Ashburn +22,0 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 9 Bir 2023
Ashburn +22,0 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 9 Bir 2023

Virš Aliaskos numuštas NSO (papildyta)

2023/02/12


JAV prezidento Joe Bideno įsakymu virš Aliaskos numuštas neatpažintas skraidantis objektas. Tai antrasis incidentas JAV oro erdvėje, mažiau nei savaitei praėjus po to, kai vasario 4-ąją buvo numuštas Kinijoje pagamintas oro balionas. Tačiau naujausias atvejis, apie kurį pasaulis sužinojo tik šiandien, yra kitoks. O vakar įvyko dar vienas incidentas!

Surengtoje spaudos konferencijoje Nacionalinio saugumo tarnybos atstovas spaudai Johnas Kirby informavo, kad objektas skrido 40 tūkst. pėdų (13 km) aukštyje. Jis buvo pastebėtas dar ketvirtadienį. Kariškiams padarius išvadą, kad jis kelia grėsmę oro eismo saugumui, buvo priimtas sprendimas jį numušti.

Du F-22 naikintuvai virš Aliaskos, netoli Kanados, penktadienį 1.45 val. Rytų laiku objektą numušė raketa „Sidewinder“.

Remiantis objektą numušusių pilotų žodžiais, jis buvo cilindro formos, nepanašus į lėktuvą, daug mažesnis nei kinų šnipinėjimo balionas („automobilio dydžio“), jame stebėjimo įranga nepastebėta.

Kaip rašo Spiegel, remdamasis užsienio naujienų agentūrų pranešimais bei JAV dienraščiais, numuštas objektas yra paslaptingas – JAV vyriausybė nežino, iš kur jis atsirado ir kam priklausė, kokiam tikslui buvo skirtas.

Atsakymų tikimasi gauti, kai bus surinktos ir ištirtos objekto nuolaužos. Anot Washington Post, tai padaryti sudėtinga dėl atšiaurių oro sąlygų.

Kol kas virš Aliaskos numušto neatpažinto skraidančio objekto nuolaužų paieškos vandenyne tęsiasi. JAV aviacijos institucijos uždarė dalį oro erdvės virš JAV šiaurės vakarų Montanos valstijos, kur aptikta vadinamoji „radaro anomalija".

Tačiau šiandien „The Washington Post“, „The Guardian“, „Politico“ bei kitos didžiausios žiniasklaidos priemonės  pirmuosiuose puslapiuose praneša vieną panašų incidentą Šiaurės Amerikoje.

Šeštadienio vakare virš Kanados Jukono teritorijos, mažiau nei parai praėjus po ankstesnio įvykio, buvo numuštas dar vienas „oro desantas dideliame aukštyje“. Apie naujausią incidentą ir sėkmingą JAV bei Kanados naikintuvų operaciją numušant objektą tviteryje parašė paskelbė pats Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau.

 

ŪP pagal užsienio spaudą

123rf nuotraukoje naikintuvas F22

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/06/09

Ministrės Pirmininkės komentaras dėl tolimesnio Vyriausybės darbo

Vyriausybės kanceliarija pateikė Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės komentarą dėl tolimesnio XVIII-osios Vyriausybės darbo.
2023/06/09

Ruošiamasi rekonstruoti kelio Vilnius–Utena ruožą Utenoje

Ruošiantis skelbti beveik dviejų kilometrų ilgio kelio Vilnius–Utena atkarpos Utenoje rekonstrukcijos rangovo konkursą, Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) pradeda parengiamuosius darbus.
2023/06/09

Kėdainių verslininkas po naktinių sprogimų ir patirto terorizavimo: grįžta laukiniai 90-ieji?

Kėdainiai („Rinkos aikštė“). Po šiąnakt Kėdainių rajone nugriaudėjusių sprogimų nusprendė netylėti verslininkas Donatas Birgeris (40). Vyras teigia, kad dabar įbauginta ne tik jų šeima, kurioje auga mažamečiai, bet...
2023/06/09

Treneris Jonas Kazlauskas: kai studijavau, visi jautėme pasididžiavimą universitetu

Legendinis krepšinio treneris Jonas Kazlauskas, su savo vadovaujamomis komandomis skynęs aukščiausius Europos ir pasaulio krepšinio apdovanojimus, dar studijuodamas Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos fakult...
2023/06/09

Teismas: Lukšių pieninės bankrotas – neteisėtas, jis nutraukiamas

Bendrovės „Marijampolės pieno konservai“ valdomos sūrio „Liliputas“ ir „Senolių“ produkcijos gamintojos Lukšių pieninės bankrotas ne teismo tvarka pradėtas neinformavus visų kreditorių, todėl jis nutrauki...
2023/06/09

Regioniniai parkai atveria archeologinį paveldą

Jau šį šeštadienį mėgstantieji keliauti pėsčiomis kviečiami į žygį trasa „Briedžių takais“ Gražutės regioniniame parke. Tai vienas iš Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos regioninių parkų rengin...
2023/06/09

Į pagalbą ūkininkui, miškininkui

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras (LAMMC) šią savaitę paskelbė apie naują LAMMC mokslininkų parengtą leidinį.
2023/06/09

Kultūros paveldo festivalis “Heritas” kviečia praktiškai patirti seno pritaikymą naujam

Intensyvių renovacijų, statybų, viešų erdvių pertvarkymo akivaizdoje žodis „paveldas“ kai kam reiškia stagnaciją, progreso stabdymą, o paveldo apsaugos specialistai tarsi įgauna grūmojančio prievaizdo vaidmenį. Tačiau san...
2023/06/09

Bubių dvaro sodybos apsaugos zonoje – užfiksuotas statybos pažeidimas

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), gavusi pranešimą apie galimai neteisėtai valstybinėje žemėje pastatytą statinį, atliko patikrinimą Bubių kaime, Šiaulių rajone. ...