 5,5 tūkst. šių bendrovių darbuotojų. Tai trečdaliu daugiau pranešimų nei 2021 m. Visgi per dešimtmetį tai – ne pats didžiausias pranešimų skaičius. Per dešimtmetį daugiausia įmonių (113) apie numatomus masinius darbuotojų atleidimus pranešė 2020 m., daugiausiai darbą praradusių darbuotojų (5,8 tūkst.) buvo 2018 m.

Daugiausia darbuotojų atleido AB „Lietuvos geležinkeliai“ įmonių grupė (LTG grupė) – 1950, AB „Lietuvos paštas“ – 592, AB „Kaišiadorių paukštynas“ – 395, UAB „Birių krovinių terminalas“ – 136, sanatorija „Belorus“ – 111.

Dažniausiai nurodomos grupės darbuotojų atleidimo priežastys – darbo organizavimo pakeitimai, reorganizacijos, neretai informuojama, jog dėl susitraukusių užsakymų ir mažėjančių veiklos mastų dalies darbuotojų atliekamos funkcijos tampa perteklinės.

„2022 m. pirmąjį pusmetį gautuose grupės darbuotojų pranešimuose darbuotojų atleidimų priežastys buvo susijusios su geopolitiniais neramumais, o antrąjį – su energetikos kainomis, problemomis tiekimo grandinėse“, – sakė UT Priemonių įgyvendinimo organizavimo skyriaus patarėja Brigita Blavaščiūnienė.

Jos teigimu, praėjusių metų grupės darbuotojų atleidimai esminio poveikio šalies ar regionų ekonominei padėčiai neturėjo. Atleidimai vyko skirtingose ekonominės veiklos srityse, o pagrindiniai dideli atleidimai buvo suvaldyti bendradarbiaujant darbdaviams ir Užimtumo tarnybai. Ypač aktyviai dirbta su LTG grupe, VšĮ „Belorus“ administracija.

UT duomenimis, apie 37 proc. atleistų ir per praėjusių metų pirmąjį pusmetį UT registruotų asmenų sugrįžo į darbo rinką.

Gavusi pranešimą apie grupės darbuotojų atleidimą, UT imasi prevencinių priemonių atleidimų pasekmėms švelninti. Bendradarbiaujant su darbdaviu numatomi atleisti darbuotojai yra informuojami apie Tarnybos paslaugas, jų profesijas ir kvalifikaciją atitinkančias laisvas darbo vietas bei persikvalifikavimo galimybes.

Darbo sutarties nutraukimo atveju numatomos priemonės greitesniam atleistų darbuotojų sugrįžimui į darbo rinką: ieškoma įmonių, kurios galėtų tuos darbuotojus įdarbinti, suderinus su esamu darbdaviu gali būti organizuojami susitikimai su potencialiais darbdaviais.

 

Informacija pagal UT pranešimą

123rf nuotrauka

Dalintis

2023/03/22

Seime svarstoma, ar drausti prekybininkams skirti baudas tiekėjams

Vilnius, kovo 22 d. (BNS). Ekonomikos ir inovacijų ministerijai tvirtinant, kad didžioji prekybos tinklų dalis atsisakė nepagrįstų baudų tiekėjams sutrikus prekių pristatymui, Konkurencijos tarybos atstovė teigia, kad iš tiekėjų sulaukiama ...
2023/03/22

Klaipėdos ir Kretingos rajonuose pareigūnai aptiko nelegalų tabako fabriką

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai, bendradarbiaudami su Lietuvos policijos pareigūnais ir Klaipėdos apygardos prokuratūra, Klaipėdos ir Kretingos rajonuose aptiko nelegalų tabako fabriką ir sandėlį. Sulaikyta 11 asmenų – Lietuv...
2023/03/22

Juodalksnio bandomųjų želdinių matavimas

Valstybinės miškų tarnybos Miško genetinių išteklių skyriaus specialistai kasmet matuoja ir vertina miško medžių palikuonių bandomuosius želdinius.  
2023/03/22

Viceministras: valstybės paramą galės gauti daugiau smulkių šiltnamių ūkių

Vilnius, kovo 22 d. (BNS). Daržovių šiltnamiuose augintojams prašant dosnesnės valstybės paramos, žemės ūkio viceministras sako, kad dabar į ją galės pretenduoti ir mažesnių šiltnamių savininkai. Paulius Astrauskas sako, kad m...
2023/03/22

Siekiama stiprinti pieno pardavėjų derybines galias

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) inicijuoja Pieno įstatymo projekto pakeitimus, siekdama iš esmės išspręsti problemas, kurias dėl smarkiai kritusių pieno supirkimo kainų patiria pieno pardavėjai. Esminė nuostata – atsisakyti žalio ...
2023/03/22

Trąšas naudokime atsakingai

Valstybinė augalininkystės tarnyba (VAT) akcentuoja, kad trąšas į žemę reikia berti saikingai, atsakingai ir laikantis gamintojų rekomendacijų arba tręšimo grafiko. Taip pat ūkininkams primena, kad galima naudoti tik į Identifikavimo...
2023/03/22

Europos Komisija pasiūlė bendrus kovos su ekologiniu manipuliavimu ir klaidinančiais ekologiškumo teiginiais kriterijus

Šiandien Europos Komisija (EK) pasiūlė bendrus kovos su ekologiniu manipuliavimu ir klaidinančiais ekologiškumo teiginiais kriterijus. Šis pasiūlymas suteiks vartotojams daugiau aiškumo, jie galės būti tikresni, kad tai...
2023/03/22

Lietuvos ir Jungtinės Karalystės žemės ūkio ministrai vienija pastangas dėl Ukrainos ir skatina šalių bendradarbiavimą

Žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko susitikime su Jungtinės Karalystės maisto, žemės ūkio ir žuvininkystės ministru Marku Spenceriu Londone aptartos Europos Sąjungos sankcijos Rusijai, prekyba kalio trąšomis ir kiti svarbūs klausimai.
2023/03/22

Neplaninis patikrinimas UAB „Ekologistika“

Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) šiuo metu atlieka neplaninį UAB ,,Ekologistika“ patikrinimą dėl aplinkos apsaugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų laikymosi. Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, kad įmonė per kelis metus...