Ashburn +19,7 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 15 Bir 2024
Ashburn +19,7 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 15 Bir 2024

Paskelbė jau turintys raktą, kaip sumažinti metano išmetimus

2023/02/06


Genetinių sprendimų kompanija „Semex“ paskelbė, jog pirmieji pasaulyje rado sprendimą, kaip padėti gyvulininkystės ūkiams mažinti metano dujas, kurios yra tapusios pasauliniu priešu.

Pranešimas buvo paskelbtas antrojoje sausio pusėje, tačiau intriga vis dar išlaikoma. Sukurtą naują produktą ūkininkams žadama patekti jau po kelių mėnesių. Balandį genetinių sprendimų kompanija pasiūlys holšteinų veislės reproduktorius, kurių palikuonys į aplinką išskleis mažiau metano dujų.

Ilgainiui tai esą leis metano emisijas iki 2050 metų sumažinti 20–30 %. Be to, visoms genomiškai tiriamoms telyčioms bus pateikiamas metano indeksas, kuris ūkiams taip pat padės daryti kryptingą bandos atranką.

Pabrėžiama, kad Semex ties šiuo projektu dirbo kartu su Kanados Guelfo universiteto mokslininkais bei Kanados pieno tyrimų organizacija.

Pirmiausia metano išmetimo tyrimai buvo atlikti su penkiais šimtais karvių, dujų kiekis matuotas vadinamąja elektronine nosimi. Tada tyrimas išplėstas. Pasitelkus infraraudonąją spektroskopiją (MIR) buvo ištirta 700 000 pirmosios laktacijos karvių pieno mėginių.

Tyrimo rezultatai parodė, kad genetinė atranka gali būti veiksmingas kelias siekiant sumažinti metano dujų išmetimą.

Kol kas veislinės vertės pagal metano emisijas prognozavimas bus prieinama tik holšteinams.

 

ŪP informacija

ŪP archyvo nuotrauka

Dalintis